Cercle Brugge kent eerste tegenstander in Europa League

door
Cercle Brugge kent eerste tegenstander in Europa League

Het EK is nog in volle gang, maar de start van het seizoen 2024/25 nadert ook alweer met rasse schreden. Zeker voor de Belgische clubs, want op 20 juli staat met de Supercup tussen Club Brugge en Union al de eerste officiële afspraak op het programma. Enkele dagen later moeten ook de eerste Belgische teams in Europa aan de slag.

Daarbij zal ook Cercle Brugge zitten. De Vereniging was afgelopen seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League door zich te plaatsen voor de Champions' Play-Off. Daarin wist het bovendien een aardig woordje mee te spreken en uiteindelijk sloten ze het seizoen af op een knappe vierde plaats.

LEES OOK: 'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

Cercle treft Kilmarnock in Europa League

Daarmee wisten ze zich te plaatsen voor de Europa League, waarin ze aan de bak moeten in de tweede voorronde. Woensdagmiddag werd daarvoor al geloot in het hoofdkwartier van de UEFA in het Zwitserse Nyon. Cercle mocht daarbij als reekshoofd de trommel in.

Als tegenstander kwam uiteindelijk het Schotse Kilmarnock uit de bus. Zij eindigden afgelopen seizoen als vierde in de Schotse Premiership. Dat zou normaal goed zijn voor een ticket voor de Conference League, maar ze mogen in de Europa League aan de slag omdat kampioen Celtic ook de beker won.

Schotten met Belgische cultheld

Net als Cercle is Kilmarnock niet bepaald een vaste waarde op het Europese toneel. Het wordt voor de Schotten pas hun zesde Europese campagne ooit. Hun laatste dateert van het seizoen 2019/20, toen ze in de eerste voorronde van de Europa League meteen uitgeschakeld werden door het bescheiden Connah's Quay uit Wales.

Bekende namen zijn er bij Kilmarnock ook niet meteen aan de slag. Eén Belg vertegenwoordige wel ooit de kleuren van de club. Dat was spits Dieter Van Tornhout, die er in 2012 uitgroeide tot een cultheld door hen aan de Schotse League Cup te helpen. Cercle speelt zijn heenmatch in Schotland in principe op 25 juli, een week later is er de terugmatch in Brugge.

Is dat een haalbare kaart voor Cercle?

Meest recent

Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

1
1
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

147
147
Club Brugge slikt: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

31
31
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

280
280
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

294
294
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

130
130
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

42
42
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

363
363
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

158
158
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

90
90
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

272
272
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

159
159
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

371
371
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

225
225
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

445
445
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

389
389
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

50
50
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

66
66
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

293
293
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

115
115
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

447
447
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

106
106
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

240
240
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

254
254
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1063
1063

Meer sportnieuws