Vanhaezebrouck trekt van leer: "Riemer? Ongepast!"

door
Vanhaezebrouck trekt van leer:

Brian Riemer werd ontslagen bij RSC Anderlecht. Hij was inzake puntengemiddelde de derde best presterende trainer van de Brusselaars, na René Weiler en Besnik Hasi. Hein Vanhaezebrouck was bij Mid Mid onthutst over de manier waarop de Deense coach werd aangepakt.

Hein Vanhaezebrouck en Brian Riemer waren zeker geen vrienden, maar de Belgische analist vindt het ongehoord hoe Riemer door bepaalde media werd aangepakt. Daar valt wel wat voor te zeggen. Vorig jaar onderging Ronny Deila hetzelfde lot bij Club Brugge. Kritisch zijn mag en moet, maar het ging soms wel te ver. Enige nuance is op zijn plaats, maar anno 2024 is het goed of slecht. Iets daartussen bestaat amper nog. Zonde.

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Riemer te hard aangepakt

Riemer werd al vanaf de eerste speeldag van het seizoen stevig aangepakt. Uiteraard voedt dat een bepaalde sfeer en ook fans lezen dergelijke berichten, zeker als ex-spelers van de club meegaan in dat verhaal. Dat heeft invloed. Vanhaezebrouck nam het op voor Riemer.

"Hoe Riemer werd aangepakt, dat vind ik ongelooflijk. Na één of twee matchen vroegen ze (Het Nieuwsblad, nvdr.) om iets over Anderlecht te doen. Ik vond dat eigenlijk niet nodig. Vorig jaar speelden ze ook vaak niet goed, maar ze stonden wel bovenaan. Dit jaar was dat ook zo”, aldus Vanhaezebrouck.

Er werden ook onwaarheden verteld, dat Riemer geen spelers beter maakte bijvoorbeeld. De evolutie van Verbruggen, Debast, Leoni, Sardella, Dreyer, Stroeykers en ook Dolberg was toch goed in orde. Zo kende Dolberg zijn tweede meest productieve seizoen ooit onder Riemer, Dreyer zijn productiefste.

Afwezigheid Vertonghen en Hazard

"Ze maakten dit seizoen publiekelijk de rekening van Riemer. Het voetbal in balbezit was niet indrukwekkend, maar dat was niet nieuw. Anderlecht kon onder hem heel goed verdedigen en gaf meestal weinig weg. Ze missen met Vertonghen en Hazard ook twee belangrijke spelers. Ik zag Hazard vorig jaar op een moment een niveau halen, waarvan ik dacht: ‘die zou wel eens een rol kunnen gaan spelen in de play-offs’. Nu missen ze hem, Vertonghen ook. Dat weegt op een team."

"Anderlecht verloor tot aan Genk niet een keer. De club heeft andere keuzes gemaakt en ik snap niet dat een bestuur dan plots zegt dat het op niets trekt. Voor mijn komst naar Anderlecht hadden ze dat ook gezien met Weiler en die werd dan ontslagen na een titel. Hij startte toen slecht. Je kan niet zeggen dat Anderlecht dit seizoen qua puntenaantal slecht startte. Ze hadden ook niet het makkelijkste programma, want ze trokken ook al naar Antwerp en naar Union SG. Ik las overal dat Riemer buiten moest en dat vond ik ongepast”, zei Vanhaezebrouck enkele dagen voor de match tegen Genk.

 

Werd Riemer te hard aangepakt?

Meest recent

Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

5
5
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

60
60
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

49
49
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

35
35
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

93
93
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

146
146
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

304
304
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

123
123
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

64
64
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

56
56
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

57
57
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

141
141
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

140
140
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

376
376
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

77
77
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

33
33
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

139
139
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

160
160
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

72
72
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

781
781
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

266
266
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

138
138
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

489
489

Meer sportnieuws