Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

door
Sterk Anderlecht stuurt KV Kortrijk kansloos naar huis

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen KV Kortrijk. In het uitverkochte Lotto Park, met een prachtige lichtshow voor de match, kregen ze eindelijk nog eens een leuke avond. Een sterk Paars-Wit won overtuigend met 4-0 van een kansloos Kortrijk.

Anderlecht eiste al snel de bal op, maar grote kansen leverde dat niet op. Zo zagen we een gezapig eerste kwartier met veel hoekschoppen voor RSCA en één mogelijkheid voor KV Kortrijk. Ashimeru kreeg nadien de beste kans, maar zoals zo vaak trapte hij wild over. De thuisploeg was nadien de betere ploeg en ook Sardella kreeg een goede mogelijkheid. De bal werd voor de lijn gekeerd. Ook Simic werd afgeblokt en zo werd RSCA steeds gevaarlijker.

LEES OOK: KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Zeer dominant Anderlecht

Na 25 minuten had Anderlecht 77% balbezit, wat de dominantie tekende. KV Kortrijk wist aanvallend niks meer klaar te maken na die eerste mogelijkheid. Paars-Wit zette goed druk en speelde zeker geen onaardige eerste half uur. Vooral via Dreyer was Anderlecht vaak gevaarlijk, die weer regelmatig goed positie koos en goed werd gevonden. Vaak door Stroeykens. KV Kortrijk zag bij momenten af en de 1-0 hing in de lucht.

Na 34 minuten kreeg Anderlecht een penalty, na een fout op Moussa N'Diaye. Kasper Dolberg zette die feilloos om, zijn 7de goal in 8 duels en een teken dat hij weer helemaal terug is. Ashimeru werd na 38 minuten vervangen wegens een blessure. De zoveelste blessure. Fysiek lijkt hij de normen van een topclub niet aan te kunnen, een van de redenen waarom Salzburg hem doorstuurde. Yari Verschaeren kwam in de ploeg. De 1-0 bij de rust was oververdiend. De cijfers: 76% balbezit voor RSCA en 10 doelpogingen tegenover 0 voor KVK.

Steek naar Vandenhaute en Renard

Na de pauze was Anderlecht weer heel dominant en op hoekschop kopte de geplaagde Mathias Jorgensen de bal voor doel en Abdelkahar Kadri kopte de bal door in eigen doel: 2-0. Nog voor het uur werd 3-0. Anders Dreyer -goed bezig de laatste weken- leverde weer zijn assist af en Stroeykens trapte via de lat binnen. RSCA kon zo vertrouwen tanken en voor een ruime zege gaan.

De recordkampioen kreeg nog kansen via Edozie en Dreyer. Na 71 minuten begonnen de fans met protest tegen het bestuur. 'We hate Standard' en 'Standard de merde' was er voor Olivier Renard (plus een spandoek 'Renard not welcome') en er was ook een spandoek achter de goal met een ironische verwijzing naar een uitspraak van Vandenhaute van twee jaar geleden. 'Het kan nog altijd erger: Wouter visionair'. Een duidelijke sneer naar de voorzitter. Er volgde ook 'Wouter buiten', maar een deel van het publiek floot omtrent die spreekkoren.

Dolberg scoorde even later via vrije trap de 4-0. En of de Deen weer de oude is. Hubert bracht ook Tristan Degreef en Amando Lapage in de ploeg, wat meteen ook het competitiedebuut was voor die laatste. Het bleef 4-0.

Scoreverloop:

  • 1-0 (36') Kasper Dolberg (pen.)
  • 2-0 (49') own-goal Kadri
  • 3-0 (59') Mario Stroeykens
  • 4-0 (76') Kasper Dolberg

Is Anderlecht nu vertrokken?

Meest recent

De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

77
77
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

26
26
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

23
23
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

101
101
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

25
25
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

197
197
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

208
208
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

28
28
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

265
265
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

180
180
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

251
251
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

183
183
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

220
220
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

875
875
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

170
170
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

733
733
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

516
516
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

502
502
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

257
257
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

339
339
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

693
693
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

810
810
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

568
568
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

287
287
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

577
577

Meer sportnieuws