‘Acht (!) EK-Duivels denken aan stoppen bij nationale ploeg’

4147 stemmen
‘Acht (!) EK-Duivels denken aan stoppen bij nationale ploeg’

De Rode Duivels moesten een flinke teleurstelling slikken. België ging in de achtste finale met het kleinste verschil onderuit tegen Frankrijk. Een eigen doelpunt van Jan Vertonghen betekende het einde van de Duivels.

En mogelijk betekende dat ook het definitief einde van verschillende Rode Duivels. Volgens Sporza denken maar liefst acht EK-Duivels aan stoppen bij de nationale ploeg. En daar zitten enkele grote namen tussen.

LEES OOK: De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

Gouden Generatie

De Gouden Generatie is stilaan helemaal aan het verdwijnen. Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku waren er nog, maar die eerste lijkt al afgehaakt en KDB en Big Rom twijfelen over de nationale ploeg. De Bruyne (33) voelt dat zijn lichaam rust nodig heeft en stopt mogelijk bij de Rode Duivels. De middenvelder denkt zelfs serieus na over een lucratieve transfer naar Saudi-Arabië.

Ook Lukaku (31) gaat al een hele tijd mee op het hoogste niveau en liet zich in het verleden al uit over zijn toekomst bij de Rode Duivels en een vroegtijdig pensioen. De felle kritiek die de aanvaller telkens op zijn dak krijgt begint door te wegen en Lukaku voelt zich al lang niet geapprecieerd. Op het EK gaf de topscorer aller tijden van de Rode Duivels geen interviews of persconferenties, een einde lijkt nabij.

Yannick Carrasco kreeg van bondscoach Domenico Tedesco nog opvallend veel vertrouwen ondanks dat de buitenspeler in de anonimiteit in Saudi-Arabië speelt. De winger heeft echter veel van zijn explosiviteit verloren want in Duitsland kon hij geen potten breken. Carrasco is nog maar 30 jaar, maar koos al voor een traject buiten Europa waardoor een vervroegd pensioen bij België eraan zit te komen.

Blessuregevallen

Een meer logisch einde is dat van Jan Vertonghen. De 37-jarige verdediger van Anderlecht speelde zijn laatste interland tegen Frankrijk. En uitgerekend daarin maakte Superjan een ongelukkige own goal. De recordinternational met 157 caps kan met trots terugkijken op zijn interlandcarrière. Het is overigens goed mogelijk dat hij definitief zal stoppen met voetballen.

De 35-jarige Axel Witsel kwam speciaal voor het EK uit zijn interlandpensioen om de Belgen te helpen. De verdediger van Atlético Madrid kwam echter niet in actie door een blessure. Na Qatar kondigde hij al zijn afscheid aan, maar daar kwam Witsel uiteindelijk op terug. Nu lijkt een definitief einde echter onafwendbaar.

Thomas Meunier viel in dezelfde wedstrijd als Witsel uit met een blessure en bleef aanvankelijk in België. Na een korte revalidatieperiode met topkinesist Lieven Maesschalck sloot Meunier weer aan bij de groep. De rechtsback is inmiddels ook al 32 jaar en speelt bij Trabzonspor in Turkije. Ook hij lijkt te gaan stoppen.

Doelmannen

En dan zijn er nog de doelmannen. Koen Casteels is de nieuwe nummer één onder de lat en daarom zullen Matz Sels (32) en Thomas Kaminski (31) ook beginnen nadenken over hun rol bij de nationale ploeg. Het is nog niet geweten of Thibaut Courtois nog terug zal keren, maar beiden staan in de pikorde achter Casteels én Courtois. Ook staan er enkele jonge goalies te popelen om aan het grote werk te komen ruiken.

Is het tijd voor verjonging bij de Rode Duivels?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

108
108
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

43
43
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

659
659
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

117
117
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

210
210
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

165
165
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

148
148
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

263
263
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

173
173
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

234
234
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws