UEL: Van Bommel ziet zoon schitteren, afgang voor Porto

door
UEL: Van Bommel ziet zoon schitteren, afgang voor Porto

Woensdagavond werd de vernieuwde Europa League op gang getrokken en dat leverde meteen een behoorlijke verrassing op. Zo liep FC Porto een onverwachte nederlaag op. AZ Alkmaar zorgde dan weer voor een eerste gloriemoment in de Lage Landen.

LEES OOK: Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

AZ Alkmaar - IF Elfsborg

De ploeg van coach Martens is sterk aan het seizoen begonnen en staat op een knappe tweede plaats te pronken in de Eredivisie. Die lijn wou men uiteraard doortrekken op het Europese niveau. Maar tegen het Zweedse Elfsborg liep het al snel mis. Ouma zette de Nederlanders halfweg de eerste helft op achterstand.

Maar het antwoord van AZ mocht gezien worden. Met een goal vlak voor en eentje vlak na rust, werd de scheve situatie helemaal omgebogen. Beide doelpunten kwamen overigens op naam van Van Bommel. En dat terwijl zijn vader, momenteel genoemd als mogelijke Anderlecht-coach, in de tribune zat te genieten.

Het bleef echter spannend tot het einde. Elfsborg kwam immers terug langszij, maar via een strafschop van Parrot werd het vervolgens 3-2. Dat bleek uiteindelijk ook de eindstand, zeker toen Holmen in de slotfase ook nog eens rood pakte namens de bezoekers. Een goede start dus van Martens en co.

Bodo/Glimt - FC Porto

Dat kan niet gezegd worden van FC Porto. De Portugese grootmacht, later dit toernooi één van de tegenstanders van Anderlecht, ging op bezoek bij Bodo/Glimt. En via zomeraanwinst Samu werd ook al snel 0-1. Maar vervolgens nam de Noorse ploeg de match over. Høgh en Hauge zorgden voor de 2-1-ruststand.

Bij de start van de tweede helft kwam de ploeg van coach Knudsen, eveneens bij Anderlecht genoemd, met tien te staan na een rode kaart. Maar uiteindelijk maakte Hauge (ex-AA Gent) er toch 3-1 van en dat bleek voldoende voor de zege. Verder dan een late aansluitingstreffer kwam Porto immers niet meer.

Het nieuwe format in de Europa League is een goede zaak ...

Meest recent

Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

11
11
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

35
35
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

83
83
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

97
97
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

149
149
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

49
49
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

70
70
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

45
45
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

363
363
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

103
103
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

248
248
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

496
496
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

384
384
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

95
95
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

238
238
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

160
160
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

286
286
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

326
326
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

316
316
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

347
347
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

206
206
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

145
145
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

214
214
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

768
768
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

329
329

Meer sportnieuws