Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

277
Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

Tegen de stroom in. Zo hadden we de titel van dit stuk ook kunnen noemen, want heel wat waarnemers en fans van RSC Anderlecht gaan het immers niet eens zijn. Anders Dreyer is immers een lichtpunt in deze donkere tijden. Dat verdient uiteraard duidelijk de nodige uitleg. 

LEES OOK: Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Dreyer legt weer statistieken voor

Dreyer krijgt al een aantal matchen op rij steevast een buis in bepaalde media, maar is dat terecht? De Deen is immers weer bezig aan een heropleving. In zijn laatste vijf matchen legt hij weer de statistieken voor die we van hem gewend zijn: 2 goals en 2 assists. Dat gebeurde in amper 266 minuten. Dat is een bepalende actie om de 66,50 minuten. Hij was tegen Club Brugge zeker niet goed, maar was wel bij drie van de vijf gevaarlijke acties van Paars-Wit betrokken. Geen toeval.

Daarmee is het duidelijk dat Dreyer stilaan zijn enorm grote vormdip van de eerste weken te boven is. Van waar dan steevast die zwakke cijfers in de beoordelingen? Dat komt omdat Dreyer vaak heel lang afwezig is in een duel, al is hij nog steeds vaak de speler die het meeste doelpogingen en key passes achter zijn naam heeft staan. Dreyer is echter geen dribbelaar, is niet explosief… Hij is allerminst een sexy speler en zal nooit de kapstok van een ploeg worden. Een flitsenspeler, op zijn manier.

Dreyer noodzakelijk wegens doelgerichtheid

Maar wat ons betreft is hij een zekerheidje in de basis. Waarom? Net omwille van het feit dat Anderlecht al weinig echt doelgerichte spelers in huis heeft die een goal kunnen maken. Dreyer is in dat opzicht zelfs onmisbaar, al moet er aan de andere kant wel een flankspeler in de ploeg staan die dominanter is in het spel. Iemand die méér weegt op het spel. Iemand als Samuel Edozie is daarom al snel heel belangrijk geworden. Doordat hij veel meer aanwezig is in het spel, gaat de aandacht van de tegenstander vaker naar hem. Daardoor krijgt Dreyer weer meer ruimte.

Vorig jaar was dat ook al het geval met Thorgan Hazard. Bij Paars-Wit hopen ze dat Hazard in januari terugkeert en hij kan dan misschien op de ‘10’ spelen, met Mario Stroeykens in zijn buurt. Dan moet er véél meer gekozen worden en krijgt iemand als Dreyer mogelijk nog meer ruimte.

Dreyer heeft sinds zijn overgang naar Anderlecht in 72 matchen 28 keer gescoord en 15 assists uitgedeeld. Een goal of assist om de 137,49 minuten. Dergelijke speler zouden wij, omwille van die flits die er toch meestal minstens één keer per match komt, daarom toch meestal opstellen. Iemand als Francis Amuzu heeft dat bijvoorbeeld niet. Tristan Degreef is een ideale speler om Dreyer af te lossen.

De Deen zal wellicht niemand écht begeesteren, maar als coach heb je toch graag dergelijke speler in de ploeg. Als Dreyer heel het seizoen voornamelijk in de basis zal staan, zal hij weer richting 10 goals en 10 assists komen. Toch handig meegenomen als coach, nu staat hij op 2 doelpunten en 3 assists.

Claudio Reulens

Is Dreyer weer stilaan de oude?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

21
21
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

28
28
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

184
184
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

86
86
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

87
87
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

138
138
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

76
76
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

334
334
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

124
124
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

605
605
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

240
240
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

389
389
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

395
395
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

586
586
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

180
180
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

99
99
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

252
252
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

498
498
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

873
873
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

802
802
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

984
984
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

810
810
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

501
501
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws