Mazzu al thuis bij STVV: "Toen kwamen de eerste contacten"

121
Mazzu al thuis bij STVV:

STVV ontsloeg Christian Lattanzio nadat die een 3 op 18 boekte. De Kanaries haalden met Felice Mazzu een ervaren Belgische coach in de plaats die de club in de Jupiler Pro League moet houden. STVV stelde Mazzu, die voor één jaar met optie voor nog een jaar tekende, vandaag officieel voor. VoetbalNieuws was van de partij.

LEES OOK: De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

Mazzu wil STVV in de JPL houden

Het was best druk in de perszaal van STVV. Mazzu is dan ook een coach met de nodige status in het Belgische voetbal. Hij zat in de JPL al 347 matchen op de bank als T1 en dat bij Sporting Charleroi, KRC Genk, Union SG en RSC Anderlecht. Mazzu gaf een ontspannen en zelfverzekerde indruk.

"Ik ben heel tevreden om hier bij STVV te zijn en dat voor een heel simpele reden: de directie toonde veel goesting om samen te werken. Ik hoop dat we samen STVV zo snel mogelijk uit de degradatiezone kunnen halen. Het mentale aspect is heel belangrijk en die laatste plaatsen verlaten, zou in dat opzicht goed doen. Nadien kunnen we dan verder kijken", opende Mazzu. Dat is dan ook het eerste doel. 

Geel en blauw

"De eerste contacten dateerden van de week voor de match tegen KV Kortrijk. De club was zeer respectvol en correct tegenover mijn voorganger (Lattanzio, nvdr.). De echt diepgaande gesprekken vatten pas aan na de match tegen KV Kortrijk. Als het resultaat (1-1, nvdr.) daar anders was geweest, dan was het misschien anders gelopen. Het was voor mij het goede moment om weer aan de slag te gaan", geeft hij aan.

Mazzu kent met al zijn ervaring zijn pappenheimers. "Waarom ik voor STVV koos? Omdat ze in geel en blauw spelen. Ik heb heel mooie periodes gekend in die kleuren (lacht). Er was leukste periode bij Braine-l'Alleud (Eigenbrakel, nvdr.). Dat was geel en blauw. Jullie weten ook hoe mooi de periode bij Union SG was. Dat was ook geel en blauw. Ik hoop dus dat STVV mij hetzelfde plezier zal opleveren. Voorts is STVV een familiale club en dat ligt me goed."

Interessante spelerskern

Mazzu gelooft wel in deze kern. "Ik ben deze groep nu sinds tien dagen aan het ontdekken. Ik heb een paar van hun wedstrijden herbekeken op televisie en heb hen vorige week live aan het werk gezien tegen Westerlo. De eerste indruk op training vandaag was heel goed. Ik zag een goede mentaliteit en een groep die goed samenhangt." 

We stelden hem nadien ook de vraag of hij veel kwaliteit ziet in de kern. "Zeer zeker. We hebben snelheid -met onder meer Louis Patris- in de ploeg, veel diepgang, we hebben twee targetspitsen, met Bilal Brahimi werd er nog wat extra techniek aan de kern toegevoegd. Wat er ontbrak om betere resultaten te halen? Ik heb respect voor de vorige coach en ga niet zeggen wat er ontbrak. We binnen zeker niet van 0, want de laatste drie matchen zag je al heel wat progressie inzake defensieve organisatie. Ook mentaal staat de groep er goed voor."

STVV kreeg al veel kritiek na de 6 op 18, maar ondertussen staat er toch best een degelijke kern. Met spelers als Louis Patris, Rein Van Helden, Adriano Bertaccini, Kahveh Zahiroleslam, Andres Ferrari, Bilal Brahimi & co heeft Mazzu toch heel wat spelers met het nodige potentieel in de kern.

🚀

Gaat Mazzu in de Jupiler Pro League houden?

Meest recent

'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

15
15
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

389
389
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

255
255
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

157
157
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

138
138
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

511
511
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

298
298
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

244
244
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

68
68
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

105
105
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

613
613
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

91
91
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

538
538
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

179
179
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

999
999
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

94
94
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

91
91
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1178
1178
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

66
66
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

71
71
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

258
258
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

171
171
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

433
433
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

199
199
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

101
101

Meer sportnieuws