Fink geeft toe: "Ik kon ook naar daar, maar koos voor Genk"

440
Fink geeft toe:

KRC Genk haalde met Thorsten Fink zijn nieuwe coach in huis. De Duitser maakte vorig jaar heel veel indruk bij STVV en speelde er dartelend voetbal. Er was interesse van meerdere clubs, maar Fink had altijd zijn zinnen gezet op een verlengd verblijf in België. Bij VoetbalNieuws gaf hij aan waarom.

Onder een stralende zon sprak Fink na zijn persbabbel nog uitgebreid met de aanwezige media. Zo ook met onze redactie. De ex-coach van STVV straalde rust, persoonlijkheid en gedrevenheid uit.

"Ik heb nu bij 11 clubs (RB Salzburg, FC Ingolstadt, FC Basel, Hamburger SV, APOEL, Austria Wenen, Grasshoppers, Vissel Kobe, Riga, Al Nasr en STVV, nvdr.) in 8 landen (Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Cyprus, Emiraten, Letland, Japan en België, nvdr.) gewerkt. Voor mijn carrière is het beter om in België te blijven, wat toch een hoog aangeschreven competitie is in Europa", zei hij. 

"Het is niet makkelijk om zomaar in een betere competitie aan de slag te gaan, bovendien is het ook geweldig om met jonge spelers te werken. De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie, dus waar kan je dan beter zitten? Het is ook de competitie waar de meeste scouts zitten. Dat is door het model geen toeval", verklaarde hij nog.

LEES OOK: Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Buitenlandse interesse in Fink

Fink liet in zijn carrière al heel veel jonge talenten doorstromen. Daarnaast won hij als coach 2 landstitels met FC Basel en ook een Zwitserse beker. In Japan won hij de beker en de supercup met Vissel Kobe. Er was de nodige interesse in Fink en onder meer Turkije lonkte. Samsunspor werd genoemd.

"Er was interesse van meerdere teams. Tuurlijk, je kan naar Turkije gaan en er veel meer geld verdienen. Maar waar ligt mijn ambitie en keuze van het hart? Het is mijn filosofie om met jonge talenten te werken. Daarnaast, kijk eens naar wat Genk te bieden heeft: veel fans, een prachtig stadion en de infrastructuur is geweldig. Het was dus geen moeilijke keuze om nog langer in België te blijven."

Fink raakte duidelijk gecharmeerd door de Jupiler Pro League. Zijn jaar bij STVV was een zeer goede leerschool om de JPL te ontdekken en hij bedankte STVV.

Dankwoord voor STVV

"Toen ik naar STVV kwam, kende ik de Belgische competitie nog niet zo goed. Ik kwam naar STVV en ik zag heel wat goede jonge spelers. Ik gaf hen vertrouwen en ze betaalden dat helemaal terug. Er was een goede eenheid. Het contact met de sportieve directeur (André Pinto, nvdr.) en meneer Tateishi was zeer goed. Ze lieten mij in alle rust werken. We kenden er een goed seizoen."

Bij KRC Genk moet hij proberen de club na 1,5 jaar aan wisselvallige resultaten terug naar de top te loodsen. De negatieve spiraal moet doorbroken worden. Hij moet voor een frisse wind zorgen en de top zes halen is een must.

"Nu komt er een nieuw hoofdstuk aan. Bij KRC Genk ligt de druk hoger, want we moeten aan de top van het klassement spelen. De top zes is het doel en op termijn de landstitel. Maar ik heb genoeg ervaring om met die druk om te gaan."

Zoals Antwerp en Anderlecht?

Genk greep naast een Europees ticket, maar zoals Johan Cruijff zaliger ooit zei: elk nadeel heeft zijn voordeel. “Uiteraard was ik zeer gelukkig geweest als we Europees voetbal zouden spelen volgend seizoen, maar dat is nu niet zo. Soms biedt dat ook kansen. We kunnen ons volledig focussen op de competitie. Anders moest je je tijdens de voorbereiding ook richten op de Europese voorrondewedstrijden en dat valt nu weg. Wie weet kunnen we zo een goede start nemen."

Misschien kunnen Antwerp en Anderlecht wel als voorbeeld dienen. Zij speelden beiden de afgelopen twee jaar een sterk seizoen nadat ze geen lang seizoen kenden met Europese belasting. “Dat zijn inderdaad goede voorbeelden van hoe dat ook een positief effect kan hebben op een seizoen", besloot Fink.

Lees ook: 

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club
319

Was Fink afgelopen seizoen de beste coach in België?

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

10
10
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

14
14
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

81
81
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

36
36
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

69
69
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

112
112
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

27
27
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

375
375
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

227
227
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

20
20
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

118
118
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

85
85
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

217
217
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

215
215
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

291
291
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

209
209
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

346
346
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

263
263
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

209
209
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

45
45
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

148
148
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

308
308
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

147
147

Meer sportnieuws