'Mokerslag Union: vertrek Blessin is helemaal rond'

door
'Mokerslag Union: vertrek Blessin is helemaal rond'

Bij Union krijgen ze bij de start van de voorbereiding op het nieuwe seizoen nog een mokerslag te verwerken. De vice-kampioen zit immers plots zonder trainer. Voor de derde zomer op een rij moeten ze immers op zoek naar een nieuwe coach, want na Felice Mazzu en Karel Geraerts vertrekt nu ook Alexander Blessin.

Maandenlang leek er nochtans geen vuiltje aan de lucht. Blessin had nog een jaar contract in het Dudenpark en gaf zelf in interviews aan dat hij zich goed voelde in Brussel en geen reden zag om te vertrekken. Maar daar kwam de voorbije dagen verandering in.

LEES OOK: Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Blessin naar Sankt Pauli is helemaal rond

Blessin kreeg plots immers de kans om in de Bundesliga aan de slag te gaan, want Sankt Pauli meldde zich. De cultclub uit Hamburg veroverde vorig seizoen de titel in de Duitse tweede klasse, maar zag succescoach Fabian Hürzeler weggekaapt worden door Brighton. Ze kwamen als opvolger uit bij Blessin.

Intussen is de overgang ook helemaal in kannen en kruiken, zo melden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad. De clubs zouden een akkoord bereikt hebben over de afkoopsom, die tussen de 700.000 en 1 miljoen euro zou liggen. Blessin nam intussen al afscheid van spelers en staf in het Dudenpark en gaat weldra zijn handtekening zetten onder een driejarig contract bij Sankt Pauli.

Na amper één jaar alweer weg bij Union

Daarmee moet Union na amper één seizoen alweer afscheid nemen van zijn trainer. Blessin streek vorige zomer neer na het vertrek van Geraerts en leidde Union meteen naar een eerste prijs in 89 jaar tijd door de Croky Cup te winnen. Daarnaast parkeerde hij de ploeg op de tweede plaats in de competitie en in de achtste finales van de Conference League.

Na eerdere passages bij KV Oostende en Genoa kan Blessin nu voor het eerst aan de slag op het hoogste niveau in zijn thuisland. Dat zal ook zijn privésituatie er makkelijker op maken. Zijn echtgenote is deels verlamd na een ruggenmerginfarct een jaar geleden en woont nog met hun kinderen in Stuttgart. Voor Union wordt het nu zaak om zo snel mogelijk een opvolger te vinden.

Zal Union snel een nieuwe trainer vinden?

Meest recent

"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

10
10
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

25
25
Coucke's opvallende deal: Trump en De Wever in complot

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

16
16
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

124
124
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

28
28
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

73
73
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

200
200
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

177
177
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

287
287
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

102
102
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

911
911
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

395
395
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

133
133
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

296
296
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

244
244
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

965
965
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

178
178
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

82
82
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

179
179
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

179
179
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

520
520
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

266
266
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

100
100
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

375
375

Meer sportnieuws