Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

door
Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

Tegen de stroom in. Zo hadden we de titel van dit stuk ook kunnen noemen, want heel wat waarnemers en fans van RSC Anderlecht gaan het immers niet eens zijn. Anders Dreyer is immers een lichtpunt in deze donkere tijden. Dat verdient uiteraard duidelijk de nodige uitleg. 

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Dreyer legt weer statistieken voor

Dreyer krijgt al een aantal matchen op rij steevast een buis in bepaalde media, maar is dat terecht? De Deen is immers weer bezig aan een heropleving. In zijn laatste vijf matchen legt hij weer de statistieken voor die we van hem gewend zijn: 2 goals en 2 assists. Dat gebeurde in amper 266 minuten. Dat is een bepalende actie om de 66,50 minuten. Hij was tegen Club Brugge zeker niet goed, maar was wel bij drie van de vijf gevaarlijke acties van Paars-Wit betrokken. Geen toeval.

Daarmee is het duidelijk dat Dreyer stilaan zijn enorm grote vormdip van de eerste weken te boven is. Van waar dan steevast die zwakke cijfers in de beoordelingen? Dat komt omdat Dreyer vaak heel lang afwezig is in een duel, al is hij nog steeds vaak de speler die het meeste doelpogingen en key passes achter zijn naam heeft staan. Dreyer is echter geen dribbelaar, is niet explosief… Hij is allerminst een sexy speler en zal nooit de kapstok van een ploeg worden. Een flitsenspeler, op zijn manier.

Dreyer noodzakelijk wegens doelgerichtheid

Maar wat ons betreft is hij een zekerheidje in de basis. Waarom? Net omwille van het feit dat Anderlecht al weinig echt doelgerichte spelers in huis heeft die een goal kunnen maken. Dreyer is in dat opzicht zelfs onmisbaar, al moet er aan de andere kant wel een flankspeler in de ploeg staan die dominanter is in het spel. Iemand die méér weegt op het spel. Iemand als Samuel Edozie is daarom al snel heel belangrijk geworden. Doordat hij veel meer aanwezig is in het spel, gaat de aandacht van de tegenstander vaker naar hem. Daardoor krijgt Dreyer weer meer ruimte.

Vorig jaar was dat ook al het geval met Thorgan Hazard. Bij Paars-Wit hopen ze dat Hazard in januari terugkeert en hij kan dan misschien op de ‘10’ spelen, met Mario Stroeykens in zijn buurt. Dan moet er véél meer gekozen worden en krijgt iemand als Dreyer mogelijk nog meer ruimte.

Dreyer heeft sinds zijn overgang naar Anderlecht in 72 matchen 28 keer gescoord en 15 assists uitgedeeld. Een goal of assist om de 137,49 minuten. Dergelijke speler zouden wij, omwille van die flits die er toch meestal minstens één keer per match komt, daarom toch meestal opstellen. Iemand als Francis Amuzu heeft dat bijvoorbeeld niet. Tristan Degreef is een ideale speler om Dreyer af te lossen.

De Deen zal wellicht niemand écht begeesteren, maar als coach heb je toch graag dergelijke speler in de ploeg. Als Dreyer heel het seizoen voornamelijk in de basis zal staan, zal hij weer richting 10 goals en 10 assists komen. Toch handig meegenomen als coach, nu staat hij op 2 doelpunten en 3 assists.

Claudio Reulens

Is Dreyer weer stilaan de oude?

Meest recent

OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

8
8
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

38
38
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

14
14
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

129
129
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

60
60
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

65
65
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

139
139
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

245
245
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

317
317
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

278
278
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

340
340
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

59
59
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

254
254
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

190
190
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

262
262
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

186
186
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

457
457
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

399
399
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

108
108
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

313
313
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

212
212
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

571
571
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

824
824
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

440
440

Meer sportnieuws