Nieuwe eigenaar Club Brugge? Verhaeghe laat zich horen

door
Nieuwe eigenaar Club Brugge? Verhaeghe laat zich horen

Club Brugge begon afgelopen zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. Na het vertrek van CEO Vincent Mannaert werd de clubleiding immers volledig herschikt. Voorzitter Bart Verhaeghe bleef echter wel op post en dat lijkt nog een tijdje de bedoeling te zijn.

Verhaeghe bouwde destijds een mooie carrière uit al zakenman en verdiende een behoorlijk fortuin aan zijn werk in de vastgoedsector. Vervolgens maakte hij de overstap naar het voetbal. Zo werd hij voorzitter van Club Brugge, waarna hij niet veel later ook het merendeel van de aandelen bij Blauw-Zwart overnam.

Het duurde een tijdje alvorens dat een succesverhaal werd. Maar met Mannaert als zijn sportieve rechterhand, groeide Club toch uit tot de toonaangevende ploeg in België. Onder hun bewind werden bijvoorbeeld al een zestal landstitels gepakt. Naast enkele andere prijzen én geslaagde Europese campagnes.

LEES OOK: Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club moet Vlaams blijven

Desondanks doken in de voorbije periode regelmatig geruchten op over een mogelijke verkoop van de club. Zo was er bijvoorbeeld eerst de mislukte beursgang, vervolgens werd de markt afgezocht naar kandidaat-investeerders/overnemers. Maar inmiddels zijn die plannen weer helemaal van de baan.

In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws bevestigt Verhaeghe dat hij niet van plan is om de club op korte termijn te verkopen. En al zeker niet aan een buitenlandse kandidaat. "Mijn visie is dat Club Brugge een Vlaamse club blijft, verankerd in Vlaanderen", klinkt het duidelijk.

Stadion blijft grote doel

Verhaeghe heeft dan ook nog de nodige ambities bij de regerende landskampioen. "Ik heb nog zoveel uitdagingen met Club. Voor de zevende keer kampioen worden, die tweede ster halen, het nieuwe stadion...", aldus de preses. Wat dat nieuwe stadion betreft hoopt Verhaeghe dat de rechtsgang zijn werk doet en dat de bezwaren van tafel worden geveegd. In ieder geval denkt hij er niet aan om die aanslepende plannen te laten vallen. "Een ondernemer is per definitie een positieve optimist. Ik probeer dat ook te blijven. Bluvn Goan. Niet opgeven."

Club heeft nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

61
61
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

168
168
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

128
128
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

150
150
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

74
74
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

601
601
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

301
301
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

180
180
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

310
310
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

382
382
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

486
486
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

221
221
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

422
422
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

385
385
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

307
307
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws