Harde actie geëist na Club-incidenten: "Niemand wil ze in stadion"

303 stemmen
Harde actie geëist na Club-incidenten:

Een deel van de achterban bij Club Brugge heeft hun club andermaal in een slecht daglicht geplaats. Tijdens de match op Standard, werden in het bezoekende vak nazistische gebaren gemaakt. Analist Silvio Proto hoopt dan ook dat er drastisch wordt opgetreden tegen dit walgelijke gedrag.

Voor aanvang van de wedstrijd tussen Standard en Club Brugge (1-0) werd op Sclessin een actie gehouden tegen racisme in het voetbal. Zo'n 300 jeugdspelers van de Rouches kwamen het veld op met een gekleurd masker aan om een statement te maken. Een actie die behoorlijk wat indruk leek te maken.

LEES OOK: 'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Recidivisme

Behalve dan in het bezoekende vak. Of toch in een gedeelte van het bezoekende vak. Op de sociale media deden al snel schokkende beelden de ronde. Daarop is te zien hoe een deel van de Brugse achterban zich waagt aan de Kühnen-groet. Een nazistisch symbool dat ook onder meer bij de KKK werd gebruikt.

De beelden werden al snel gretig gedeeld. Zeker omdat dit niet het eerste soortgelijke incident is. In de nasleep van de Supercup doken ook al beelden op van enkele Club Brugge-aanhangers een nazigroet deden richting de supporters van Union SG. Daarvoor werd zelfs een politie-onderzoek opgestart.

Deze bedenkelijke actie zorgde voor een golf van verontwaardiging. De harde kern probeerde nog het gedrag te vergoelijken, maar dat lijkt weinig effect te hebben. Ondertussen kwam Club zelf met een statement en werden de eerste 'supporters' geïdentificeerd. Zij mogen zich aan een stadionverbod verwachten.

Ongewenste groep

Proto hoopt alvast dat er nog meer van dergelijke acties volgen om dit soort gedrag definitief te bannen in de stadions. "Ze moeten al minstens een jaar, en misschien zelfs meer, stadionverbod krijgen. Zoiets heeft geen plaats in het voetbal. Het geeft ook een slecht beeld aan de supporters van Club Brugge, terwijl het merendeel niet zo is. Deze groep gaat niet voor het voetbal naar het stadion. Ook de spelers willen dit niet. Vraag het aan pakweg Mignolet, die wil zo geen 'supporters'. Niemand wil deze gasten in het stadion. Dat ze afspreken in de bossen ofzo, maar niet in het stadion", aldus de ex-doelman bij La Vestiaire.

De daders moeten een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

13
13
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

4
4
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

100
100
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

86
86
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

395
395
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

131
131
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

61
61
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

85
85
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

73
73
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

50
50
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

218
218
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

91
91
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

314
314
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

350
350
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

92
92
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

351
351
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

499
499
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

355
355
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

444
444
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

162
162
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

81
81
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

137
137
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

123
123
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

59
59

Meer sportnieuws