Stijnen pakt uit met stevig statement na Croky Cup-commotie

door
Stijnen pakt uit met stevig statement na Croky Cup-commotie

Patro Eisden Maasmechelen zorgde voor dé bekerstunt tot dusver door Charleroi uit de Croky Cup te knikkeren. Al wordt die knappe prestatie intussen helaas ondergesneeuwd door de controverse rond hoofdcoach Stijn Stijnen.

Achteraf deed zijn collega Rik De Mil zijn beklag over de omstandigheden waarmee zijn elftal te kampen kreeg in Maasmechelen. Daar zouden Stijnen en co er alles aan gedaan hebben om het de Zebra's zo onaangenaam mogelijk te maken, tot sabotages in de bezoekende kleedkamer toe. Geen primeur, zo bleek nadien bovendien ook uit een aantal anonieme getuigenissen in Het Belang van Limburg.

LEES OOK: Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

De Mil vs. Stijnen

Daar bijt Stijnen, die eerder al kort reageerde op de aantijgingen, nu fel van zich af. De voormalige doelman pikt het niet dat de historische bekerzege van zijn elftal samen met zijn naam door het slijk wordt gehaald. "Spelers en staf hebben, zoals allicht alle stervelingen, af en toe nood aan mentale opkikkers. Deze beleving poogt men nu te doorkruisen door mezelf voor te stellen als een lid van de maffia."

"Het is schering en inslag dat de verliezer van een wedstrijd  zijn gram probeert te halen door de oorzaak van het verlies bij de ander te leggen. Dit is menselijk en kan gekaderd worden, want frustratie kan tot hoge emotionaliteit leiden. Het wordt echter anders wanneer de verliezer zijn tegenstrever belastert door pertinente leugens te verspreiden en door hem publiekelijk te beledigen", klinkt het onder meer.

Stijnen geviseerd

"Als een maffiosi weggezet worden die maffiapraktijken hanteert, wat nu over mij gezegd wordt, is bovendien strafbaar. Dit gaat duidelijk verder dan de waan en ontgoocheling van een bekeruitschakeling. Indien zulke uitlatingen zouden geuit worden tegenover een scheidsrechter volgt - volkomen terecht - een vervolging voor de tuchtinstanties. Maar mij met pek en veren besmeuren, dat kan en mag blijkbaar."

Stijnen vindt dan ook dat hij onterecht geviseerd wordt. "Het zal te maken hebben met mijn reputatie, hoor ik. Welke reputatie, denk ik dan? (...) Bovendien, als die reputatie van mij al zou bestaan, dan mag deze nooit een blanco-cheque opleveren om mij gratuit en vulgair te beschuldigen", besluit de ex-Rode Duivel, die naar eigen zeggen weliswaar niet van plan is om ook juridische stappen te ondernemen.

Vindt u dat Stijnen gelijk heeft?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

49
49
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

53
53
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

61
61
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

84
84
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

349
349
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

50
50
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

53
53
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

109
109
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

199
199
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

618
618
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

318
318
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

115
115
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

65
65
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

564
564

Meer sportnieuws