Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

door
Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

Bij KRC Genk stelden ze Thorsten Fink vandaag voor als de nieuwe trainer. Na een fantastisch seizoen maakte de Duitse coach de overstap van STVV. Bij Racing Genk gaven ze meer duiding over de transfer van Fink. VoetbalNieuws was ter plaatse.

Fink bekoorde bij STVV met de resultaten en zijn voetbalvisie. Hij wist met aanvallend combinatievoetbal STVV naar een zeer mooi seizoen te loodsen. Daarnaast liet de voormalige trainer van Hamburger SV en FC Basel ook de nodige jonge Belgische talenten doorbreken. Dat past helemaal in de kraam van KRC Genk, dat daarom niet toevallig voor Fink koos. Van STVV naar KRC Genk, het is altijd een pikante keuze.

LEES OOK: Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

Waarom koos Genk voor Fink?

Algemeen Directeur Erik Gerits opende. "We zijn een ambitieuze club en daar hoort ook een ambitieuze trainer bij. Fink is een coach die succes wil boeken en heeft het DNA van de club. De vader van Thorsten was een mijnwerker en ze weten wat hard werken is. Zijn palmares spreekt boekdelen als speler en als coach. Hij heeft een mooi parcours gereden met STVV, wat ons ook is opgevallen. We zijn dan ook heel tevreden dat hij onze nieuwe trainer is."

Head of Football Dimitri De Condé gaf ook meer uitleg  "Ik heb het gevoel dat ik niet heel veel moet zeggen (lacht). Velen zeggen dat het een juiste keuze is als je ziet wat hij bij STVV heeft neergezet. Hij past bij onze club en geeft jeugd kansen. Het is een vernieuwende trainer. Als mens maakte hij ook indruk. Het is een warme en correcte mens en dat heb ik al van veel mensen gehoord. Thorsten was onze eerste optie als nieuwe trainer."

"We hebben een speciaal seizoen achter de rug, maar wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken. Fink weet hoe hij met druk moet omgaan. De ambities? We willen Europees voetbal spelen.Wij als Genk willen goed voetbal spelen en de jeugd integreren… Er komen 5 of 6 jongens bij de A-kern. Vandaar ook de keuze voor Thorsten. Hij toonde al dat hij jonge talenten kansen durft geven. Kijk maar naar het lanceren van Son & co en de jongeren bij STVV, die nobele onbekenden waren, en het zeer goed deden. Zij zijn nu klaar voor de top van België. Ik kijk al uit naar de toekomst."

De Condé gaf ook aan dat Domenico Olivieri, Guy Martens en Michel Ribeiro bij de staf blijven. "Het zijn mensen met een hart voor Genk en dergelijke personen zijn zeer belangrijk in een club."

Geen Europees voetbal

Coach Thorsten Fink gaf zelf ook meer uitleg. "Het is een mooie kans om coach te zijn van een grote club als Genk. Ze hebben al een goede filosofie, dus die breng ik niet naar Genk. Alles is hier aanwezig om goed te werken. De infrastructuur, de kwaliteit van de spelersgroep, de jeugd... Dit is wat ik nodig heb als coach en ik ben zeer tevreden met mijn overgang naar Genk. Ik weet dat er hier een andere druk heerst dan bij STVV, want we willen prijzen pakken en Europa ingaan."

"Voor mij persoonlijk is het niet slecht dat we geen Europees voetbal spelen. We zetten misschien een stap terug om nadien twee stappen vooruit te zetten. Het seizoen was niet geweldig en we moeten nu kijken hoe we de kern gaan samenstellen. We moeten kijken wat er beter kan en moet. Wat dat is? Het is niet eerlijk om daar nu al dieper op in te gaan."

"Het was een goed jaar bij STVV. Ik kom nu naar een club die prijzen kan winnen. Het was bij STVV ook goed om de Belgische competitie te ontdekken. Het was voor mij geen moeilijke keuze omdat Genk een topclub is. We moeten de fans plezier gunnen en hen met plezier naar het stadion laten komen. De titel is volgend seizoen niet ons doel, al willen we uiteraard prijzen pakken."

Claudio Reulens

Gaat Fink succes boeken bij Genk?

Meest recent

Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

3
3
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

10
10
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

17
17
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

68
68
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

111
111
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

58
58
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

93
93
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

255
255
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

249
249
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

86
86
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

149
149
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

265
265
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

128
128
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

112
112
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

143
143
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

479
479
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

96
96
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

577
577
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

896
896
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

139
139
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

458
458
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

353
353
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

683
683
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

450
450
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

126
126

Meer sportnieuws