Het zweet breekt Hayen uit: Club Brugge grijpt in

door
Het zweet breekt Hayen uit: Club Brugge grijpt in

Club Brugge kondigde vorige week de komst van Renzo Tytens aan. De 19-jarige verdediger, die zijn opleiding bij PSV Eindhoven doorliep en daar een aflopend contract had, sluit zich nu officieel aan bij de Belgische landskampioen.

Bij Club NXT zal Tytens concurreren met Joaquin Seys, de vaste linksback en aanvoerder. In de eerste ploeg zijn Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer de linksbacks, hoewel Meijer herstelt van een knieblessure.

Seys krijgt daardoor kansen bij de A-kern, wat Tytens de kans biedt om zich bij Club NXT te bewijzen.

LEES OOK: PSV gelooft in jonge Belg en deelt nieuw contract uit

Tytens koos in april al voor Club Brugge

Vorige week kondigde Club Brugge officieel de komst van Renzo Tytens aan. De 19-jarige verdediger, die bijna zijn hele opleiding bij PSV Eindhoven doorliep, had een aflopend contract bij de Nederlandse club.

Bij PSV liepen veel contracten van jonge spelers na vorig seizoen af. In de voorbije weken en maanden heeft de Nederlandse topclub intern en extern gesprekken gevoerd omtrent de toekomst van meer dan twintig youngsters.

In april meldde het Algemeen Dagblad al dat Tytens had besloten PSV te verlaten om zijn carrière voort te zetten in zijn thuisland. De talentvolle linksback heeft nu zijn volgende stap gezet en sluit zich officieel aan bij Club Brugge.

Tytens behoort tot de veelbelovende 2005-generatie

Club Brugge heeft geprofiteerd van de situatie om Renzo Tytens transfervrij aan te trekken. De Belgische U19-international zal eerst aansluiten bij Club NXT.

Tytens, die vorig seizoen bij Jong PSV speelde, is ook een vaste waarde bij de nationale U19 van bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Stanis Idumbo (FC Sevilla), Enock Agyei (Burnley FC), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (Olympique Lyon), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Tytens valt op met zijn verbetenheid en hij heeft nog veel mogelijkheden om door te groeien.

Tytens maakt indruk in KKD

Renzo Tytens speelde vorig seizoen acht wedstrijden voor Jong PSV, waarin hij zijn kwaliteiten en potentieel toonde. Hoewel hij in de Keuken Kampioen Divisie als linksback de laagste efficiëntie had in zowel aanvallende als defensieve acties, wist Tytens toch indrukwekkende cijfers neer te zetten.

De 19-jarige stond in de top tien van alle linkbacks voor de verticaliteit van zijn passing en kansencreatie, en hij was zelfs de nummer één in het aantal verstuurde key passes.

Aan de andere kant won hij weinig duels, waardoor hij als laatste eindigde in die categorie. Dit wijst erop dat er op verdedigend gebied nog werk aan de winkel is, maar aanvallend liet Tytens mooie dingen zien.

De 4 linksbacks van Club Brugge

Bij Club NXT wacht Renzo Tytens een uitdagende opdracht om te concurreren met Joaquin Seys. Seys, de vaste linksback en aanvoerder van Club NXT, staat op de drempel van de A-kern.

Bij de eerste ploeg zijn Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer de linksbacks, hoewel Meijer nog een tijdje uit de roulatie is vanwege een zware knieblessure waarvoor hij in mei werd geopereerd.

Hij werkt momenteel hard aan zijn comeback. Door de afwezigheid van Meijer krijgt Seys de kans om in actie te komen tijdens de voorbereiding van de eerste ploeg.

Zo startte de jonge verdediger al in de oefenwedstrijd tegen Knokke. Dit biedt Tytens de mogelijkheid om zich bij Club NXT te profileren op de positie van Seys.

Goede transfer van Club Brugge?

Meest recent

Engels pers gaat compleet los na eerste PL-topper Lammens

Senne Lammens heeft zijn eerste Premier League-topper als doelman van Manchester United achter de ...

10
10
'Club Brugge doet gek: stormt door voor transferstunt'

Club Brugge zet vol door voor een explosieve flankspeler — zelfs na een eerste mislukte ...

