Harde actie geëist na Club-incidenten: "Niemand wil ze in stadion"

door
Harde actie geëist na Club-incidenten:

Een deel van de achterban bij Club Brugge heeft hun club andermaal in een slecht daglicht geplaats. Tijdens de match op Standard, werden in het bezoekende vak nazistische gebaren gemaakt. Analist Silvio Proto hoopt dan ook dat er drastisch wordt opgetreden tegen dit walgelijke gedrag.

Voor aanvang van de wedstrijd tussen Standard en Club Brugge (1-0) werd op Sclessin een actie gehouden tegen racisme in het voetbal. Zo'n 300 jeugdspelers van de Rouches kwamen het veld op met een gekleurd masker aan om een statement te maken. Een actie die behoorlijk wat indruk leek te maken.

LEES OOK: Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

Recidivisme

Behalve dan in het bezoekende vak. Of toch in een gedeelte van het bezoekende vak. Op de sociale media deden al snel schokkende beelden de ronde. Daarop is te zien hoe een deel van de Brugse achterban zich waagt aan de Kühnen-groet. Een nazistisch symbool dat ook onder meer bij de KKK werd gebruikt.

De beelden werden al snel gretig gedeeld. Zeker omdat dit niet het eerste soortgelijke incident is. In de nasleep van de Supercup doken ook al beelden op van enkele Club Brugge-aanhangers een nazigroet deden richting de supporters van Union SG. Daarvoor werd zelfs een politie-onderzoek opgestart.

Deze bedenkelijke actie zorgde voor een golf van verontwaardiging. De harde kern probeerde nog het gedrag te vergoelijken, maar dat lijkt weinig effect te hebben. Ondertussen kwam Club zelf met een statement en werden de eerste 'supporters' geïdentificeerd. Zij mogen zich aan een stadionverbod verwachten.

Ongewenste groep

Proto hoopt alvast dat er nog meer van dergelijke acties volgen om dit soort gedrag definitief te bannen in de stadions. "Ze moeten al minstens een jaar, en misschien zelfs meer, stadionverbod krijgen. Zoiets heeft geen plaats in het voetbal. Het geeft ook een slecht beeld aan de supporters van Club Brugge, terwijl het merendeel niet zo is. Deze groep gaat niet voor het voetbal naar het stadion. Ook de spelers willen dit niet. Vraag het aan pakweg Mignolet, die wil zo geen 'supporters'. Niemand wil deze gasten in het stadion. Dat ze afspreken in de bossen ofzo, maar niet in het stadion", aldus de ex-doelman bij La Vestiaire.

De daders moeten een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

37
37
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

153
153
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

85
85
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

100
100
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

94
94
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

199
199
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

172
172
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

267
267
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

487
487
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

156
156
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

84
84
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

776
776
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

374
374
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

157
157
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

337
337
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

886
886
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

149
149
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

345
345
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

124
124
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

230
230
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

368
368
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

37
37
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

234
234
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

358
358
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

141
141

Meer sportnieuws