Fink geeft toe: "Ik kon ook naar daar, maar koos voor Genk"

440
Fink geeft toe:

KRC Genk haalde met Thorsten Fink zijn nieuwe coach in huis. De Duitser maakte vorig jaar heel veel indruk bij STVV en speelde er dartelend voetbal. Er was interesse van meerdere clubs, maar Fink had altijd zijn zinnen gezet op een verlengd verblijf in België. Bij VoetbalNieuws gaf hij aan waarom.

Onder een stralende zon sprak Fink na zijn persbabbel nog uitgebreid met de aanwezige media. Zo ook met onze redactie. De ex-coach van STVV straalde rust, persoonlijkheid en gedrevenheid uit.

"Ik heb nu bij 11 clubs (RB Salzburg, FC Ingolstadt, FC Basel, Hamburger SV, APOEL, Austria Wenen, Grasshoppers, Vissel Kobe, Riga, Al Nasr en STVV, nvdr.) in 8 landen (Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Cyprus, Emiraten, Letland, Japan en België, nvdr.) gewerkt. Voor mijn carrière is het beter om in België te blijven, wat toch een hoog aangeschreven competitie is in Europa", zei hij. 

"Het is niet makkelijk om zomaar in een betere competitie aan de slag te gaan, bovendien is het ook geweldig om met jonge spelers te werken. De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie, dus waar kan je dan beter zitten? Het is ook de competitie waar de meeste scouts zitten. Dat is door het model geen toeval", verklaarde hij nog.

LEES OOK: Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

Buitenlandse interesse in Fink

Fink liet in zijn carrière al heel veel jonge talenten doorstromen. Daarnaast won hij als coach 2 landstitels met FC Basel en ook een Zwitserse beker. In Japan won hij de beker en de supercup met Vissel Kobe. Er was de nodige interesse in Fink en onder meer Turkije lonkte. Samsunspor werd genoemd.

"Er was interesse van meerdere teams. Tuurlijk, je kan naar Turkije gaan en er veel meer geld verdienen. Maar waar ligt mijn ambitie en keuze van het hart? Het is mijn filosofie om met jonge talenten te werken. Daarnaast, kijk eens naar wat Genk te bieden heeft: veel fans, een prachtig stadion en de infrastructuur is geweldig. Het was dus geen moeilijke keuze om nog langer in België te blijven."

Fink raakte duidelijk gecharmeerd door de Jupiler Pro League. Zijn jaar bij STVV was een zeer goede leerschool om de JPL te ontdekken en hij bedankte STVV.

Dankwoord voor STVV

"Toen ik naar STVV kwam, kende ik de Belgische competitie nog niet zo goed. Ik kwam naar STVV en ik zag heel wat goede jonge spelers. Ik gaf hen vertrouwen en ze betaalden dat helemaal terug. Er was een goede eenheid. Het contact met de sportieve directeur (André Pinto, nvdr.) en meneer Tateishi was zeer goed. Ze lieten mij in alle rust werken. We kenden er een goed seizoen."

Bij KRC Genk moet hij proberen de club na 1,5 jaar aan wisselvallige resultaten terug naar de top te loodsen. De negatieve spiraal moet doorbroken worden. Hij moet voor een frisse wind zorgen en de top zes halen is een must.

"Nu komt er een nieuw hoofdstuk aan. Bij KRC Genk ligt de druk hoger, want we moeten aan de top van het klassement spelen. De top zes is het doel en op termijn de landstitel. Maar ik heb genoeg ervaring om met die druk om te gaan."

Zoals Antwerp en Anderlecht?

Genk greep naast een Europees ticket, maar zoals Johan Cruijff zaliger ooit zei: elk nadeel heeft zijn voordeel. “Uiteraard was ik zeer gelukkig geweest als we Europees voetbal zouden spelen volgend seizoen, maar dat is nu niet zo. Soms biedt dat ook kansen. We kunnen ons volledig focussen op de competitie. Anders moest je je tijdens de voorbereiding ook richten op de Europese voorrondewedstrijden en dat valt nu weg. Wie weet kunnen we zo een goede start nemen."

Misschien kunnen Antwerp en Anderlecht wel als voorbeeld dienen. Zij speelden beiden de afgelopen twee jaar een sterk seizoen nadat ze geen lang seizoen kenden met Europese belasting. “Dat zijn inderdaad goede voorbeelden van hoe dat ook een positief effect kan hebben op een seizoen", besloot Fink.

Lees ook: 

Was Fink afgelopen seizoen de beste coach in België?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

29
29
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

90
90
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

373
373
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

32
32
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

118
118
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

486
486
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

91
91
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

436
436
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

323
323
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

702
702
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

363
363
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

738
738
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

850
850
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

174
174
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

71
71
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

401
401
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

188
188
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

457
457
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

791
791
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

215
215
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

90
90
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

548
548
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

595
595
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws