Geviseerde Club Brugge-fans reageren en wijzen naar Standard

door
Geviseerde Club Brugge-fans reageren en wijzen naar Standard

North Fanatics heeft gereageerd. Dat is de supportersgroep van Club Brugge die wordt geviseerd na de taferelen in de tribunese van Standard, waar ze uitpakten met enkele bedenkelijke bewegingen. Zij wassen hun handen in onschuld.

LEES OOK: Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Media als 'schuldige'

"Geen nazisme, wel nationalisme. Naar aanleiding van een foto, genomen tijdens Standard-Club Brugge afgelopen zondag, lazen we tot onze grote verontwaardiging verschillende berichten waar we geframed worden als ‘neonazi’s'”, klinkt het in een boodschap via Facebook. 

"Laat ons dit even verduidelijken. Wij distantiëren ons tegen elke vorm van racisme, neonazisme en antisemetisme. Diversiteit leeft al jaar en dag binnen onze groep en binnen onze club. Dat verschillende media ons nu proberen te bestempelen als nazi's door een uit de context getrokken foto lijkt ons zeer frappant."

Reactie tegen Standard

"Het is echter al langer bekend dat Standard zich als extreem links uit en zijn banden met Europese antifa organisaties niet onder stoelen of banken steekt. Deze zijn gewelddadig, terroristisch en horen evenmin als nazisme thuis in onze maatschappij."

"Het door enkelingen gebrachte nationalistische overwinningsteken is allesbehalve een romantisering van het nazisme, maar een tegenreactie naar de andere dictoriale en extremistische beweging."

"Deze beweging werd de afgelopen weken door verschillende sporters en supporters gemaakt (van Djokovic tot de fans van de Franse nationale ploeg). Van enige vorm van racisme is geen sprake”, luidt het. 

Misschien toch maar eens vooral supporteren voor je club dan andere zaken te behandelen bij een voetbalmatch? Dat lijkt toch een veel slimmere zet te zijn.

Meest recent

Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

3
3
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

93
93
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

46
46
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

69
69
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

287
287
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

147
147
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

78
78
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

96
96
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

179
179
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

43
43
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

47
47
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

458
458
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

171
171
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

221
221
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

202
202
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

613
613
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

281
281
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

183
183
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

95
95
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

171
171
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

240
240
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

488
488
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

346
346
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

135
135

Meer sportnieuws