Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

277
Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

Tegen de stroom in. Zo hadden we de titel van dit stuk ook kunnen noemen, want heel wat waarnemers en fans van RSC Anderlecht gaan het immers niet eens zijn. Anders Dreyer is immers een lichtpunt in deze donkere tijden. Dat verdient uiteraard duidelijk de nodige uitleg. 

LEES OOK: 'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Dreyer legt weer statistieken voor

Dreyer krijgt al een aantal matchen op rij steevast een buis in bepaalde media, maar is dat terecht? De Deen is immers weer bezig aan een heropleving. In zijn laatste vijf matchen legt hij weer de statistieken voor die we van hem gewend zijn: 2 goals en 2 assists. Dat gebeurde in amper 266 minuten. Dat is een bepalende actie om de 66,50 minuten. Hij was tegen Club Brugge zeker niet goed, maar was wel bij drie van de vijf gevaarlijke acties van Paars-Wit betrokken. Geen toeval.

Daarmee is het duidelijk dat Dreyer stilaan zijn enorm grote vormdip van de eerste weken te boven is. Van waar dan steevast die zwakke cijfers in de beoordelingen? Dat komt omdat Dreyer vaak heel lang afwezig is in een duel, al is hij nog steeds vaak de speler die het meeste doelpogingen en key passes achter zijn naam heeft staan. Dreyer is echter geen dribbelaar, is niet explosief… Hij is allerminst een sexy speler en zal nooit de kapstok van een ploeg worden. Een flitsenspeler, op zijn manier.

Dreyer noodzakelijk wegens doelgerichtheid

Maar wat ons betreft is hij een zekerheidje in de basis. Waarom? Net omwille van het feit dat Anderlecht al weinig echt doelgerichte spelers in huis heeft die een goal kunnen maken. Dreyer is in dat opzicht zelfs onmisbaar, al moet er aan de andere kant wel een flankspeler in de ploeg staan die dominanter is in het spel. Iemand die méér weegt op het spel. Iemand als Samuel Edozie is daarom al snel heel belangrijk geworden. Doordat hij veel meer aanwezig is in het spel, gaat de aandacht van de tegenstander vaker naar hem. Daardoor krijgt Dreyer weer meer ruimte.

Vorig jaar was dat ook al het geval met Thorgan Hazard. Bij Paars-Wit hopen ze dat Hazard in januari terugkeert en hij kan dan misschien op de ‘10’ spelen, met Mario Stroeykens in zijn buurt. Dan moet er véél meer gekozen worden en krijgt iemand als Dreyer mogelijk nog meer ruimte.

Dreyer heeft sinds zijn overgang naar Anderlecht in 72 matchen 28 keer gescoord en 15 assists uitgedeeld. Een goal of assist om de 137,49 minuten. Dergelijke speler zouden wij, omwille van die flits die er toch meestal minstens één keer per match komt, daarom toch meestal opstellen. Iemand als Francis Amuzu heeft dat bijvoorbeeld niet. Tristan Degreef is een ideale speler om Dreyer af te lossen.

De Deen zal wellicht niemand écht begeesteren, maar als coach heb je toch graag dergelijke speler in de ploeg. Als Dreyer heel het seizoen voornamelijk in de basis zal staan, zal hij weer richting 10 goals en 10 assists komen. Toch handig meegenomen als coach, nu staat hij op 2 doelpunten en 3 assists.

Claudio Reulens

Is Dreyer weer stilaan de oude?

Meest recent

Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

7
7
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

83
83
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

13
13
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

47
47
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

115
115
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

67
67
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

114
114
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

94
94
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

433
433
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

51
51
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

119
119
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

132
132
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

367
367
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

216
216
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

458
458
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

47
47
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

297
297
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

99
99
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

82
82
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

590
590
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

119
119
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

67
67
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

637
637
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

364
364
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

341
341

Meer sportnieuws