Straffe beelden: Bosuil in brand voor Antwerpse derby

door
Straffe beelden: Bosuil in brand voor Antwerpse derby

Zondagmiddag stond de Antwerpse stadsderby tussen Antwerp FC en Beerschot VA op het programma in de Jupiler Pro League. Dat er heel wat op het spel stond, werd vlak voor de aftrap nog eens duidelijk gemaakt. Zo zorgden de thuisfans op indrukwekkende wijze voor een helse sfeer.

RAFC begon dit seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van nieuwe coach Jonas De Roeck. Die zag verschillende sterkhouders vertrekken, maar wist inmiddels toch een stevig elftal te kneden. Met een zes op zes is Antwerp ook wat de resultaten betreft sterk uit de interland-break gekomen.

LEES OOK: 'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Druk bij Beerschot

Bij Beerschot geldt dan weer een heel ander verhaal. De promovendus wou voortbouwen op de successen van vorig seizoen, maar de perikelen binnen de bestuurskamers bleven niet zonder gevolgen. Zo lijkt de selectie die werd samengesteld gewoonweg te matig voor de eerste divisie.

Met een pijnlijke 1 op 24 stond de promovendus voor aanvang van de derby dan ook afgetekend laatste in het klassement. Een goed resultaat in de derby was dan ook broodnodig. Niet in het minst om de rust te doen wederkeren bij de protesterende achterban.

Spektakel voor aftrap

Maar ook bij de supporters van Antwerp was de drang naar een overwinning nog veel groter dan normaal. Dat bleek daags voor de wedstrijd al. Zo tekenden duizenden fans present op de open training van zaterdag om de spelers een extra hart onder de riem te steken.

En vlak voor de aftrap ging het thuispubliek nog een stapje verder. Zo werd een indrukwekkende tifo ontrold waarin de eretitel van 'Ploeg van 't Stad' alvast werd opgeëist. Daarnaast volgde heus spektakel met vuurwerk en rookfakkels. Gelukkig leek het om een gecoördineerde actie te gaan, wat toch iets veiliger zou moeten zijn. Door de rookontwikkeling begon de partij wel enkele minuten later.

Gecoördineerde vuurwerk-acties moeten kunnen in het stadion ...

Meest recent

Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

1
1
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

41
41
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

32
32
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

303
303
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

314
314
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

94
94
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

332
332
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

153
153
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

225
225
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

275
275
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

116
116
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

65
65
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

202
202
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

169
169
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

76
76
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

98
98
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

274
274
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

281
281
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

257
257
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

244
244
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

316
316
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

428
428
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

483
483
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

801
801

Meer sportnieuws