Villa-Belgen aan het kanon, PSV ziet sterretjes in Turijn

door
Villa-Belgen aan het kanon, PSV ziet sterretjes in Turijn

De kop is eraf in de Champions League. De eerste twee wedstrijden van de league phase zijn een duidelijke prooi geworden voor Juventus en Aston Villa. De Oude Dame rekende simpel af met PSV, terwijl Villa vlotjes ging winnen op het veld van Young Boys. Zowel Youri Tielemans als Amadou Onana stonden daarbij aan het kanon.

Het waren twee wedstrijden ze bij Club Brugge ook met bijzondere aandacht gevolgd zullen hebben, want later in hun campagne treffen ze nog Juventus en Aston Villa. Zij begonnen hun campagne dus allebei met een overtuigende zege.

LEES OOK: Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Juventus slaat PSV snel KO

PSV, met Matteo Dams en Johan Bakayoko in de basis, kon in Turijn nog even de schijn ophouden. Ze voetbalden aanvankelijk goed mee, maar moesten de rol lossen zodra Juventus het gaspedaal indrukte. Na 21 minuten kreeg Yildiz net iets te veel ruimte om de bal heerlijk in de bovenhoek te krullen en amper zes minuten later was de match gespeeld. Dams moest Gonzalez lossen en uiteindelijk kon McKennie afwerken.

Diezelfde Gonzalez deed vroeg in de tweede helft de boeken helemaal toe met de 3-0. PSV lag helemaal tegen de touwen. Juventus gunde hen in de slotseconden wel nog een eerredder via Saibari. Mbangula bleef bij Juve overigens op de bank.

Tielemans en Onana scoren voor winnend Villa

Dan beleefden de Belgen van Aston Villa een fijnere avond. Het was Youri Tielemans die de Engelse club haar eerste doelpunt ooit in de Champions League bezorgde. De Rode Duivel werd op een hoekschop vrijgelaten bij de tweede paal, controleerde goed en knalde vervolgens in de verste hoek binnen.

In de tweede helft zag Duran nog een doelpunt afgekeurd na eerder handspel van Onana, maar de middenvelder maakte in de slotfase zijn foutje nog helemaal goed. Met een verre knal zette hij zeven minuten voor tijd immers nog de 0-3 op het scorebord. Daarmee is Aston Villa de eerste leider in de league phase.

Zal Club Brugge tegen dit Aston Villa iets kunnen rapen?

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

141
141
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

68
68
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

464
464
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

61
61
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

315
315
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

370
370
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

171
171
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

411
411
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

176
176
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

95
95
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

297
297
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

165
165
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

388
388
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

230
230
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

452
452
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

397
397
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

51
51
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

300
300
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

458
458
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

249
249
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws