Afgedankt door Simeone: Atlético breekt met Vermeeren

door
Afgedankt door Simeone: Atlético breekt met Vermeeren

Arthur Vermeeren verlaat Atlético Madrid na zes maanden zonder veel speelminuten. De jonge Belg, die slechts twee keer als basisspeler op het veld stond en drie keer inviel, krijgt nu een kans bij RB Leipzig. Vermeeren was een veelbelovende aanwinst voor Atlético, maar vond geen aansluiting bij de filosofie van coach Diego Simeone, die weinig besteedt aan het ontwikkelen van jong talent. De Spaanse krant Sport sprak zelfs van een “afdanking van Simeone” in relatie tot Vermeeren.

LEES OOK: ‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Vermeeren verlaat de Madrileense cel na zes maanden

Na zes maanden komt er een einde aan Arthur Vermeerens avontuur bij Atlético Madrid, een periode die Jan Mulder treffend omschreef als “de Madrileense cel.” De jonge Rode Duivel maakt de overstap naar RB Leipzig, dat hem voor een seizoen huurt en een aankoopoptie bedong.

Vermeerens komst sluit naadloos aan bij de strategie van RasenBallsport: jong, talentvol, met groeipotentieel en de mogelijkheid om op termijn veel rendement op te leveren. De 19-jarige Vermeeren zal in eerste instantie de geblesseerde Xaver Schlager vervangen, maar op termijn wordt van hem verwacht dat hij een sleutelrol in de ploeg gaat spelen.

Zijn keuze voor Leipzig is geen toeval: al vorige winter toonden de Duitsers interesse, en Vermeeren geloofde toen al in het ambitieuze project dat ze hem voorstelden. Desondanks koos hij, mede door de financiële situatie bij Antwerp FC, voor een transfer naar Atlético Madrid, met alle gevolgen van dien.

Bij Atlético vond Vermeeren echter geen aansluiting bij de filosofie van coach Diego Simeone, die niet bekend staat om jonge spelers te ontwikkelen. Bij RB Leipzig ligt dat anders.

Hoewel Atlético liever had gezien dat Vermeeren zonder aankoopoptie werd uitgeleend, was Leipzig vastberaden om niet slechts een passant aan te trekken, maar een speler die kan uitgroeien tot een vaste waarde.

Nachtmerrie Vermeeren: het ‘Cholismo’ nog niet onder de knie

De transfer van Arthur Vermeeren naar de Colchoneros begon als een droom, maar veranderde al snel in een nachtmerrie. Met slechts twee basisplaatsen en drie invalbeurten heeft Vermeeren afgelopen seizoen amper 160 minuten gespeeld in 22 wedstrijden voor zijn nieuwe club.

Hoewel er een aanpassingsperiode werd verwacht, had niemand voorspeld dat zijn kansen zo schaars zouden zijn. De Spaanse krant AS noemde het zelfs een ‘spooktransfer’. “Hij lijkt zichzelf wel opgesloten te hebben in een Madrileense cel waar hij niet meer kan uitkomen,” zei Jan Mulder aan Het Laatste Nieuws.

Ondanks blessures in de selectie en spelers die kreunden onder de last van een overvol schema, deed Diego Simeone amper een beroep op Vermeeren. Simeone geeft doorgaans de voorkeur aan ervaren, geslepen en atletische spelers, en staat niet bekend als een opleidingscoach die veel tijd besteedt aan het ontwikkelen van jong talent.

Vermeeren moest vooral het 'Cholismo' nog onder de knie krijgen, wat cruciaal is voor zijn succes bij Atlético Madrid.

Vermeeren krijg serieuze klop op z’n kop

"Sowieso zal ik blijven,” bevestigde Arthur Vermeeren begin augustus in Het Laatste Nieuws, en de Belg probeerde in het tussenseizoen een plek te verdienen in de plannen van Diego Simeone.

Vermeeren wist dat hij de coach kon overtuigen door een grote werkethiek te tonen. Daarom nam hij slechts twee in plaats van drie weken vakantie en sloot hij een week eerder dan gepland aan in het oefenkamp in Los Angeles de San Rafael.

Vermeeren begon dit seizoen niet meer vanaf nul bij Atlético Madrid. Hij werkte een goede voorbereiding af en liet zich opmerken in enkele oefenmatchen, waarin hij vaak in de basis stond.

Enkele weken geleden werden deze hoopvolle signalen echter tegengesproken door berichten uit Spanje die meldden dat Atlético Madrid de mogelijkheden verkende om Vermeeren uit te lenen.

Las Palmas en Valencia CF wierpen zich op als mogelijke overnemers voor de jonge Belg.

Geen klik met Simeone: “Vermeeren gooit de handdoek in de ring”

Arthur Vermeeren zocht dit seizoen naar meer speeltijd, en die kans lijkt groter bij RasenBallsport Leipzig dan bij Atlético Madrid. De Spaanse krant Sport sprak zelfs van een “afdanking van Simeone” in relatie tot Vermeeren.

Volgens Het Laatste Nieuws oordeelde de Argentijnse coach dat Vermeeren te groen was voor het niveau van zijn team en dat zijn aanpassing langzamer verliep dan verwacht.

Estadio Deportivo merkte op: “Vermeeren gooit de handdoek in de ring,” en voegde eraan toe dat de Belg nog geen klik had gevonden met de Argentijnse coach.

Keert Vermeeren nog terug naar Atlético?

Meest recent

'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

43
43
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

128
128
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

95
95
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

99
99
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

244
244
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

110
110
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

107
107
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

46
46
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

169
169
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

347
347
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

329
329
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

259
259
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

65
65
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

523
523
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

154
154
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

758
758
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

82
82
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

101
101
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

267
267
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

42
42
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

53
53
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

219
219
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

82
82

Meer sportnieuws