Fink geeft toe: "Ik kon ook naar daar, maar koos voor Genk"

440
Fink geeft toe:

KRC Genk haalde met Thorsten Fink zijn nieuwe coach in huis. De Duitser maakte vorig jaar heel veel indruk bij STVV en speelde er dartelend voetbal. Er was interesse van meerdere clubs, maar Fink had altijd zijn zinnen gezet op een verlengd verblijf in België. Bij VoetbalNieuws gaf hij aan waarom.

Onder een stralende zon sprak Fink na zijn persbabbel nog uitgebreid met de aanwezige media. Zo ook met onze redactie. De ex-coach van STVV straalde rust, persoonlijkheid en gedrevenheid uit.

"Ik heb nu bij 11 clubs (RB Salzburg, FC Ingolstadt, FC Basel, Hamburger SV, APOEL, Austria Wenen, Grasshoppers, Vissel Kobe, Riga, Al Nasr en STVV, nvdr.) in 8 landen (Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland, Cyprus, Emiraten, Letland, Japan en België, nvdr.) gewerkt. Voor mijn carrière is het beter om in België te blijven, wat toch een hoog aangeschreven competitie is in Europa", zei hij. 

"Het is niet makkelijk om zomaar in een betere competitie aan de slag te gaan, bovendien is het ook geweldig om met jonge spelers te werken. De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie, dus waar kan je dan beter zitten? Het is ook de competitie waar de meeste scouts zitten. Dat is door het model geen toeval", verklaarde hij nog.

LEES OOK: Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

Buitenlandse interesse in Fink

Fink liet in zijn carrière al heel veel jonge talenten doorstromen. Daarnaast won hij als coach 2 landstitels met FC Basel en ook een Zwitserse beker. In Japan won hij de beker en de supercup met Vissel Kobe. Er was de nodige interesse in Fink en onder meer Turkije lonkte. Samsunspor werd genoemd.

"Er was interesse van meerdere teams. Tuurlijk, je kan naar Turkije gaan en er veel meer geld verdienen. Maar waar ligt mijn ambitie en keuze van het hart? Het is mijn filosofie om met jonge talenten te werken. Daarnaast, kijk eens naar wat Genk te bieden heeft: veel fans, een prachtig stadion en de infrastructuur is geweldig. Het was dus geen moeilijke keuze om nog langer in België te blijven."

Fink raakte duidelijk gecharmeerd door de Jupiler Pro League. Zijn jaar bij STVV was een zeer goede leerschool om de JPL te ontdekken en hij bedankte STVV.

Dankwoord voor STVV

"Toen ik naar STVV kwam, kende ik de Belgische competitie nog niet zo goed. Ik kwam naar STVV en ik zag heel wat goede jonge spelers. Ik gaf hen vertrouwen en ze betaalden dat helemaal terug. Er was een goede eenheid. Het contact met de sportieve directeur (André Pinto, nvdr.) en meneer Tateishi was zeer goed. Ze lieten mij in alle rust werken. We kenden er een goed seizoen."

Bij KRC Genk moet hij proberen de club na 1,5 jaar aan wisselvallige resultaten terug naar de top te loodsen. De negatieve spiraal moet doorbroken worden. Hij moet voor een frisse wind zorgen en de top zes halen is een must.

"Nu komt er een nieuw hoofdstuk aan. Bij KRC Genk ligt de druk hoger, want we moeten aan de top van het klassement spelen. De top zes is het doel en op termijn de landstitel. Maar ik heb genoeg ervaring om met die druk om te gaan."

Zoals Antwerp en Anderlecht?

Genk greep naast een Europees ticket, maar zoals Johan Cruijff zaliger ooit zei: elk nadeel heeft zijn voordeel. “Uiteraard was ik zeer gelukkig geweest als we Europees voetbal zouden spelen volgend seizoen, maar dat is nu niet zo. Soms biedt dat ook kansen. We kunnen ons volledig focussen op de competitie. Anders moest je je tijdens de voorbereiding ook richten op de Europese voorrondewedstrijden en dat valt nu weg. Wie weet kunnen we zo een goede start nemen."

Misschien kunnen Antwerp en Anderlecht wel als voorbeeld dienen. Zij speelden beiden de afgelopen twee jaar een sterk seizoen nadat ze geen lang seizoen kenden met Europese belasting. “Dat zijn inderdaad goede voorbeelden van hoe dat ook een positief effect kan hebben op een seizoen", besloot Fink.

Lees ook: 

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op
442

Was Fink afgelopen seizoen de beste coach in België?

Meest recent

Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

18
18
Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

33
33
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

26
26
Pijnlijke eerste nederlaag Klopp, blunder redt Portugal

Er stonden zondagavond nog twee wedstrijden op het programma in de A-liga van de Nations League. ...

48
48
Duivel beleefde harde leerschool op WK: "Dat betaal je cash"

De Rode Duivels hopen maandagavond tegen Frankrijk al het goede van vorige vrijdag te bevestigen. ...

22
22
'Barça zoekt centen: 3 spelers nu al in etalage gezet'

De zomermercato sloot nog geen maand geleden zijn deuren en de start van de volgende transferperiode ...

32
32
Straffe cijfers: Xavi maakt meteen indruk bij Oranje

Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond ...

30
30
'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

76
76
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

77
77
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

158
158
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

91
91
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

369
369
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

53
53
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

335
335
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

37
37
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

94
94
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

65
65
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

130
130
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

189
189
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

27
27
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

318
318
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

253
253
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

246
246
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

680
680
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

71
71

Meer sportnieuws