Nieuwe dreun Oranje: Koeman roept in extremis extra EK-ganger op

door
Nieuwe dreun Oranje: Koeman roept in extremis extra EK-ganger op

In aanloop naar het Europees kampioenschap, maakte Nederland indruk met twee overtuigende oefenzeges. Maar ondertussen wordt Oranje ook getroffen door een pak blessureleed. En dus besloot bondscoach Ronald Koeman om daags voor het toernooi in te grijpen.

Onder de vleugels van Koeman wil Nederland in de komende weken een goed parcours afleggen tijdens de EK-eindronde. Sowieso moet het beter dan tijdens het vorige EK, toen de 16de finales al het eindstation vormde. Vlak voor de start van het toernooi werd alvast vertrouwen getankt.

Afgelopen donderdag had Nederland namelijk al met 4-0 gewonnen van Canada. En maandagavond werd ook IJsland, dat enkele dagen eerder nog Engeland had geklopt, over de knie gelegd. Het werd opnieuw 4-0, met vier verschillende doelpuntenmakers op het scorebord.

LEES OOK: Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Oranje zwaar gehavend

Die resultaten werden overschaduwd door de nodige blessuregevallen. In aanloop naar de EK-voorbereiding regende het al afzeggingen. Onder meer Noa Lang, Marten de Roon, Jurriën Timber, Mats Wieffer en Quilindschy Hartman. Maandag raakte dan weer bekend dat ook Frenkie de Jong niet tijdig fit zal raken.

Ondertussen viel Teun Koopmeiners nog eens weg met een blessure aan de lies. En woensdag volgde opnieuw een schrikmoment. Tijdens de training kwam spits Brian Brobbey immers in botsing met Matthijs de Ligt, waarna het speerpunt van Ajax last kreeg aan de lies en de training moest staken.

Zirkzee tóch naar EK

Voorlopig is niet duidelijk hoe ernstig de schade bij Brobbey is. Maar Koeman besloot geen risico te nemen. Zo haalde hij in extremis nog een 26ste speler bij de selectie. Niemand minder dan Joshua Zirkzee werd woensdag ingevlogen. De oud-spits van Anderlecht heeft een geweldig seizoen bij Bologna achter de rug. De verbazing was dan ook groot toen hij oorspronkelijk niet in de Nederlandse EK-groep zat. Maar uiteindelijk mag Zirkzee zich dus toch opmaken voor zijn eerste grote toernooi.

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

0
0
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

10
10
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

24
24
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

64
64
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

109
109
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

35
35
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

138
138
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

49
49
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

66
66
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

342
342
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

319
319
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

755
755
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

237
237
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

412
412
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

230
230
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

919
919
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

312
312
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

374
374
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

212
212
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

641
641
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

269
269
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

125
125
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

568
568

Meer sportnieuws