Harde actie geëist na Club-incidenten: "Niemand wil ze in stadion"

door
Harde actie geëist na Club-incidenten:

Een deel van de achterban bij Club Brugge heeft hun club andermaal in een slecht daglicht geplaats. Tijdens de match op Standard, werden in het bezoekende vak nazistische gebaren gemaakt. Analist Silvio Proto hoopt dan ook dat er drastisch wordt opgetreden tegen dit walgelijke gedrag.

Voor aanvang van de wedstrijd tussen Standard en Club Brugge (1-0) werd op Sclessin een actie gehouden tegen racisme in het voetbal. Zo'n 300 jeugdspelers van de Rouches kwamen het veld op met een gekleurd masker aan om een statement te maken. Een actie die behoorlijk wat indruk leek te maken.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Recidivisme

Behalve dan in het bezoekende vak. Of toch in een gedeelte van het bezoekende vak. Op de sociale media deden al snel schokkende beelden de ronde. Daarop is te zien hoe een deel van de Brugse achterban zich waagt aan de Kühnen-groet. Een nazistisch symbool dat ook onder meer bij de KKK werd gebruikt.

De beelden werden al snel gretig gedeeld. Zeker omdat dit niet het eerste soortgelijke incident is. In de nasleep van de Supercup doken ook al beelden op van enkele Club Brugge-aanhangers een nazigroet deden richting de supporters van Union SG. Daarvoor werd zelfs een politie-onderzoek opgestart.

Deze bedenkelijke actie zorgde voor een golf van verontwaardiging. De harde kern probeerde nog het gedrag te vergoelijken, maar dat lijkt weinig effect te hebben. Ondertussen kwam Club zelf met een statement en werden de eerste 'supporters' geïdentificeerd. Zij mogen zich aan een stadionverbod verwachten.

Ongewenste groep

Proto hoopt alvast dat er nog meer van dergelijke acties volgen om dit soort gedrag definitief te bannen in de stadions. "Ze moeten al minstens een jaar, en misschien zelfs meer, stadionverbod krijgen. Zoiets heeft geen plaats in het voetbal. Het geeft ook een slecht beeld aan de supporters van Club Brugge, terwijl het merendeel niet zo is. Deze groep gaat niet voor het voetbal naar het stadion. Ook de spelers willen dit niet. Vraag het aan pakweg Mignolet, die wil zo geen 'supporters'. Niemand wil deze gasten in het stadion. Dat ze afspreken in de bossen ofzo, maar niet in het stadion", aldus de ex-doelman bij La Vestiaire.

De daders moeten een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

33
33
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

53
53
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

15
15
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

114
114
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

167
167
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

189
189
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

426
426
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

88
88
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

435
435
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

476
476
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

274
274
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

158
158
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

58
58
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

168
168
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

68
68
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

82
82
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

233
233
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

666
666
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

113
113
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

192
192
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

289
289
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

251
251
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

148
148
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

43
43
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

121
121

Meer sportnieuws