'Mokerslag Union: vertrek Blessin is helemaal rond'

276 stemmen
'Mokerslag Union: vertrek Blessin is helemaal rond'

Bij Union krijgen ze bij de start van de voorbereiding op het nieuwe seizoen nog een mokerslag te verwerken. De vice-kampioen zit immers plots zonder trainer. Voor de derde zomer op een rij moeten ze immers op zoek naar een nieuwe coach, want na Felice Mazzu en Karel Geraerts vertrekt nu ook Alexander Blessin.

Maandenlang leek er nochtans geen vuiltje aan de lucht. Blessin had nog een jaar contract in het Dudenpark en gaf zelf in interviews aan dat hij zich goed voelde in Brussel en geen reden zag om te vertrekken. Maar daar kwam de voorbije dagen verandering in.

LEES OOK: Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Blessin naar Sankt Pauli is helemaal rond

Blessin kreeg plots immers de kans om in de Bundesliga aan de slag te gaan, want Sankt Pauli meldde zich. De cultclub uit Hamburg veroverde vorig seizoen de titel in de Duitse tweede klasse, maar zag succescoach Fabian Hürzeler weggekaapt worden door Brighton. Ze kwamen als opvolger uit bij Blessin.

Intussen is de overgang ook helemaal in kannen en kruiken, zo melden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad. De clubs zouden een akkoord bereikt hebben over de afkoopsom, die tussen de 700.000 en 1 miljoen euro zou liggen. Blessin nam intussen al afscheid van spelers en staf in het Dudenpark en gaat weldra zijn handtekening zetten onder een driejarig contract bij Sankt Pauli.

Na amper één jaar alweer weg bij Union

Daarmee moet Union na amper één seizoen alweer afscheid nemen van zijn trainer. Blessin streek vorige zomer neer na het vertrek van Geraerts en leidde Union meteen naar een eerste prijs in 89 jaar tijd door de Croky Cup te winnen. Daarnaast parkeerde hij de ploeg op de tweede plaats in de competitie en in de achtste finales van de Conference League.

Na eerdere passages bij KV Oostende en Genoa kan Blessin nu voor het eerst aan de slag op het hoogste niveau in zijn thuisland. Dat zal ook zijn privésituatie er makkelijker op maken. Zijn echtgenote is deels verlamd na een ruggenmerginfarct een jaar geleden en woont nog met hun kinderen in Stuttgart. Voor Union wordt het nu zaak om zo snel mogelijk een opvolger te vinden.

Zal Union snel een nieuwe trainer vinden?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

29
29
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

155
155
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

51
51
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

50
50
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

461
461
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

140
140
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

58
58
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

97
97
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

323
323
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

499
499
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

304
304
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

613
613
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

226
226
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

311
311
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

113
113
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

81
81
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

463
463
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

231
231
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

289
289
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

179
179
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

513
513
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

303
303

Meer sportnieuws