Nederlanders bibberen na nieuwe beelden Mbappé

door
Nederlanders bibberen na nieuwe beelden Mbappé

Op het Europees kampioenschap staan in de komende dagen weer enkele fraaie affiches op het programma. Vrijdagavond is het bijvoorbeeld uitkijken naar Nederland-Frankrijk. Die clash wordt wellicht toch afgewerkt met Kylian Mbappé tussen de lijnen.

Frankrijk begon maandag aan het EK met een 1-0-zege tegen Oostenrijk. In het veldspel zelf konden de Fransen echter niet overtuigen. Zoals wel vaker met Didier Deschamps aan het roer als bondscoach, kwamen Les Blues ondanks hun surplus aan talent erg behouden voor de dag.

Die aanpak dreigde nochtans fataal af te lopen, zo kwamen de Oostenrijkers meermaals dichtbij de gelijkmaker. Maar die viel uiteindelijk dus niet. Bijgevolg kunnen de Fransen aanstaande vrijdag in een rechtstreeks duel met Nederland gaan strijden om de groepswinst.

Propere breuk

Toch heerste niet enkel vreugde in het Franse kamp. Zo maakte men zich achteraf grote zorgen om Mbappé. Na een zware botsing met Kevin Danso, moest de Franse sterspeler meteen gewisseld worden. Zijn neus was namelijk stevig geraakt en begon zwaar te bloeden.

Na de match raakte werd hij dan ook overgebracht naar het ziekenhuis en raakte bekend dat Mbappé zijn neus had gebroken. Maar het bleek om een 'propere breuk' te gaan, waardoor geen zware operatie nodig was. Met een aangepast gezichtsmasker zou hij de rest van het toernooi kunnen afwerken.

Gezichtsmasker klaar

Wel stond een vraagteken achter zijn deelname aan de clash van vrijdag. Maar ook die lijkt niet in gevaar te komen. Donderdagavond nam Mbappé immers deel aan de training in Leipzig, met zijn gezichtsmasker, in de Franse driekleur, op. Hij raakt normaal gezien dus speelklaar. "Gisteren kon hij naar buiten om wat te doen, vanavond kan dat ook. De richting die het nu op gaat, is dat hij morgen beschikbaar is. Daar zullen we alles aan doen", verklaarde bondscoach Deschamps.

Frankrijk wint vrijdag van Nederland ...

Meest recent

Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

57
57
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

86
86
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

43
43
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

51
51
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

242
242
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

292
292
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

444
444
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

211
211
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

718
718
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

446
446
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

113
113
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

180
180
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

132
132
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

113
113
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

261
261
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

164
164
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

593
593
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

308
308
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

93
93
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

496
496
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

129
129
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

507
507
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

255
255
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

401
401

Meer sportnieuws