'Gent verzilvert Europese triomf met zesde zomeraanwinst'

door
'Gent verzilvert Europese triomf met zesde zomeraanwinst'

AA Gent lijkt na een wisselvallige seizoensstart stilaan onder stoom te komen. Donderdagavond werd op het veld van Partizan Belgrado alweer de derde opeenvolgende zege op rij geboekt (0-1). En dat terwijl er nog versterking op komst is voor coach Wouter Vrancken.

De Buffalo's zijn na het afscheid van het triumviraat Vanhaezebrouck-Louwagie-De Witte aan een compleet nieuw hoofdstuk begonnen. Maar de start van dat hoofdstuk liep niet van een leien dakje. In de competitie werd al snel verloren van Dender en Charleroi, in de Europese voorrondes kroop Gent dan weer door het oog van de naald tegen Silkeborg.

Winning-mood gevonden

Maar het laatste duel tegen de Denen, een 3-2-overwinning na verlengingen, zou wel eens een keerpunt zijn geweest. Daags nadien wonnen de Oost-Vlamingen immers met ruime cijfers van Westerlo, dat tot dan aan de leiding stond in de Jupiler Pro League. En donderdag werd daar een gepast vervolg aan gegeven met opnieuw een Europese zege.

In de heenmatch tegen het verraderlijke Partizan Belgrado wonnen de Buffalo's immers met 0-1 dankzij de onvermijdelijke Omri Gandelman. En dus kunnen ze terugmatch van volgende week, die zal beslissen over een eventueel Europees voorjaar, met een kleine maar belangrijke bonus aanvatten. Het belooft alvast een spannende avond te worden in de Planet Group Arena.

Portugese winger op komst

Ondertussen blijft de sportieve leiding werk maken van extra versterking. Met aanvallers Andri Gudjohnsen en Max Dean, winger Helio Varela en middenvelders Mathias Delorge en Atsuki Ito, haalde Gent inmiddels al een vijftal zomeraanwinsten in huis. En ook nummer zes is in aantocht. Zo staan de Buffalo's op punt om de komst van Tiago Araujo af te ronden.

Deze 23-jarige Portugees is een linkerwinger die in verschillende rollen gebruikt kan worden. Portugese bronnen maakten eerder al gewag van een overeenkomst tussen Gent en zijn huidige club Estoril Praia. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt nu dat een totaalakkoord bereikt is. Araujo zou voor vier seizoenen tekenen, hij kost naar verluidt een slordige 2 miljoen euro.

JOUW MENING TELT:
Gent is versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

9
9
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

464
464
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

74
74
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

157
157
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

131
131
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

86
86
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

94
94
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

154
154
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

55
55
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

476
476
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

130
130
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

345
345
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

54
54
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

79
79
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

505
505
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

104
104
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

116
116
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

725
725
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

218
218
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

329
329
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

297
297
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

230
230
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

74
74
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

226
226
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

705
705

Meer sportnieuws