Stijnen speelde het smerig: "Als je een grote club wil zijn..."

door
Stijnen speelde het smerig:

Dinsdagavond vielen al meteen twee bekerstunts te noteren, met als uitschieter de knappe 4-1-zege van Patro Eisden tegen Charleroi. Daarmee wist Stijn Stijnen zijn collega Rik De Mil een stevige loer te draaien. Beiden hebben een verleden bij Club Brugge en kennen elkaar dus wel een beetje.

Maar wie verwacht had dat het er daardoor amicaal aan toe zou gaan tussen de twee coaches, kwam toch bedrogen uit. Zeker na de wedstrijd was de sfeer tussen Stijnen en De Mil koeltjes en dat had alles te maken met wat zich voor en tijdens de match afspeelde.

LEES OOK: Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Patro haalde alles uit de kast voor stunt

"Wij halen alles uit de kast, willen geen aangename tegenstrever zijn", verwoordde Stijnen het achteraf bij Het Nieuwsblad. Dat was bijvoorbeeld ook te zien aan de zijlijn, waar de ex-doelman op een gegeven moment de lijnrechter en vierde ref aansprak omdat De Mil buiten zijn zone stond te coachen. Stijnen pakte ook een gele kaart, enkele minuten later kreeg zijn assistent Luc Nilis zelfs rood.

Maar ook voor de match bleek er al stevig geprovoceerd te zijn door Stijnen en Patro. De Mil deed na de persconferentie het verhaal van de vijandige ontvangst die ze kregen in Maasmechelen.

De Mil niet te spreken over staat van kleedkamer

"We zaten in een kleedkamer waar het 30 graden was. Mijn staf moest op de grond gaan zitten, omdat er geen plek was. Spelers die wilden bidden, moesten dat op het toilet gaan doen. Nadien gingen de toiletten zelfs op slot", onthulde hij aan Het Laatste Nieuws.

"Als je een grote club wil zijn, moet je je gedragen als een grote club", sneerde De Mil dan ook naar Patro. "Als je zoals Patro Eisden de ambitie hebt om in eerste klasse te voetballen, probeer dan ook te zijn zoals een eersteklasser. En nogmaals. Dit is geen excuus. Ik wil als verliezer ook een gentleman zijn. Het draait om respect voor en tijdens de match. Tijdens de wedstrijd mag het er hevig aan toegaan."

Vind je het kunnen hoe Patro Charleroi ontving?

Meest recent

Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

0
0
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

69
69
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

53
53
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

13
13
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

224
224
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

57
57
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

66
66
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

39
39
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

124
124
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

73
73
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

72
72
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

21
21
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

30
30
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

142
142
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

147
147
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

76
76
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

167
167
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

133
133
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

132
132
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

254
254
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

324
324
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

135
135
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

497
497
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

322
322

Meer sportnieuws