Harde actie geëist na Club-incidenten: "Niemand wil ze in stadion"

door
Harde actie geëist na Club-incidenten:

Een deel van de achterban bij Club Brugge heeft hun club andermaal in een slecht daglicht geplaats. Tijdens de match op Standard, werden in het bezoekende vak nazistische gebaren gemaakt. Analist Silvio Proto hoopt dan ook dat er drastisch wordt opgetreden tegen dit walgelijke gedrag.

Voor aanvang van de wedstrijd tussen Standard en Club Brugge (1-0) werd op Sclessin een actie gehouden tegen racisme in het voetbal. Zo'n 300 jeugdspelers van de Rouches kwamen het veld op met een gekleurd masker aan om een statement te maken. Een actie die behoorlijk wat indruk leek te maken.

LEES OOK: Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

Recidivisme

Behalve dan in het bezoekende vak. Of toch in een gedeelte van het bezoekende vak. Op de sociale media deden al snel schokkende beelden de ronde. Daarop is te zien hoe een deel van de Brugse achterban zich waagt aan de Kühnen-groet. Een nazistisch symbool dat ook onder meer bij de KKK werd gebruikt.

De beelden werden al snel gretig gedeeld. Zeker omdat dit niet het eerste soortgelijke incident is. In de nasleep van de Supercup doken ook al beelden op van enkele Club Brugge-aanhangers een nazigroet deden richting de supporters van Union SG. Daarvoor werd zelfs een politie-onderzoek opgestart.

Deze bedenkelijke actie zorgde voor een golf van verontwaardiging. De harde kern probeerde nog het gedrag te vergoelijken, maar dat lijkt weinig effect te hebben. Ondertussen kwam Club zelf met een statement en werden de eerste 'supporters' geïdentificeerd. Zij mogen zich aan een stadionverbod verwachten.

Ongewenste groep

Proto hoopt alvast dat er nog meer van dergelijke acties volgen om dit soort gedrag definitief te bannen in de stadions. "Ze moeten al minstens een jaar, en misschien zelfs meer, stadionverbod krijgen. Zoiets heeft geen plaats in het voetbal. Het geeft ook een slecht beeld aan de supporters van Club Brugge, terwijl het merendeel niet zo is. Deze groep gaat niet voor het voetbal naar het stadion. Ook de spelers willen dit niet. Vraag het aan pakweg Mignolet, die wil zo geen 'supporters'. Niemand wil deze gasten in het stadion. Dat ze afspreken in de bossen ofzo, maar niet in het stadion", aldus de ex-doelman bij La Vestiaire.

De daders moeten een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

1
1
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

9
9
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

60
60
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

182
182
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

16
16
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

50
50
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

73
73
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

113
113
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

323
323
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

192
192
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

291
291
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

77
77
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

337
337
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

133
133
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

161
161
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

893
893
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

180
180
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

53
53
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

320
320
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1126
1126
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

224
224
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

189
189
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

133
133
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

46
46
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

804
804

Meer sportnieuws