Binnen afzienbare tijd wordt opnieuw de Gouden Schoen uitgedeeld aan de beste voetballer van het afgelopen kalenderjaar. In de Franstalige pers zijn ze ervan overtuigd dat die prijs toekomt aan
Anderlecht-middenvelder Guillaume Gillet.
Zijn derde beslissende doelpunt in evenveel wedstrijden maakt indruk in Wallonië. "Gillet verkeert momenteel in bloedvorm. Hij speelt echt ongelofelijk goed, met dank ook aan de klassespelers die hem omringen. Hij legt ook elke wedstrijd een geweldige mentaliteit aan de dag. Ondanks het feit dat ik een beetje chauvinistisch ben: Guillaume zou de Gouden Schoen meer dan verdienen", aldus Daniel Ost, oud-trainer van Eupen en tevens ontdekker van Gillet.
Ook Khalilou Fadiga, analist bij de
RTBF, heeft niets dan lof voor Gillet. "Guillaume behoort momenteel tot de vier beste spelers van de
Jupiler Pro League. Hij heeft er goed aan gedaan om er bij Ariël Jacobs op aan te dringen om op het middenveld te gaan spelen. Zijn eerste competitiehelft is tot op heden formidabel."