Stijnen speelde het smerig: "Als je een grote club wil zijn..."

door
Stijnen speelde het smerig:

Dinsdagavond vielen al meteen twee bekerstunts te noteren, met als uitschieter de knappe 4-1-zege van Patro Eisden tegen Charleroi. Daarmee wist Stijn Stijnen zijn collega Rik De Mil een stevige loer te draaien. Beiden hebben een verleden bij Club Brugge en kennen elkaar dus wel een beetje.

Maar wie verwacht had dat het er daardoor amicaal aan toe zou gaan tussen de twee coaches, kwam toch bedrogen uit. Zeker na de wedstrijd was de sfeer tussen Stijnen en De Mil koeltjes en dat had alles te maken met wat zich voor en tijdens de match afspeelde.

LEES OOK: Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

Patro haalde alles uit de kast voor stunt

"Wij halen alles uit de kast, willen geen aangename tegenstrever zijn", verwoordde Stijnen het achteraf bij Het Nieuwsblad. Dat was bijvoorbeeld ook te zien aan de zijlijn, waar de ex-doelman op een gegeven moment de lijnrechter en vierde ref aansprak omdat De Mil buiten zijn zone stond te coachen. Stijnen pakte ook een gele kaart, enkele minuten later kreeg zijn assistent Luc Nilis zelfs rood.

Maar ook voor de match bleek er al stevig geprovoceerd te zijn door Stijnen en Patro. De Mil deed na de persconferentie het verhaal van de vijandige ontvangst die ze kregen in Maasmechelen.

De Mil niet te spreken over staat van kleedkamer

"We zaten in een kleedkamer waar het 30 graden was. Mijn staf moest op de grond gaan zitten, omdat er geen plek was. Spelers die wilden bidden, moesten dat op het toilet gaan doen. Nadien gingen de toiletten zelfs op slot", onthulde hij aan Het Laatste Nieuws.

"Als je een grote club wil zijn, moet je je gedragen als een grote club", sneerde De Mil dan ook naar Patro. "Als je zoals Patro Eisden de ambitie hebt om in eerste klasse te voetballen, probeer dan ook te zijn zoals een eersteklasser. En nogmaals. Dit is geen excuus. Ik wil als verliezer ook een gentleman zijn. Het draait om respect voor en tijdens de match. Tijdens de wedstrijd mag het er hevig aan toegaan."

Vind je het kunnen hoe Patro Charleroi ontving?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

12
12
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

59
59
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

57
57
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

35
35
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

84
84
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

120
120
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

189
189
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

73
73
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

421
421
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

128
128
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

152
152
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

290
290
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

135
135
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

134
134
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

72
72
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

317
317
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

240
240
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

168
168
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

254
254
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

37
37
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

176
176
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws