Ongelooflijk: hoofdrol Castagne bij historische penaltyreeks

door
Ongelooflijk: hoofdrol Castagne bij historische penaltyreeks

De zestiende finales van de Engelse League Cup zijn afgewerkt en Timothy Castagne vertolkte een opvallende rol bij Fulham. De Engelse club moest op bezoek bij tweedeklasser Preston North End.

Fulham had enorm veel moeite met de tweedeklasser en uiteindelijk moest een ongelooflijke penaltyreeks beslissing brengen. Het werd een historische reeks met een negatieve hoofdrol voor Rode Duivel Castagne.

LEES OOK: ‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Grote schlemiel

Preston North End kwam op voorsprong dankzij Ryan Ledson. Na een uur spelen wist Reis Nelson de gelijkmaker te scoren. Na het laatste fluitsignaal stond het nog steeds 1-1 waardoor penalty’s moesten beslissen wie door mocht stoten naar de volgende ronde.

En de penaltyreeks leverde een record op. Het werd uiteindelijk 16-15 voor Preston North End. De laatste en beslissende misser kwam op naam van… Timothy Castagne. De Rode Duivel werd zo de pineut van de avond ondanks hij zijn eerste pingel wél had gescoord. Ook de doelmannen kwamen aan bod.

Record verbroken

Na 34 penalty’s was er eindelijk een winnaar: Preston North End schakelt Fulham uit en stoot door naar de volgende ronde van de Engelse League Cup, het tweede bekertornooi na de FA Cup. De penaltyreeks is ook meteen de langste in de geschiedenis van het bekertornooi.

Bij Everton speelde Orel Mangala negentig minuten tegen Southampton. Ook daar moesten penalty’s brengen na negentig minuten. Abdoulaye Doucouré scoorde namens Everton en ex-Anderlecht-verdediger Taylor Harwood-Bellis was de doelpuntenmaker voor Southampton. Uiteindelijk trokken The Saints aan het langste eind met 5-6.

Vind jij Castagne een goede speler?

Meest recent

Philippe Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

5
5
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

14
14
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

53
53
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

101
101
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

65
65
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

183
183
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

314
314
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

54
54
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

210
210
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

87
87
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

89
89
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1065
1065
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

311
311
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

339
339
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

149
149
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

115
115
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

506
506
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

161
161
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

202
202
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

573
573
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

38
38
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

65
65
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

261
261
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

204
204
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

103
103

Meer sportnieuws