AA Gent heeft nieuwe chouchou: "Hij was opnieuw dé man"

door
AA Gent heeft nieuwe chouchou:

AA Gent heeft het andermaal geflinkt. Voor het zesde jaar op rij verzekerden de Buffalo's zich van een Europees najaar. Woensdag werd immers ook de terugmatch tegen Partizan Belgrado gewonnen en daarbij eiste één van de nieuwkomers een hoofdrol op. 

Gent won vorig seizoen de Europe Play-Offs en rekende vervolgens met KRC Genk af in de barrage-wedstrijd om het laatste Europese ticket. Maar om ook het hoofdtoernooi van de Conference League te halen, moesten wel weer drie voorrondes succesvol afgewerkt worden. En uiteindelijk slaagden de Buffalo's daar ook in.

Het eerste tweeluik tegen Vikingur leverde alvast geen problemen op. Daarna kroop Gent door het oog van de naald tegenover Silkeborg IF. En nu werd dus ook over twee wedstrijden afgerekend met Partizan Belgrado. Na de 0-1-zege in de heenmatch, wonnen de Oost-Vlamingen voor eigen volk met dezelfde cijfers.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

Maestro Delorge

Het enige doelpunt van de return kwam uiteindelijk op naam van Mathias Delorge. En dat is geen toeval. Nadat hij van STVV werd overgenomen, vond de 20-jarige middenvelder in een mum van tijd zijn draai bij de Buffalo's. En ook woensdag speelde hij weer een puike wedstrijd, ongeacht zijn doelpunt.

Achteraf werd het Belgische talent dan ook bejubeld. "Alles deed hij: mensen voor doel zetten, zelf de bevrijdende goal maken in het slot en zelfs met zijn rug redding brengen op een kans van Kalulu. Balvast, immer rustig, klaar kijkend: Delorge toonde zich opnieuw dé man", klonk het bijvoorbeeld bij Het Nieuwsblad.

Snel en heel goed

Delorge zelf probeert echter nuchter te blijven onder al die lofzang. Na de wedstrijd was hij vooral tevreden met de Europese kwalificatie. "Het gaat snel en heel goed, wat fijn is. Vandaag was het hoofddoel de kwalificatie en dat is gelukt. Scoren blijft speciaal, maakt niet uit wanneer en hoe. Er was ruimte en ik dacht waarom eens niet. Hij vloog er goed in. Ik denk dat mijn papa (oud-speler Peter Delorge, red.) er wel van genoten heeft", reageerde hij bij Sporza.

Delorge is de beste zomeraankoop van Gent ...

Meest recent

Thibo Somers slaat stevig op tafel: grijpt Antwerp in?

Het rommelt ferm bij Royal Antwerp FC. The Great Old ging afgelopen speeldag weer onderuit en Stef ...

1
1
Depay in vieze papieren: Braziliaanse gooit alles op tafel

Memphis Depay verraste vriend en vijand door plotsklaps naar Brazilië te verkassen, maar in ...

6
6
Hayen ziet groot pijnpunt Barça: “Daar liggen kansen”

Club Brugge is de grote underdog tegen FC Barcelona. Nicky Hayen gaf een persconferentie voor de ...

27
27
Anderlecht en Lierse in diepe rouw: André De Nul overleden

RSC Anderlecht en Lierse zijn in diepe rouw gedompeld. Voormalige Rode Duivel André De Nul is ...

0
0
Oorlog bij DAZN: analisten vliegen elkaar naar de keel

Het is niet enkel oorlog tussen DAZN, de Pro League en de telecombedrijven, maar ook binnen de ...

179
179
Karetsas doet opmerkelijke onthulling bij KRC Genk

Konstantinos Karetsas zat even in een ferme dip bij KRC Genk. De afgelopen wedstrijden kwam de ...

53
53
Waarschuwing Barça: "Club Brugge is net als Atlético"

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart is uiteraard de ...

139
139
"Moeilijke periode KDB en gezin" - steun uit onverwachte hoek

Kevin De Bruyne zit in zak en as. De middenvelder was sterk begonnen bij Napoli, maar de Rode Duivel ...

43
43
KAA Gent verrast met duidelijk statement over Leko

KAA Gent wisselt sterke prestaties af met zwakke. De Buffalo’s wonnen twee wedstrijden op rij ...

183
183
Binnenlandse Zaken moeit zich: Anderlecht-fans op de korrel

Afgelopen speeldag werden een honderdtal supporters op de vingers getikt omdat hun ticket niet ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge vreest, Anderlecht wil toptalent'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Woedende Filip Joos eist ontslag van Belgische ref

Afgelopen speeldag was er heel wat te doen om het openingsdoelpunt van Union SG tegen Zulte Waregem. ...

329
329
De Bilde pakt uit met pikante onthulling: "7 vrouwen..."

Gilles De Bilde blijft ook na zijn carrière een klinkende naam in de Belgische voetbalwereld. ...

140
140
FC Barcelona grijpt drastisch in voor Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona. Dinsdag rond 18 uur komen de ...

317
317
Dender verbaast met stunttransfer: grote naam binnen

FC Dender heeft op de officiële kanalen plots een transfer voorgesteld. De zomermercato is ...

90
90
Weer supportersboycot in JPL: “Een gebrek aan respect”

Dit seizoen komt het plots vaak voor: uitsupporters die een boycot organiseren omdat ze misnoegd ...

445
445
Net op tijd: enorme opsteker Garcia en Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het binnenkort op tegen Kazachstan en Liechtenstein namens de ...

67
67
Marc Coucke zorgt voor schokgolf: "Besluit staat vast"

Er rommelt wat in het leven van Marc Coucke. De ondernemer die zelden stilstaat, lijkt op een ...

259
259
Saelemaekers krijgt storm over zich heen: “Klein mannetje!”

AC Milan won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van AS Roma. Alexis Saelemaekers speelde ...

60
60
In Madrid borrelt het: Union SG plant iets magisch

Union SG speelt vanavond op het veld van Atlético Madrid. Dat is een loodzware opdracht. De ...

46
46
Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

47
47
Hubert kietelt Atlético Madrid: "Dat Simeone dàt verwacht?"

Diego Simeone haalde aan dat Atlético Madrid koste wat het kost wil winnen van Union SG en ...

42
42
Kompany kan niet wachten: "Ben zeer onder de indruk"

Vincent Kompany en Bayern München staan vanavond voor hun zwaarste partij tot dusver van het ...

97
97
'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

De KBVB heeft werk. Vincent Mannaert zag afgelopen week drie Belgen voor Congo kiezen. Er zijn ...

308
308
Nainggolan haalt uit: "Hij wilde mij buiten bij Antwerp"

Radja Nainggola is geen onbesproken blad. Hij was te gast in 'Het Huis' van Eric Goens en sprak er ...

174
174

Meer sportnieuws