Riemer op de wip? "Onbegrijpelijk dat hij nog trainer is"

door
Riemer op de wip?

RSC Anderlecht heeft een goed eerste seizoensluik achter de rug qua resultaten. Maar voetballend gezien blijft de recordkampioen ondermaats presteren. Stilaan begint de grond onder de voeten van coach Brian Riemer dan ook erg heet te worden.

Voor een deel van de achterban heeft de Deense trainer het inmiddels helemaal verkorven. Na de partij tegen Union SG (0-0) werd afgelopen weekend openlijk om zijn ontslag gescandeerd. En dat niet voor de eerste keer. Bepaalde volgers vinden dat een overdreven reactie en vragen om meer krediet. Maar de feiten spelen gewoonweg in het nadeel van Riemer.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Resultaten top, veldspel ondermaats

In zijn eerste halfjaar kreeg de coach nog wat respijt, de omstandigheden waren toen niet evident voor een beginnend hoofdtrainer. Vorig seizoen werd dan weer een duidelijke progressie geboekt qua resultaten. Maar ook toen was het veldspel veel te wisselvallig. Bovendien liet zijn ploeg het meermaals afweten op cruciale momenten, wat uiteindelijk leidde tot het verspelen van de titel.

En ook in de huidige jaargang trekt het geleverde spel op niets. Riemer wordt weliswaar niet geholpen door het getalm op de transfermarkt. Maar na twee maanden competitievoetbal zou er toch een bepaalde vorm van vooruitgang zichtbaar moeten zijn. En sinds de Deen aan het roer staat zijn er amper spelers die op individueel vlak een duidelijke progressie konden maken.

Riemer brengt veel te weinig bij

Pieter-Jan Calcoen, journalist bij Het Nieuwsblad, heeft het dan ook helemaal gehad met Riemer aan het roer van Paars-Wit. "Ik vind het, ondanks de puntenoogst, stilaan onbegrijpelijk dat die man nog trainer van Anderlecht is. Dat meen ik echt. Het is zeker geen slechte ploeg of selectie. Het kan niet dat je week na week dat voetbal op de mat legt en ermee wegkomt. Het moet gewoon beter", klinkt het bij Sjotcast.

Dat Anderlecht niet langer dé toonaangevende club in België is, is natuurlijk al een tijdje het geval. Maar dan nog zit er volgens Calcoen meer in. "Ik weet dat het niet het Anderlecht van vroeger is en we moeten niet in het verleden leven. Maar er zijn trainers voor minder ontslagen. Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt, het voetbal is waanzinnig slecht. Ze staan met elf man voor hun eigen 'carré'."

Trainersontslag in de maak?

Eerder liet analist Peter Vandenbempt al verstaan dat een ontslag van Riemer niet ondenkbaar is als straks ook de resultaten beginnen tegen te vallen. Ook Ludo Vandewalle, chef voetbal bij HNB, vindt dat het op deze weg niet verder kan. "Als er niet wordt ingegrepen, zal het een heel seizoen zo duren. Er zit totaal geen lijn in het spel. Als je dan ook nog eens alle duels verliest, waar ben je dan mee bezig? Dat is toch ook het werk van de trainer. Riemer is een goede gast en zal ongetwijfeld zijn best doen. Maar ik denk dat die ploeg met een andere trainer in ieder geval beter zal spelen. Riemer blijft echter in het zadel door de punten die hij pakt."

Anderlecht moet een nieuwe coach aanduiden ...

Meest recent

Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

0
0
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

4
4
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

14
14
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

105
105
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

96
96
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

74
74
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

80
80
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

90
90
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

71
71
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

210
210
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

287
287
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

43
43
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

167
167
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

159
159
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

184
184
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

166
166
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

88
88
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

220
220
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

844
844
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

115
115
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

94
94
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

100
100
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

315
315
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

200
200

Meer sportnieuws