Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

277
Lichtpunt bij Anderlecht: één speler lijkt stilaan weer terug

Tegen de stroom in. Zo hadden we de titel van dit stuk ook kunnen noemen, want heel wat waarnemers en fans van RSC Anderlecht gaan het immers niet eens zijn. Anders Dreyer is immers een lichtpunt in deze donkere tijden. Dat verdient uiteraard duidelijk de nodige uitleg. 

LEES OOK: Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Dreyer legt weer statistieken voor

Dreyer krijgt al een aantal matchen op rij steevast een buis in bepaalde media, maar is dat terecht? De Deen is immers weer bezig aan een heropleving. In zijn laatste vijf matchen legt hij weer de statistieken voor die we van hem gewend zijn: 2 goals en 2 assists. Dat gebeurde in amper 266 minuten. Dat is een bepalende actie om de 66,50 minuten. Hij was tegen Club Brugge zeker niet goed, maar was wel bij drie van de vijf gevaarlijke acties van Paars-Wit betrokken. Geen toeval.

Daarmee is het duidelijk dat Dreyer stilaan zijn enorm grote vormdip van de eerste weken te boven is. Van waar dan steevast die zwakke cijfers in de beoordelingen? Dat komt omdat Dreyer vaak heel lang afwezig is in een duel, al is hij nog steeds vaak de speler die het meeste doelpogingen en key passes achter zijn naam heeft staan. Dreyer is echter geen dribbelaar, is niet explosief… Hij is allerminst een sexy speler en zal nooit de kapstok van een ploeg worden. Een flitsenspeler, op zijn manier.

Dreyer noodzakelijk wegens doelgerichtheid

Maar wat ons betreft is hij een zekerheidje in de basis. Waarom? Net omwille van het feit dat Anderlecht al weinig echt doelgerichte spelers in huis heeft die een goal kunnen maken. Dreyer is in dat opzicht zelfs onmisbaar, al moet er aan de andere kant wel een flankspeler in de ploeg staan die dominanter is in het spel. Iemand die méér weegt op het spel. Iemand als Samuel Edozie is daarom al snel heel belangrijk geworden. Doordat hij veel meer aanwezig is in het spel, gaat de aandacht van de tegenstander vaker naar hem. Daardoor krijgt Dreyer weer meer ruimte.

Vorig jaar was dat ook al het geval met Thorgan Hazard. Bij Paars-Wit hopen ze dat Hazard in januari terugkeert en hij kan dan misschien op de ‘10’ spelen, met Mario Stroeykens in zijn buurt. Dan moet er véél meer gekozen worden en krijgt iemand als Dreyer mogelijk nog meer ruimte.

Dreyer heeft sinds zijn overgang naar Anderlecht in 72 matchen 28 keer gescoord en 15 assists uitgedeeld. Een goal of assist om de 137,49 minuten. Dergelijke speler zouden wij, omwille van die flits die er toch meestal minstens één keer per match komt, daarom toch meestal opstellen. Iemand als Francis Amuzu heeft dat bijvoorbeeld niet. Tristan Degreef is een ideale speler om Dreyer af te lossen.

De Deen zal wellicht niemand écht begeesteren, maar als coach heb je toch graag dergelijke speler in de ploeg. Als Dreyer heel het seizoen voornamelijk in de basis zal staan, zal hij weer richting 10 goals en 10 assists komen. Toch handig meegenomen als coach, nu staat hij op 2 doelpunten en 3 assists.

Claudio Reulens

Is Dreyer weer stilaan de oude?

Meest recent

'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

0
0
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

8
8
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

17
17
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

36
36
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

20
20
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

116
116
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

57
57
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

94
94
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

28
28
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

153
153
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

20
20
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

153
153
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

146
146
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

39
39
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

110
110
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

233
233
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

166
166
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

184
184
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

319
319
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

600
600
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

172
172
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

308
308
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

109
109
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

58
58

Meer sportnieuws