Nederlanders bibberen na nieuwe beelden Mbappé

door
Nederlanders bibberen na nieuwe beelden Mbappé

Op het Europees kampioenschap staan in de komende dagen weer enkele fraaie affiches op het programma. Vrijdagavond is het bijvoorbeeld uitkijken naar Nederland-Frankrijk. Die clash wordt wellicht toch afgewerkt met Kylian Mbappé tussen de lijnen.

Frankrijk begon maandag aan het EK met een 1-0-zege tegen Oostenrijk. In het veldspel zelf konden de Fransen echter niet overtuigen. Zoals wel vaker met Didier Deschamps aan het roer als bondscoach, kwamen Les Blues ondanks hun surplus aan talent erg behouden voor de dag.

Die aanpak dreigde nochtans fataal af te lopen, zo kwamen de Oostenrijkers meermaals dichtbij de gelijkmaker. Maar die viel uiteindelijk dus niet. Bijgevolg kunnen de Fransen aanstaande vrijdag in een rechtstreeks duel met Nederland gaan strijden om de groepswinst.

LEES OOK: Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Propere breuk

Toch heerste niet enkel vreugde in het Franse kamp. Zo maakte men zich achteraf grote zorgen om Mbappé. Na een zware botsing met Kevin Danso, moest de Franse sterspeler meteen gewisseld worden. Zijn neus was namelijk stevig geraakt en begon zwaar te bloeden.

Na de match raakte werd hij dan ook overgebracht naar het ziekenhuis en raakte bekend dat Mbappé zijn neus had gebroken. Maar het bleek om een 'propere breuk' te gaan, waardoor geen zware operatie nodig was. Met een aangepast gezichtsmasker zou hij de rest van het toernooi kunnen afwerken.

Gezichtsmasker klaar

Wel stond een vraagteken achter zijn deelname aan de clash van vrijdag. Maar ook die lijkt niet in gevaar te komen. Donderdagavond nam Mbappé immers deel aan de training in Leipzig, met zijn gezichtsmasker, in de Franse driekleur, op. Hij raakt normaal gezien dus speelklaar. "Gisteren kon hij naar buiten om wat te doen, vanavond kan dat ook. De richting die het nu op gaat, is dat hij morgen beschikbaar is. Daar zullen we alles aan doen", verklaarde bondscoach Deschamps.

Frankrijk wint vrijdag van Nederland ...

Meest recent

Rode Duivel stuurde Anderlecht wandelen

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

27
27
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met Engelse knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

78
78
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

131
131
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

240
240
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

76
76
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

68
68
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

361
361
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

92
92
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

132
132
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

297
297
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

217
217
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

206
206
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

214
214
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

71
71
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

105
105
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

179
179
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

130
130
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

584
584
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

337
337
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

76
76
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

147
147
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

390
390
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

516
516

Meer sportnieuws