Fink geeft toe: "Ik kon ook naar daar, maar koos voor Genk"

440
Fink geeft toe:

KRC Genk haalde met Thorsten Fink zijn nieuwe coach in huis. De Duitser maakte vorig jaar heel veel indruk bij STVV en speelde er dartelend voetbal. Er was interesse van meerdere clubs, maar Fink had altijd zijn zinnen gezet op een verlengd verblijf in België. Bij VoetbalNieuws gaf hij aan waarom.

Onder een stralende zon sprak Fink na zijn persbabbel nog uitgebreid met de aanwezige media. Zo ook met onze redactie. De ex-coach van STVV straalde rust, persoonlijkheid en gedrevenheid uit.

"Ik heb nu bij 11 clubs (RB Salzburg, FC Ingolstadt, FC Basel, Hamburger SV, APOEL, Austria Wenen, Grasshoppers, Vissel Kobe, Riga, Al Nasr en STVV, nvdr.) in 8 landen (Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Cyprus, Emiraten, Letland, Japan en België, nvdr.) gewerkt. Voor mijn carrière is het beter om in België te blijven, wat toch een hoog aangeschreven competitie is in Europa", zei hij. 

"Het is niet makkelijk om zomaar in een betere competitie aan de slag te gaan, bovendien is het ook geweldig om met jonge spelers te werken. De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie, dus waar kan je dan beter zitten? Het is ook de competitie waar de meeste scouts zitten. Dat is door het model geen toeval", verklaarde hij nog.

LEES OOK: Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

Buitenlandse interesse in Fink

Fink liet in zijn carrière al heel veel jonge talenten doorstromen. Daarnaast won hij als coach 2 landstitels met FC Basel en ook een Zwitserse beker. In Japan won hij de beker en de supercup met Vissel Kobe. Er was de nodige interesse in Fink en onder meer Turkije lonkte. Samsunspor werd genoemd.

"Er was interesse van meerdere teams. Tuurlijk, je kan naar Turkije gaan en er veel meer geld verdienen. Maar waar ligt mijn ambitie en keuze van het hart? Het is mijn filosofie om met jonge talenten te werken. Daarnaast, kijk eens naar wat Genk te bieden heeft: veel fans, een prachtig stadion en de infrastructuur is geweldig. Het was dus geen moeilijke keuze om nog langer in België te blijven."

Fink raakte duidelijk gecharmeerd door de Jupiler Pro League. Zijn jaar bij STVV was een zeer goede leerschool om de JPL te ontdekken en hij bedankte STVV.

Dankwoord voor STVV

"Toen ik naar STVV kwam, kende ik de Belgische competitie nog niet zo goed. Ik kwam naar STVV en ik zag heel wat goede jonge spelers. Ik gaf hen vertrouwen en ze betaalden dat helemaal terug. Er was een goede eenheid. Het contact met de sportieve directeur (André Pinto, nvdr.) en meneer Tateishi was zeer goed. Ze lieten mij in alle rust werken. We kenden er een goed seizoen."

Bij KRC Genk moet hij proberen de club na 1,5 jaar aan wisselvallige resultaten terug naar de top te loodsen. De negatieve spiraal moet doorbroken worden. Hij moet voor een frisse wind zorgen en de top zes halen is een must.

"Nu komt er een nieuw hoofdstuk aan. Bij KRC Genk ligt de druk hoger, want we moeten aan de top van het klassement spelen. De top zes is het doel en op termijn de landstitel. Maar ik heb genoeg ervaring om met die druk om te gaan."

Zoals Antwerp en Anderlecht?

Genk greep naast een Europees ticket, maar zoals Johan Cruijff zaliger ooit zei: elk nadeel heeft zijn voordeel. “Uiteraard was ik zeer gelukkig geweest als we Europees voetbal zouden spelen volgend seizoen, maar dat is nu niet zo. Soms biedt dat ook kansen. We kunnen ons volledig focussen op de competitie. Anders moest je je tijdens de voorbereiding ook richten op de Europese voorrondewedstrijden en dat valt nu weg. Wie weet kunnen we zo een goede start nemen."

Misschien kunnen Antwerp en Anderlecht wel als voorbeeld dienen. Zij speelden beiden de afgelopen twee jaar een sterk seizoen nadat ze geen lang seizoen kenden met Europese belasting. “Dat zijn inderdaad goede voorbeelden van hoe dat ook een positief effect kan hebben op een seizoen", besloot Fink.

Lees ook: 

🚀

Was Fink afgelopen seizoen de beste coach in België?

Meest recent

Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

18
18
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

46
46
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

91
91
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

145
145
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

88
88
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

83
83
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

67
67
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

74
74
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

423
423
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

34
34
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

224
224
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

56
56
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

56
56
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

203
203
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

238
238
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

116
116
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

194
194
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

135
135
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

187
187
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

372
372
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

113
113
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

195
195
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

73
73
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

270
270

Meer sportnieuws