Waarom Slovenië-Servië ook in België een episch duel blijft

door
Waarom Slovenië-Servië ook in België een episch duel blijft

Het EK is tot op heden zeer geslaagd. Er valt goed aanvallend voetbal te zien met zeer veel spektakel. Vandaag staat de altijd beladen partij tussen Slovenië en Servië op het programma. De Slovenen zetten zichzelf in 2000 op de voetbalkaart in… België.

Zlatko Zahovic

Slovenië werd in 1991 onafhankelijk en rukte zich zo los van Joegoslavië. Anno 2024 is Slovenië een land dat regelmatig op grote toernooien actief is. Ze waren er bij op de WK’s van 2002 en 2010. In 2000 namen ze deel aan hun eerste grote toernooi en dat op het EK in België en Nederland. De Slovenen zaten in een groep met Spanje, Noorwegen en… Joegoslavië.

Hun eerste partij op een groot toernooi was in Charleroi tegen Joegoslavie. Het lot. Het was dan ook een zeer beladen partij, waarbij vooral de Slovenen méér dan ooit een overwinning wenste te behalen. Het stadion was allerminst uitverkocht, er waren 15.000 fans, maar de sfeer was geweldig. De aanwezige fans zagen een waanzinnige partij.

Na 52 minuten stond het 0-3 na twee goals van Zlatko Zahovic (onthoud die naam) en een van Miran Pavlin. Maar de Joegoslaven scoorden drie keer op zes minuten via Savo Milosevic (twee keer) en Ljubinko Drulovic. Zo eindigden een van de meest memorabele EK-matchen op 3-3. 

Benjamin Sesko

Slovenië verloor nadien met 1-2 van Spanje en speelde 0-0 tegen Noorwegen. Een geslaagd eerste toernooi, waar Zlatko Zahovic indruk maakte op heel Europa met drie goals. Zahovic verdiende toen de kost bij FC Porto en versierde na dat EK een transfer van 8 miljoen euro naar Valencia, toen een Europese grootmacht. Zahovic was een smaakmaker bij FC Porto en Benfica, maar bij Valencia lukte het niet.

Zahovic is vandaag de dag een cultheld. De man die Slovenië een voetbalgezicht gaf. Hij is en blijft de grootste voetballer ooit uit Slovenië. Hij is ook nog steeds de topschutter allertijden van Slovenië met 35 goals in 81 duels. Benjamin Sesko van RB Leipzig wordt aanzien als de man die hem van de troon kan stoten. De spits van RB Leipzig heeft 11 goals in 30 duels en heeft alles in huis om de beste Sloveense voetballer ooit te worden. Pikant detail: Luka Zahovic, de zoon van Zlatko, haalde de EK-selectie nét niet.

Met Slovenië-Servië (een deel van het vroegere Joegoslavië) staat er 24 jaar later dus weer een beladen duel op het programma. Zahovic zal ongetwijfeld nog eens terugdenken aan 13 juni 2000. Een kleurrijke avond in het Zwarte Land.

Lees ook: 

Claudio Reulens

Een van de beste EK-matchen ooit?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

31
31
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

32
32
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

190
190
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

19
19
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

80
80
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

115
115
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

124
124
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

69
69
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

66
66
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

51
51
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

105
105
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

129
129
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

316
316
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

54
54
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

341
341
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1109
1109
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

78
78
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

170
170
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

240
240
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

693
693
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

729
729
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

432
432
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

589
589
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

182
182
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

604
604

Meer sportnieuws