Fink geeft toe: "Ik kon ook naar daar, maar koos voor Genk"

440
Fink geeft toe:

KRC Genk haalde met Thorsten Fink zijn nieuwe coach in huis. De Duitser maakte vorig jaar heel veel indruk bij STVV en speelde er dartelend voetbal. Er was interesse van meerdere clubs, maar Fink had altijd zijn zinnen gezet op een verlengd verblijf in België. Bij VoetbalNieuws gaf hij aan waarom.

Onder een stralende zon sprak Fink na zijn persbabbel nog uitgebreid met de aanwezige media. Zo ook met onze redactie. De ex-coach van STVV straalde rust, persoonlijkheid en gedrevenheid uit.

"Ik heb nu bij 11 clubs (RB Salzburg, FC Ingolstadt, FC Basel, Hamburger SV, APOEL, Austria Wenen, Grasshoppers, Vissel Kobe, Riga, Al Nasr en STVV, nvdr.) in 8 landen (Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Cyprus, Emiraten, Letland, Japan en België, nvdr.) gewerkt. Voor mijn carrière is het beter om in België te blijven, wat toch een hoog aangeschreven competitie is in Europa", zei hij. 

"Het is niet makkelijk om zomaar in een betere competitie aan de slag te gaan, bovendien is het ook geweldig om met jonge spelers te werken. De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie, dus waar kan je dan beter zitten? Het is ook de competitie waar de meeste scouts zitten. Dat is door het model geen toeval", verklaarde hij nog.

LEES OOK: Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Buitenlandse interesse in Fink

Fink liet in zijn carrière al heel veel jonge talenten doorstromen. Daarnaast won hij als coach 2 landstitels met FC Basel en ook een Zwitserse beker. In Japan won hij de beker en de supercup met Vissel Kobe. Er was de nodige interesse in Fink en onder meer Turkije lonkte. Samsunspor werd genoemd.

"Er was interesse van meerdere teams. Tuurlijk, je kan naar Turkije gaan en er veel meer geld verdienen. Maar waar ligt mijn ambitie en keuze van het hart? Het is mijn filosofie om met jonge talenten te werken. Daarnaast, kijk eens naar wat Genk te bieden heeft: veel fans, een prachtig stadion en de infrastructuur is geweldig. Het was dus geen moeilijke keuze om nog langer in België te blijven."

Fink raakte duidelijk gecharmeerd door de Jupiler Pro League. Zijn jaar bij STVV was een zeer goede leerschool om de JPL te ontdekken en hij bedankte STVV.

Dankwoord voor STVV

"Toen ik naar STVV kwam, kende ik de Belgische competitie nog niet zo goed. Ik kwam naar STVV en ik zag heel wat goede jonge spelers. Ik gaf hen vertrouwen en ze betaalden dat helemaal terug. Er was een goede eenheid. Het contact met de sportieve directeur (André Pinto, nvdr.) en meneer Tateishi was zeer goed. Ze lieten mij in alle rust werken. We kenden er een goed seizoen."

Bij KRC Genk moet hij proberen de club na 1,5 jaar aan wisselvallige resultaten terug naar de top te loodsen. De negatieve spiraal moet doorbroken worden. Hij moet voor een frisse wind zorgen en de top zes halen is een must.

"Nu komt er een nieuw hoofdstuk aan. Bij KRC Genk ligt de druk hoger, want we moeten aan de top van het klassement spelen. De top zes is het doel en op termijn de landstitel. Maar ik heb genoeg ervaring om met die druk om te gaan."

Zoals Antwerp en Anderlecht?

Genk greep naast een Europees ticket, maar zoals Johan Cruijff zaliger ooit zei: elk nadeel heeft zijn voordeel. “Uiteraard was ik zeer gelukkig geweest als we Europees voetbal zouden spelen volgend seizoen, maar dat is nu niet zo. Soms biedt dat ook kansen. We kunnen ons volledig focussen op de competitie. Anders moest je je tijdens de voorbereiding ook richten op de Europese voorrondewedstrijden en dat valt nu weg. Wie weet kunnen we zo een goede start nemen."

Misschien kunnen Antwerp en Anderlecht wel als voorbeeld dienen. Zij speelden beiden de afgelopen twee jaar een sterk seizoen nadat ze geen lang seizoen kenden met Europese belasting. “Dat zijn inderdaad goede voorbeelden van hoe dat ook een positief effect kan hebben op een seizoen", besloot Fink.

Lees ook: 

🚀

Was Fink afgelopen seizoen de beste coach in België?

Meest recent

Grote uitblinker bij Duivels én een buis: kranten hard

De Rode Duivels leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel tegen Frankrijk in het ...

16
16
Revelatie Lavia laat frustraties de vrije loop na Frankrijk

De Rode Duivels waren lange tijd de evenknie van Frankrijk in het Koning Boudewijnstadion, maar in ...

21
21
Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

14
14
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

49
49
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

106
106
'Kompany spreekt contacten aan: bizarre opvolger Neuer'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

38
38
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

120
120
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

42
42
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

221
221
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

183
183
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

43
43
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

54
54
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

111
111
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

39
39
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

113
113
Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

55
55
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

23
23
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

48
48
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

117
117
Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

46
46
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

22
22
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

85
85
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

376
376
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

27
27
Storm boven Engeland: Tuchel moet schuilen

Er hangt iets in de lucht bij Engeland. De nederlaag tegen Spanje op Wembley dreunt nog na, terwijl ...

70
70

Meer sportnieuws