Albert: "Vooral dát baart zorgen bij Rode Duivels"

door
Albert:

De Rode Duivels staan in de achtste finales van het EK, maar veel vreugde is er niet over die kwalificatie. Integendeel zelfs: de spelers werden woensdagavond na het laatste fluitsignaal van de match tegen Oekraïne zelfs getrakteerd op een fluitconcert van hun eigen supporters.

De fans waren duidelijk niet tevreden met wat het Belgische elftal op de mat gelegd had tijdens de matige 0-0 tegen de Oekraïners. Daarmee lieten ze bovendien een unieke gelegenheid liggen. Als groepswinnaar waren ze in de 'gunstige' tabelhelft beland, maar nu wacht hen een loodzwaar parcours.

LEES OOK: Maskers vallen af bij Toby Alderweireld: "Het doet pijn..."

Weinig positieve punten in EK Rode Duivels

In de achtste finale wacht meteen Frankrijk. Als ze die als bij mirakel zouden overleven, volgt wellicht Portugal in de kwartfinale en Spanje of Duitsland in een eventuele halve finale. Dat lijkt een 'mission impossible', zeker gezien het magere spel in de poulefase. Tegen Roemenië kenden de Duivels een opflakkering, maar tegen Slowakije en Oekraïne bleven ze onder de maat.

Ook Philippe Albert is bijzonder hard. "In de makkelijkste groep van het toernooi vier punten gepakt, slechts één overwinning en twee doelpunten gemaakt: er vallen toch maar weinig positieve punten te onthouden van het begin van dit EK", stelt de ex-Rode Duivel vast bij RTBF.

Albert geschokt door reactie spelers

Maar meer nog dan die prestaties maakt Albert zich zorgen over de reacties in het Belgische kamp. Daar reageerden de spelers en de bondscoach verrast en als door een wesp gestoken op de kritiek van hun eigen supporters en van bepaalde analisten. Zij leken al tevreden met de kwalificatie.

"Ze moeten misschien toch beginnen beseffen dat het onvoldoende is wat ze de laatste weken, misschien zelfs maanden, getoond hebben", vindt Albert. "Ja, ze zijn gekwalificeerd, maar in zo'n zwakke groep mag je je daar niet tevreden mee stellen. Ik ben geschokt dat bepaalde spelers niet beseffen dat het op dit moment onvoldoende is. Met alle respect voor die landen, maar na een vier op negen tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne, met de kwaliteit van onze spelers, mogen er toch vragen gesteld worden."

Tonen de Rode Duivels te weinig zelfkritiek?

Meest recent

STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

33
33
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

17
17
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

43
43
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

23
23
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

156
156
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

35
35
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

46
46
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

62
62
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

26
26
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

188
188
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

159
159
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

85
85
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

71
71
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

163
163
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

197
197
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

48
48
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

60
60
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

87
87
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

852
852
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

164
164
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

295
295
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

85
85
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

275
275
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

73
73
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

292
292

Meer sportnieuws