98
98
Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League zit erop ... op een achttal minuten na. Maandag wordt ...

136
136
'Bayern-Club Brugge: grote schok in basisploeg Hayen'

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur en daarin moet Club ...

116
116
Anderlecht bestolen op Stayen? Ex-ref klaar en duidelijk

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Zondagavond ...

436
436
Vrancken: "Als er één ploeg verdiende te winnen..."

STVV blijft netjes meedraaien in de top zes en liet zondag nog eens zien dat het daar momenteel ...

121
121
Triest incident in 1B: "Deze feiten zijn onaanvaardbaar"

Zondag stonden er nog twee wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. De confrontatie ...

183
183
Milan grijpt macht in Serie A, Mbappé verlost Real

Zondagavond werden ook in het buitenland nog enkele wedstrijden afgewerkt. Real Madrid boekte in La ...

52
52
Leko haalt snoeihard uit: "Zoek een put en schaam je diep"

Met een twaalf op vijftien had AA Gent voor de interlandbreak een stevige opmars gemaakt. Velen ...

166
166
Tieners maken indruk bij Anderlecht: "'t Is koekenbak"

Anderlecht liet zondag nog maar eens punten liggen, want deze keer moest het vrede nemen met een ...

208
208
Manchester nu al wild van Lammens: "Winnen dankzij hem"

Senne Lammens heeft een geweldige start genomen bij Manchester United. Sinds de Rode Duivel in het ...

236
236
Groot onbegrip bij Anderlecht: "Héél rare beslissing"

Anderlecht heeft zondag nog maar eens punten laten liggen. Het moest op Stayen vrede nemen met een ...

321
321
Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

Zulte Waregem heeft in de slotmatch van de elfde speeldag voor een stunt van formaat gezorgd. De ...

126
126
De Cat doorbreekt de stilte: "Of ik meega naar het WK U17?"

STVV en RSC Anderlecht zorgden voor een aangename wedstrijd in Limburg. De partij eindigde op een ...

290
290
STVV bezorgt wisselvallig Anderlecht serieuze domper

Om 18u30 stond de altijd interessante partij tussen STVV en RSC Anderlecht op het programma. Het ...

118
118
Cercle Brugge likt zijn wonden: Cinel bant de paniek

Cercle Brugge speelde zeker geen onaardige partij tegen KRC Genk. Het werd 2-2 tegen de Limburgers, ...

123
123
Eén groot probleem bij KRC Genk: "Voor een topclub..."

Na twee overwinningen op rij leed KRC Genk puntenverlies tegen Cercle Brugge. Het werd 2-2 in het ...

260
260
Man Utd kraait victorie en duwt Liverpool in een crisis

Om 17u30 stond de Engelse klassieker tussen Liverpool en Manchester United op het programma. Het ...

140
140
Twee RSCA-spelers blinken uit: "50 miljoen euro!"

STVV en RSC Anderlecht hebben de eerste 45 minuten afgewerkt. Het werd een interessante eerste ...

320
320
'Club de waanzin voorbij: recordtransfer van 50 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen zowat alle grote transferrecords in het Belgische clubvoetbal ...

606
606
Fink scherp voor spelersgroep: "Dat kan niet!"

Met twee opeenvolgende competitiezeges op zak, ging KRC Genk zondagmiddag op bezoek bij Cercle ...

319
319
United-fans volledig wild na actie Lammens op Liverpool

In de Engelse Premier League was het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de clash tussen ...

541
541
KVM voorlopig derde: eerste thuisgoal magere troost Dender

KV Mechelen heeft zondagnamiddag beslag gelegd op een voorlopige derde plaats in de Jupiler Pro ...

77
77
STVV-Anderlecht: Hasi dropt grote verrassing in basisploeg

RSC Anderlecht wil zondag zijn eerste zege op verplaatsing pakken sinds 17 augustus. Dat wordt ...

230
230
Nederlands voetbal in shock: Drenthe getroffen door herseninfarct

Het Nederlandse voetbal werd zondag opgeschrikt voor heftig nieuws omtrent Royston Drenthe. De ...

93
93

Meer sportnieuws