Vrancken overleeft schrikmoment en ziet nadien frivool AA Gent

door
Vrancken overleeft schrikmoment en ziet nadien frivool AA Gent

Zijn de Buffalo's andermaal op weg naar de poulefase van de Conference League? Wouter Vrancken zette vandaag alvast een eerste stap met zijn team, al overleefde AA Gent wel een stevig schrikmoment in de eerste helft.

AA Gent kreeg eind vorig seizoen een 'levenslijn' met een confrontatie tegen Racing Genk. Daarin pakten de Buffalo's verdiend het laatste Europees ticket, aan Vrancken en co om dat vandaag te verzilveren tegen Víkingur, een team uit de Faeröer. De eilandbewoners waren vastbesloten om hun vel duur te verkopen. Bij de thuisploeg stond Julien De Sart (een dag afwezig wegens 'transferitis'?) gewoon in de basis.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Nietig Víkingur zorgt voor Gentse mokerslag

De thuisploeg kwam al vroeg met de schrik vrij na onoordeelkundig uitkomen van Roef, maar luttele minuten later was er meteen een ferme mokerslag. Nielsen prikte na een hoekschop de bal tussen een bos van benen naast doelman Roef binnen: 0-1 zowaar voor de bezoekers.

Die konden echter maar kort genieten van hun voorsprong. Goed tien minuten later zette een bedrijvige Fadiga een aanval op en finaal was het Hong die voor opluchting zorgde op de Gentse tribunes: 1-1. AA Gent drong nadien meermaals aan maar doelman Reynatrød toonde een paar keer zijn kunnen. Halfweg stond het na een teleurstellend schouwspel van de Buffalo's nog gelijk.

Moedige eilandbewoners zien benen leeglopen

In de tweede helft moest AA Gent absoluut uit een ander vaatje tappen en meteen was er ook een grote kans voor Gudjohnsen, van dichtbij mikte de IJslander naast. De Buffalo's duwden door en Fadiga had alle pech van de wereld toen een fraaie deviatie tegen de paal vloog.

Vlak voor het uur viel de tweede goal dan toch: Kums zette een knappe combinatie op met Hong en legde de bal heerlijk in de verste hoek, eindelijk was de 2-1 een feit. Nieuwkomer Gudjohnsen was even later (andermaal) ongelukkig door van dichtbij nog tegen doelman Reynatrød te mikken.

Het ging nu plots wel pijlsnel bergaf voor de bezoekers, halfweg de tweede periode mocht De Sart vanaf elf meter (na een goedkope strafschop) de 3-1 in doel schieten. De wedstrijd viel nadien weer grotendeels stil maar in het slot zorgde Hong nog helemaal voor de beslissing door een blunder van de bezoekende doelman af te straffen: 4-1. Zonder stress trekt AA Gent volgende week richting de Faeröer.

Scoreverloop:

0-1 (14') Nielsen, 1-1 (26') Hong, 2-1 (59') Kums, 3-1 (68') De Sart (p), 4-1 (89') Hong

Ziet u Wouter Vrancken slagen bij AA Gent?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

26
26
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

29
29
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

100
100
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

194
194
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

94
94
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

135
135
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

187
187
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

379
379
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

250
250
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

77
77
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

653
653
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

218
218
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

245
245
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

224
224
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

103
103
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

175
175
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

539
539
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

231
231
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

101
101
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

448
448
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

568
568
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

63
63
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

756
756

Meer sportnieuws