Harde actie geëist na Club-incidenten: "Niemand wil ze in stadion"

door
Harde actie geëist na Club-incidenten:

Een deel van de achterban bij Club Brugge heeft hun club andermaal in een slecht daglicht geplaats. Tijdens de match op Standard, werden in het bezoekende vak nazistische gebaren gemaakt. Analist Silvio Proto hoopt dan ook dat er drastisch wordt opgetreden tegen dit walgelijke gedrag.

Voor aanvang van de wedstrijd tussen Standard en Club Brugge (1-0) werd op Sclessin een actie gehouden tegen racisme in het voetbal. Zo'n 300 jeugdspelers van de Rouches kwamen het veld op met een gekleurd masker aan om een statement te maken. Een actie die behoorlijk wat indruk leek te maken.

LEES OOK: 'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

Recidivisme

Behalve dan in het bezoekende vak. Of toch in een gedeelte van het bezoekende vak. Op de sociale media deden al snel schokkende beelden de ronde. Daarop is te zien hoe een deel van de Brugse achterban zich waagt aan de Kühnen-groet. Een nazistisch symbool dat ook onder meer bij de KKK werd gebruikt.

De beelden werden al snel gretig gedeeld. Zeker omdat dit niet het eerste soortgelijke incident is. In de nasleep van de Supercup doken ook al beelden op van enkele Club Brugge-aanhangers een nazigroet deden richting de supporters van Union SG. Daarvoor werd zelfs een politie-onderzoek opgestart.

Deze bedenkelijke actie zorgde voor een golf van verontwaardiging. De harde kern probeerde nog het gedrag te vergoelijken, maar dat lijkt weinig effect te hebben. Ondertussen kwam Club zelf met een statement en werden de eerste 'supporters' geïdentificeerd. Zij mogen zich aan een stadionverbod verwachten.

Ongewenste groep

Proto hoopt alvast dat er nog meer van dergelijke acties volgen om dit soort gedrag definitief te bannen in de stadions. "Ze moeten al minstens een jaar, en misschien zelfs meer, stadionverbod krijgen. Zoiets heeft geen plaats in het voetbal. Het geeft ook een slecht beeld aan de supporters van Club Brugge, terwijl het merendeel niet zo is. Deze groep gaat niet voor het voetbal naar het stadion. Ook de spelers willen dit niet. Vraag het aan pakweg Mignolet, die wil zo geen 'supporters'. Niemand wil deze gasten in het stadion. Dat ze afspreken in de bossen ofzo, maar niet in het stadion", aldus de ex-doelman bij La Vestiaire.

De daders moeten een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

12
12
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

46
46
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

28
28
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

178
178
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

95
95
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

257
257
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

83
83
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

43
43
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

215
215
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

323
323
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

304
304
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

220
220
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

101
101
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

233
233
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

279
279
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

280
280
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

122
122
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

132
132
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

175
175
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

155
155
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

170
170
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

95
95
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

316
316
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

168
168
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

219
219

Meer sportnieuws