Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

277
Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

Tegen de stroom in. Zo hadden we de titel van dit stuk ook kunnen noemen, want heel wat waarnemers en fans van RSC Anderlecht gaan het immers niet eens zijn. Anders Dreyer is immers een lichtpunt in deze donkere tijden. Dat verdient uiteraard duidelijk de nodige uitleg. 

LEES OOK: Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Dreyer legt weer statistieken voor

Dreyer krijgt al een aantal matchen op rij steevast een buis in bepaalde media, maar is dat terecht? De Deen is immers weer bezig aan een heropleving. In zijn laatste vijf matchen legt hij weer de statistieken voor die we van hem gewend zijn: 2 goals en 2 assists. Dat gebeurde in amper 266 minuten. Dat is een bepalende actie om de 66,50 minuten. Hij was tegen Club Brugge zeker niet goed, maar was wel bij drie van de vijf gevaarlijke acties van Paars-Wit betrokken. Geen toeval.

Daarmee is het duidelijk dat Dreyer stilaan zijn enorm grote vormdip van de eerste weken te boven is. Van waar dan steevast die zwakke cijfers in de beoordelingen? Dat komt omdat Dreyer vaak heel lang afwezig is in een duel, al is hij nog steeds vaak de speler die het meeste doelpogingen en key passes achter zijn naam heeft staan. Dreyer is echter geen dribbelaar, is niet explosief… Hij is allerminst een sexy speler en zal nooit de kapstok van een ploeg worden. Een flitsenspeler, op zijn manier.

Dreyer noodzakelijk wegens doelgerichtheid

Maar wat ons betreft is hij een zekerheidje in de basis. Waarom? Net omwille van het feit dat Anderlecht al weinig echt doelgerichte spelers in huis heeft die een goal kunnen maken. Dreyer is in dat opzicht zelfs onmisbaar, al moet er aan de andere kant wel een flankspeler in de ploeg staan die dominanter is in het spel. Iemand die méér weegt op het spel. Iemand als Samuel Edozie is daarom al snel heel belangrijk geworden. Doordat hij veel meer aanwezig is in het spel, gaat de aandacht van de tegenstander vaker naar hem. Daardoor krijgt Dreyer weer meer ruimte.

Vorig jaar was dat ook al het geval met Thorgan Hazard. Bij Paars-Wit hopen ze dat Hazard in januari terugkeert en hij kan dan misschien op de ‘10’ spelen, met Mario Stroeykens in zijn buurt. Dan moet er véél meer gekozen worden en krijgt iemand als Dreyer mogelijk nog meer ruimte.

Dreyer heeft sinds zijn overgang naar Anderlecht in 72 matchen 28 keer gescoord en 15 assists uitgedeeld. Een goal of assist om de 137,49 minuten. Dergelijke speler zouden wij, omwille van die flits die er toch meestal minstens één keer per match komt, daarom toch meestal opstellen. Iemand als Francis Amuzu heeft dat bijvoorbeeld niet. Tristan Degreef is een ideale speler om Dreyer af te lossen.

De Deen zal wellicht niemand écht begeesteren, maar als coach heb je toch graag dergelijke speler in de ploeg. Als Dreyer heel het seizoen voornamelijk in de basis zal staan, zal hij weer richting 10 goals en 10 assists komen. Toch handig meegenomen als coach, nu staat hij op 2 doelpunten en 3 assists.

Claudio Reulens

Is Dreyer weer stilaan de oude?

Meest recent

KRC Genk wankelt: Degryse ligt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

5
5
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

119
119
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

64
64
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

196
196
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

221
221
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

312
312
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

548
548
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

53
53
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

387
387
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

55
55
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

34
34
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

159
159
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

304
304
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

62
62
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

60
60
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

198
198
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

237
237
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

230
230
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1272
1272
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

131
131
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

51
51
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

348
348
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

93
93
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

78
78
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

38
38

Meer sportnieuws