Genk titelfavoriet? "Dat is het verschil met échte topclubs"

door
Genk titelfavoriet?

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League is inmiddels alweer één derde ver. Er moet uiteraard nog een pak wedstrijden afgewerkt worden, maar er mogen toch al enkele conclusies getrokken worden. Zo lijkt er een nieuwe titelfavoriet opgestaan.

Voor aanvang van de competitie werd titelverdediger Club Brugge getipt als dé favoriet om zichzelf op te volgen. De Bruggelingen, die kunnen werken met een enorm budget, hielden de selectie grotendeels intact en haalden de nodige aanwinsten in huis. Maar met 15 op 30 presteerde Blauw-Zwart voorlopig ondermaats.

LEES OOK: ‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Verrassende top drie

Vice-kampioen Union SG, dat een pak sterkhouders liet vertrekken, doet zelfs nog minder goed met 14 op 30. RSC Anderlecht, dat vorig seizoen de titel in extremis uit handen gaf, heeft weliswaar al 17 punten. De Brusselaars lieten echter een veel te wisselvallige indruk achter in de eerste weken van het seizoen.

Andere ploegen presteren dan weer beter dan verwacht. Bij Antwerp FC en AA Gent werden in het tussenseizoen een pak veranderingen doorgevoerd, maar ze staan momenteel knap tweede en derde. Het is echter vooral KRC Genk dat tijdens de eerste tien speeldagen het meeste indruk kon maken.

Genk imponeert, concurrentie faalt

Nieuwe coach Thorsten Fink maakte dan ook al snel indruk in de Cegeka Arena en ook de meeste zomeraanwinsten renderen optimaal. Bovendien wordt Genk in tegenstelling tot de meeste concurrenten 'gespaard' van Europese belasting. Met 22 op 30 staat Racing dan ook alleen aan de leiding te pronken.

Volgens oud-speler Tom Soetaers vindt die eerste plaats terecht, al heeft het ook te maken met het falen van de concurrentie. "De punten die ze hebben, verdienen ze. Het feit dat ze bovenaan staan, heeft ook te maken met het gebrek aan vorm van de absolute topclubs. Club Brugge laat veel domme punten liggen, terwijl Union en Anderlecht ook nog zoekende zijn", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Vermijdbare verliespunten

Genk had er zelfs nog beter voor kunnen staan indien het afgelopen weekend niet verloor van KV Kortrijk. De Limburgers zullen dan ook moeten oppassen dat ze hun titelkansen niet ondermijnen met dergelijke misstappen tegen de kleinere clubs. "Je ziet het vaak in de geschiedenis van de club. Wanneer het een periode goed draait, begint Genk vermijdbare punten te verliezen. Dat is het verschil met een echte topclub: zij presteren constanter", aldus Soetaers.

Genk hoort momenteel bij de drie grootste titelkandidaten ...

Meest recent

FIlip Joos slaat nieuwe weg in: "Hebben het ver geschopt"

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

2
2
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

5
5
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

31
31
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

97
97
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

53
53
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

269
269
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

134
134
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

39
39
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

43
43
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

153
153
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

329
329
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

475
475
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

63
63
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

71
71
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

984
984
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

254
254
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

796
796
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

220
220
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

438
438
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

43
43
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

158
158
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

53
53
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

58
58
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

81
81
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

395
395

Meer sportnieuws