Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

door
Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

Het gebeurt meer en meer. Belgische talenten die het vaderland op jonge leeftijd verlaten voor het buitenland. De Europese (sub)topclubs proberen al héél vroeg de talenten binnen te halen.

De 16-jarige Lyam Hodiamont is de volgende in het rijtje. Het talent verlaat Olympic Charleroi en gaat aan de slag bij Europa League-winnaar Atalanta. Hodiamont zal eerst in de jeugd aan de slag gaan vooraleer hij écht ploegmakker wordt van Charles De Ketelaere.

LEES OOK: De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Droom

Het ging plots snel voor Hodiamont. Zijn familie en entourage sprak met Sudinfo over de transfer naar het Italiaanse Atalanta. “Het is geweldig. We hadden het plan om geen transfer voor zijn 15 jaar te maken. Dit is een beetje zoals op Erasmus gaan”, klinkt het bij vader Gilles.

Ook Hodiamont zelf is in de wolken met zijn transfer en leeft op een roze wolk. Hij tekende zijn eerste profcontract meteen in het buitenland. “Ik ben trots. Dit is nog steeds een grote verrassing en ik ben klaar om deze grote uitdaging aan te gaan", klinkt het bij de Belgische jeugdinternational.

Nieuwe generatie

Het komt vaker voor dat Belgische talenten al vroeg de uitdaging in het buitenland aangaan. Soms komen ze met hangende pootjes terug naar de Belgische velden, soms wordt het een succesverhaal. Kijk maar naar Romeo Lavia, die al vroeg naar Man City trok en nu zit de middenvelder bij Chelsea.

Een andere kant van het verhaal is dan weer Charly Musonda. Het gewezen toptalent kan als voorbeeld worden gebruikt over hoe het mis kan gaan. Musonda werd van her naar der gestuurd en is ondertussen helemaal naar de achtergrond verdwenen. Musonda werd gezien als hét grote Belgische talent.

Een goede keuze van Hodiamont?

Meest recent

STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

23
23
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

52
52
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

52
52
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

62
62
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

56
56
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

266
266
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

63
63
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

253
253
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

98
98
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

612
612
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

390
390
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

103
103
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

494
494
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

570
570
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

892
892
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

157
157
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

112
112
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

136
136
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

172
172
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

201
201
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

75
75
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

255
255
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

92
92
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

102
102
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

566
566

Meer sportnieuws