Stijnen speelde het smerig: "Als je een grote club wil zijn..."

454 stemmen
Stijnen speelde het smerig:

Dinsdagavond vielen al meteen twee bekerstunts te noteren, met als uitschieter de knappe 4-1-zege van Patro Eisden tegen Charleroi. Daarmee wist Stijn Stijnen zijn collega Rik De Mil een stevige loer te draaien. Beiden hebben een verleden bij Club Brugge en kennen elkaar dus wel een beetje.

Maar wie verwacht had dat het er daardoor amicaal aan toe zou gaan tussen de twee coaches, kwam toch bedrogen uit. Zeker na de wedstrijd was de sfeer tussen Stijnen en De Mil koeltjes en dat had alles te maken met wat zich voor en tijdens de match afspeelde.

LEES OOK: Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Patro haalde alles uit de kast voor stunt

"Wij halen alles uit de kast, willen geen aangename tegenstrever zijn", verwoordde Stijnen het achteraf bij Het Nieuwsblad. Dat was bijvoorbeeld ook te zien aan de zijlijn, waar de ex-doelman op een gegeven moment de lijnrechter en vierde ref aansprak omdat De Mil buiten zijn zone stond te coachen. Stijnen pakte ook een gele kaart, enkele minuten later kreeg zijn assistent Luc Nilis zelfs rood.

Maar ook voor de match bleek er al stevig geprovoceerd te zijn door Stijnen en Patro. De Mil deed na de persconferentie het verhaal van de vijandige ontvangst die ze kregen in Maasmechelen.

De Mil niet te spreken over staat van kleedkamer

"We zaten in een kleedkamer waar het 30 graden was. Mijn staf moest op de grond gaan zitten, omdat er geen plek was. Spelers die wilden bidden, moesten dat op het toilet gaan doen. Nadien gingen de toiletten zelfs op slot", onthulde hij aan Het Laatste Nieuws.

"Als je een grote club wil zijn, moet je je gedragen als een grote club", sneerde De Mil dan ook naar Patro. "Als je zoals Patro Eisden de ambitie hebt om in eerste klasse te voetballen, probeer dan ook te zijn zoals een eersteklasser. En nogmaals. Dit is geen excuus. Ik wil als verliezer ook een gentleman zijn. Het draait om respect voor en tijdens de match. Tijdens de wedstrijd mag het er hevig aan toegaan."

Vind je het kunnen hoe Patro Charleroi ontving?

Meest recent

Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

8
8
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

80
80
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

55
55
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

262
262
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

39
39
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

255
255
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

487
487
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

193
193
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

248
248
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

80
80
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

754
754
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

431
431
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

129
129
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

407
407
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

497
497
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

70
70
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

97
97
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

186
186
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

54
54
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

458
458
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

454
454
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

245
245
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

157
157
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

70
70

Meer sportnieuws