Geviseerde Club Brugge-fans reageren en wijzen naar Standard

0
Geviseerde Club Brugge-fans reageren en wijzen naar Standard

North Fanatics heeft gereageerd. Dat is de supportersgroep van Club Brugge die wordt geviseerd na de taferelen in de tribunese van Standard, waar ze uitpakten met enkele bedenkelijke bewegingen. Zij wassen hun handen in onschuld.

LEES OOK: ‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

Media als 'schuldige'

"Geen nazisme, wel nationalisme. Naar aanleiding van een foto, genomen tijdens Standard-Club Brugge afgelopen zondag, lazen we tot onze grote verontwaardiging verschillende berichten waar we geframed worden als ‘neonazi’s'”, klinkt het in een boodschap via Facebook. 

"Laat ons dit even verduidelijken. Wij distantiëren ons tegen elke vorm van racisme, neonazisme en antisemetisme. Diversiteit leeft al jaar en dag binnen onze groep en binnen onze club. Dat verschillende media ons nu proberen te bestempelen als nazi's door een uit de context getrokken foto lijkt ons zeer frappant."

Reactie tegen Standard

"Het is echter al langer bekend dat Standard zich als extreem links uit en zijn banden met Europese antifa organisaties niet onder stoelen of banken steekt. Deze zijn gewelddadig, terroristisch en horen evenmin als nazisme thuis in onze maatschappij."

"Het door enkelingen gebrachte nationalistische overwinningsteken is allesbehalve een romantisering van het nazisme, maar een tegenreactie naar de andere dictoriale en extremistische beweging."

"Deze beweging werd de afgelopen weken door verschillende sporters en supporters gemaakt (van Djokovic tot de fans van de Franse nationale ploeg). Van enige vorm van racisme is geen sprake”, luidt het. 

Misschien toch maar eens vooral supporteren voor je club dan andere zaken te behandelen bij een voetbalmatch? Dat lijkt toch een veel slimmere zet te zijn.

Meest recent

‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

20
20
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

51
51
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

47
47
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

23
23
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

173
173
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

241
241
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

77
77
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

81
81
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

169
169
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

69
69
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

235
235
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

328
328
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

48
48
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

437
437
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

348
348
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

115
115
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

196
196
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

28
28
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

50
50
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

41
41
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

19
19

Meer sportnieuws