Fink geeft toe: "Ik kon ook naar daar, maar koos voor Genk"

440 stemmen
Fink geeft toe:

KRC Genk haalde met Thorsten Fink zijn nieuwe coach in huis. De Duitser maakte vorig jaar heel veel indruk bij STVV en speelde er dartelend voetbal. Er was interesse van meerdere clubs, maar Fink had altijd zijn zinnen gezet op een verlengd verblijf in België. Bij VoetbalNieuws gaf hij aan waarom.

Onder een stralende zon sprak Fink na zijn persbabbel nog uitgebreid met de aanwezige media. Zo ook met onze redactie. De ex-coach van STVV straalde rust, persoonlijkheid en gedrevenheid uit.

"Ik heb nu bij 11 clubs (RB Salzburg, FC Ingolstadt, FC Basel, Hamburger SV, APOEL, Austria Wenen, Grasshoppers, Vissel Kobe, Riga, Al Nasr en STVV, nvdr.) in 8 landen (Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Cyprus, Emiraten, Letland, Japan en België, nvdr.) gewerkt. Voor mijn carrière is het beter om in België te blijven, wat toch een hoog aangeschreven competitie is in Europa", zei hij. 

"Het is niet makkelijk om zomaar in een betere competitie aan de slag te gaan, bovendien is het ook geweldig om met jonge spelers te werken. De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie, dus waar kan je dan beter zitten? Het is ook de competitie waar de meeste scouts zitten. Dat is door het model geen toeval", verklaarde hij nog.

LEES OOK: Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Buitenlandse interesse in Fink

Fink liet in zijn carrière al heel veel jonge talenten doorstromen. Daarnaast won hij als coach 2 landstitels met FC Basel en ook een Zwitserse beker. In Japan won hij de beker en de supercup met Vissel Kobe. Er was de nodige interesse in Fink en onder meer Turkije lonkte. Samsunspor werd genoemd.

"Er was interesse van meerdere teams. Tuurlijk, je kan naar Turkije gaan en er veel meer geld verdienen. Maar waar ligt mijn ambitie en keuze van het hart? Het is mijn filosofie om met jonge talenten te werken. Daarnaast, kijk eens naar wat Genk te bieden heeft: veel fans, een prachtig stadion en de infrastructuur is geweldig. Het was dus geen moeilijke keuze om nog langer in België te blijven."

Fink raakte duidelijk gecharmeerd door de Jupiler Pro League. Zijn jaar bij STVV was een zeer goede leerschool om de JPL te ontdekken en hij bedankte STVV.

Dankwoord voor STVV

"Toen ik naar STVV kwam, kende ik de Belgische competitie nog niet zo goed. Ik kwam naar STVV en ik zag heel wat goede jonge spelers. Ik gaf hen vertrouwen en ze betaalden dat helemaal terug. Er was een goede eenheid. Het contact met de sportieve directeur (André Pinto, nvdr.) en meneer Tateishi was zeer goed. Ze lieten mij in alle rust werken. We kenden er een goed seizoen."

Bij KRC Genk moet hij proberen de club na 1,5 jaar aan wisselvallige resultaten terug naar de top te loodsen. De negatieve spiraal moet doorbroken worden. Hij moet voor een frisse wind zorgen en de top zes halen is een must.

"Nu komt er een nieuw hoofdstuk aan. Bij KRC Genk ligt de druk hoger, want we moeten aan de top van het klassement spelen. De top zes is het doel en op termijn de landstitel. Maar ik heb genoeg ervaring om met die druk om te gaan."

Zoals Antwerp en Anderlecht?

Genk greep naast een Europees ticket, maar zoals Johan Cruijff zaliger ooit zei: elk nadeel heeft zijn voordeel. “Uiteraard was ik zeer gelukkig geweest als we Europees voetbal zouden spelen volgend seizoen, maar dat is nu niet zo. Soms biedt dat ook kansen. We kunnen ons volledig focussen op de competitie. Anders moest je je tijdens de voorbereiding ook richten op de Europese voorrondewedstrijden en dat valt nu weg. Wie weet kunnen we zo een goede start nemen."

Misschien kunnen Antwerp en Anderlecht wel als voorbeeld dienen. Zij speelden beiden de afgelopen twee jaar een sterk seizoen nadat ze geen lang seizoen kenden met Europese belasting. “Dat zijn inderdaad goede voorbeelden van hoe dat ook een positief effect kan hebben op een seizoen", besloot Fink.

Lees ook: 

Was Fink afgelopen seizoen de beste coach in België?

Meest recent

'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

44
44
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

39
39
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

35
35
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

41
41
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

43
43
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

79
79
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

62
62
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

70
70
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

21
21
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

178
178
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

737
737
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

206
206
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

103
103
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

101
101
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

400
400
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

173
173
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

62
62
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

632
632
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

843
843
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

271
271
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

140
140
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

67
67
Rondje België: 'Rigaux in gesprek, Okereke terug naar JPL'

Dévy Rigaux gaat de kern van Feyenoord flink moeten uitdunnen. Er zijn véél te ...

183
183
Terug van mislukte passage bij Standard: "Euvrard was geen fan"

Bij Standard mogen al een aantal zomeraanwinsten van een jaar geleden weg. Een teken dat de ...

135
135
'Tzolis baalt al: Arsenal gaat plots voor énorme concurrent'

Soms is het toch bizar hoe bepaalde clubs denken op een transfermarkt. Neem nu Arsenal. Zij haalden ...

188
188

Meer sportnieuws