Stijnen speelde het smerig: "Als je een grote club wil zijn..."

454
Stijnen speelde het smerig:

Dinsdagavond vielen al meteen twee bekerstunts te noteren, met als uitschieter de knappe 4-1-zege van Patro Eisden tegen Charleroi. Daarmee wist Stijn Stijnen zijn collega Rik De Mil een stevige loer te draaien. Beiden hebben een verleden bij Club Brugge en kennen elkaar dus wel een beetje.

Maar wie verwacht had dat het er daardoor amicaal aan toe zou gaan tussen de twee coaches, kwam toch bedrogen uit. Zeker na de wedstrijd was de sfeer tussen Stijnen en De Mil koeltjes en dat had alles te maken met wat zich voor en tijdens de match afspeelde.

LEES OOK: Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

Patro haalde alles uit de kast voor stunt

"Wij halen alles uit de kast, willen geen aangename tegenstrever zijn", verwoordde Stijnen het achteraf bij Het Nieuwsblad. Dat was bijvoorbeeld ook te zien aan de zijlijn, waar de ex-doelman op een gegeven moment de lijnrechter en vierde ref aansprak omdat De Mil buiten zijn zone stond te coachen. Stijnen pakte ook een gele kaart, enkele minuten later kreeg zijn assistent Luc Nilis zelfs rood.

Maar ook voor de match bleek er al stevig geprovoceerd te zijn door Stijnen en Patro. De Mil deed na de persconferentie het verhaal van de vijandige ontvangst die ze kregen in Maasmechelen.

De Mil niet te spreken over staat van kleedkamer

"We zaten in een kleedkamer waar het 30 graden was. Mijn staf moest op de grond gaan zitten, omdat er geen plek was. Spelers die wilden bidden, moesten dat op het toilet gaan doen. Nadien gingen de toiletten zelfs op slot", onthulde hij aan Het Laatste Nieuws.

"Als je een grote club wil zijn, moet je je gedragen als een grote club", sneerde De Mil dan ook naar Patro. "Als je zoals Patro Eisden de ambitie hebt om in eerste klasse te voetballen, probeer dan ook te zijn zoals een eersteklasser. En nogmaals. Dit is geen excuus. Ik wil als verliezer ook een gentleman zijn. Het draait om respect voor en tijdens de match. Tijdens de wedstrijd mag het er hevig aan toegaan."

Vind je het kunnen hoe Patro Charleroi ontving?

Meest recent

Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

24
24
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

19
19
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

31
31
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

28
28
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

16
16
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

262
262
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

56
56
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

106
106
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

360
360
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

239
239
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

394
394
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

246
246
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

94
94
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

210
210
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

167
167
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

36
36
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

541
541
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

363
363
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

231
231
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

388
388
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

227
227
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

342
342
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

84
84
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

76
76
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

87
87

Meer sportnieuws