Vrancken overleeft schrikmoment en ziet nadien frivool AA Gent

door
Vrancken overleeft schrikmoment en ziet nadien frivool AA Gent

Zijn de Buffalo's andermaal op weg naar de poulefase van de Conference League? Wouter Vrancken zette vandaag alvast een eerste stap met zijn team, al overleefde AA Gent wel een stevig schrikmoment in de eerste helft.

AA Gent kreeg eind vorig seizoen een 'levenslijn' met een confrontatie tegen Racing Genk. Daarin pakten de Buffalo's verdiend het laatste Europees ticket, aan Vrancken en co om dat vandaag te verzilveren tegen Víkingur, een team uit de Faeröer. De eilandbewoners waren vastbesloten om hun vel duur te verkopen. Bij de thuisploeg stond Julien De Sart (een dag afwezig wegens 'transferitis'?) gewoon in de basis.

LEES OOK: SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

Nietig Víkingur zorgt voor Gentse mokerslag

De thuisploeg kwam al vroeg met de schrik vrij na onoordeelkundig uitkomen van Roef, maar luttele minuten later was er meteen een ferme mokerslag. Nielsen prikte na een hoekschop de bal tussen een bos van benen naast doelman Roef binnen: 0-1 zowaar voor de bezoekers.

Die konden echter maar kort genieten van hun voorsprong. Goed tien minuten later zette een bedrijvige Fadiga een aanval op en finaal was het Hong die voor opluchting zorgde op de Gentse tribunes: 1-1. AA Gent drong nadien meermaals aan maar doelman Reynatrød toonde een paar keer zijn kunnen. Halfweg stond het na een teleurstellend schouwspel van de Buffalo's nog gelijk.

Moedige eilandbewoners zien benen leeglopen

In de tweede helft moest AA Gent absoluut uit een ander vaatje tappen en meteen was er ook een grote kans voor Gudjohnsen, van dichtbij mikte de IJslander naast. De Buffalo's duwden door en Fadiga had alle pech van de wereld toen een fraaie deviatie tegen de paal vloog.

Vlak voor het uur viel de tweede goal dan toch: Kums zette een knappe combinatie op met Hong en legde de bal heerlijk in de verste hoek, eindelijk was de 2-1 een feit. Nieuwkomer Gudjohnsen was even later (andermaal) ongelukkig door van dichtbij nog tegen doelman Reynatrød te mikken.

Het ging nu plots wel pijlsnel bergaf voor de bezoekers, halfweg de tweede periode mocht De Sart vanaf elf meter (na een goedkope strafschop) de 3-1 in doel schieten. De wedstrijd viel nadien weer grotendeels stil maar in het slot zorgde Hong nog helemaal voor de beslissing door een blunder van de bezoekende doelman af te straffen: 4-1. Zonder stress trekt AA Gent volgende week richting de Faeröer.

Scoreverloop:

0-1 (14') Nielsen, 1-1 (26') Hong, 2-1 (59') Kums, 3-1 (68') De Sart (p), 4-1 (89') Hong

Ziet u Wouter Vrancken slagen bij AA Gent?

Meest recent

SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

38
38
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

117
117
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

53
53
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

49
49
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

27
27
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

150
150
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

902
902
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

71
71
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

596
596
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

148
148
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

175
175
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

52
52
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

332
332
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

190
190
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

571
571
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

106
106
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

163
163
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

132
132
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

170
170
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

205
205
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

342
342
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

144
144
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

55
55
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

73
73
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

371
371

Meer sportnieuws