Het zweet breekt Hayen uit: Club Brugge grijpt in

door
Het zweet breekt Hayen uit: Club Brugge grijpt in

Club Brugge kondigde vorige week de komst van Renzo Tytens aan. De 19-jarige verdediger, die zijn opleiding bij PSV Eindhoven doorliep en daar een aflopend contract had, sluit zich nu officieel aan bij de Belgische landskampioen.

Bij Club NXT zal Tytens concurreren met Joaquin Seys, de vaste linksback en aanvoerder. In de eerste ploeg zijn Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer de linksbacks, hoewel Meijer herstelt van een knieblessure.

Seys krijgt daardoor kansen bij de A-kern, wat Tytens de kans biedt om zich bij Club NXT te bewijzen.

Tytens koos in april al voor Club Brugge

Vorige week kondigde Club Brugge officieel de komst van Renzo Tytens aan. De 19-jarige verdediger, die bijna zijn hele opleiding bij PSV Eindhoven doorliep, had een aflopend contract bij de Nederlandse club.

Bij PSV liepen veel contracten van jonge spelers na vorig seizoen af. In de voorbije weken en maanden heeft de Nederlandse topclub intern en extern gesprekken gevoerd omtrent de toekomst van meer dan twintig youngsters.

In april meldde het Algemeen Dagblad al dat Tytens had besloten PSV te verlaten om zijn carrière voort te zetten in zijn thuisland. De talentvolle linksback heeft nu zijn volgende stap gezet en sluit zich officieel aan bij Club Brugge.

Tytens behoort tot de veelbelovende 2005-generatie

Club Brugge heeft geprofiteerd van de situatie om Renzo Tytens transfervrij aan te trekken. De Belgische U19-international zal eerst aansluiten bij Club NXT.

Tytens, die vorig seizoen bij Jong PSV speelde, is ook een vaste waarde bij de nationale U19 van bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Stanis Idumbo (FC Sevilla), Enock Agyei (Burnley FC), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (Olympique Lyon), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Tytens valt op met zijn verbetenheid en hij heeft nog veel mogelijkheden om door te groeien.

Tytens maakt indruk in KKD

Renzo Tytens speelde vorig seizoen acht wedstrijden voor Jong PSV, waarin hij zijn kwaliteiten en potentieel toonde. Hoewel hij in de Keuken Kampioen Divisie als linksback de laagste efficiëntie had in zowel aanvallende als defensieve acties, wist Tytens toch indrukwekkende cijfers neer te zetten.

De 19-jarige stond in de top tien van alle linkbacks voor de verticaliteit van zijn passing en kansencreatie, en hij was zelfs de nummer één in het aantal verstuurde key passes.

Aan de andere kant won hij weinig duels, waardoor hij als laatste eindigde in die categorie. Dit wijst erop dat er op verdedigend gebied nog werk aan de winkel is, maar aanvallend liet Tytens mooie dingen zien.

De 4 linksbacks van Club Brugge

Bij Club NXT wacht Renzo Tytens een uitdagende opdracht om te concurreren met Joaquin Seys. Seys, de vaste linksback en aanvoerder van Club NXT, staat op de drempel van de A-kern.

Bij de eerste ploeg zijn Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer de linksbacks, hoewel Meijer nog een tijdje uit de roulatie is vanwege een zware knieblessure waarvoor hij in mei werd geopereerd.

Hij werkt momenteel hard aan zijn comeback. Door de afwezigheid van Meijer krijgt Seys de kans om in actie te komen tijdens de voorbereiding van de eerste ploeg.

Zo startte de jonge verdediger al in de oefenwedstrijd tegen Knokke. Dit biedt Tytens de mogelijkheid om zich bij Club NXT te profileren op de positie van Seys.

JOUW MENING TELT:
Goede transfer van Club Brugge?

Meest recent

'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

141
141
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

44
44
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

264
264
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

53
53
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

883
883
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

539
539
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

400
400
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1414
1414
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

535
535
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

542
542
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

440
440
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

196
196
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

137
137
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

122
122
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

184
184
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

83
83
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

549
549
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

174
174
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

396
396
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

69
69
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

93
93
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

579
579
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

118
118
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

145
145
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

778
778

Meer sportnieuws