Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

door
Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

Bij KRC Genk stelden ze Thorsten Fink vandaag voor als de nieuwe trainer. Na een fantastisch seizoen maakte de Duitse coach de overstap van STVV. Bij Racing Genk gaven ze meer duiding over de transfer van Fink. VoetbalNieuws was ter plaatse.

Fink bekoorde bij STVV met de resultaten en zijn voetbalvisie. Hij wist met aanvallend combinatievoetbal STVV naar een zeer mooi seizoen te loodsen. Daarnaast liet de voormalige trainer van Hamburger SV en FC Basel ook de nodige jonge Belgische talenten doorbreken. Dat past helemaal in de kraam van KRC Genk, dat daarom niet toevallig voor Fink koos. Van STVV naar KRC Genk, het is altijd een pikante keuze.

LEES OOK: Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

Waarom koos Genk voor Fink?

Algemeen Directeur Erik Gerits opende. "We zijn een ambitieuze club en daar hoort ook een ambitieuze trainer bij. Fink is een coach die succes wil boeken en heeft het DNA van de club. De vader van Thorsten was een mijnwerker en ze weten wat hard werken is. Zijn palmares spreekt boekdelen als speler en als coach. Hij heeft een mooi parcours gereden met STVV, wat ons ook is opgevallen. We zijn dan ook heel tevreden dat hij onze nieuwe trainer is."

Head of Football Dimitri De Condé gaf ook meer uitleg  "Ik heb het gevoel dat ik niet heel veel moet zeggen (lacht). Velen zeggen dat het een juiste keuze is als je ziet wat hij bij STVV heeft neergezet. Hij past bij onze club en geeft jeugd kansen. Het is een vernieuwende trainer. Als mens maakte hij ook indruk. Het is een warme en correcte mens en dat heb ik al van veel mensen gehoord. Thorsten was onze eerste optie als nieuwe trainer."

"We hebben een speciaal seizoen achter de rug, maar wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken. Fink weet hoe hij met druk moet omgaan. De ambities? We willen Europees voetbal spelen.Wij als Genk willen goed voetbal spelen en de jeugd integreren… Er komen 5 of 6 jongens bij de A-kern. Vandaar ook de keuze voor Thorsten. Hij toonde al dat hij jonge talenten kansen durft geven. Kijk maar naar het lanceren van Son & co en de jongeren bij STVV, die nobele onbekenden waren, en het zeer goed deden. Zij zijn nu klaar voor de top van België. Ik kijk al uit naar de toekomst."

De Condé gaf ook aan dat Domenico Olivieri, Guy Martens en Michel Ribeiro bij de staf blijven. "Het zijn mensen met een hart voor Genk en dergelijke personen zijn zeer belangrijk in een club."

Geen Europees voetbal

Coach Thorsten Fink gaf zelf ook meer uitleg. "Het is een mooie kans om coach te zijn van een grote club als Genk. Ze hebben al een goede filosofie, dus die breng ik niet naar Genk. Alles is hier aanwezig om goed te werken. De infrastructuur, de kwaliteit van de spelersgroep, de jeugd... Dit is wat ik nodig heb als coach en ik ben zeer tevreden met mijn overgang naar Genk. Ik weet dat er hier een andere druk heerst dan bij STVV, want we willen prijzen pakken en Europa ingaan."

"Voor mij persoonlijk is het niet slecht dat we geen Europees voetbal spelen. We zetten misschien een stap terug om nadien twee stappen vooruit te zetten. Het seizoen was niet geweldig en we moeten nu kijken hoe we de kern gaan samenstellen. We moeten kijken wat er beter kan en moet. Wat dat is? Het is niet eerlijk om daar nu al dieper op in te gaan."

"Het was een goed jaar bij STVV. Ik kom nu naar een club die prijzen kan winnen. Het was bij STVV ook goed om de Belgische competitie te ontdekken. Het was voor mij geen moeilijke keuze omdat Genk een topclub is. We moeten de fans plezier gunnen en hen met plezier naar het stadion laten komen. De titel is volgend seizoen niet ons doel, al willen we uiteraard prijzen pakken."

Claudio Reulens

Gaat Fink succes boeken bij Genk?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

94
94
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

94
94
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

136
136
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

227
227
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

208
208
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

68
68
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

481
481
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

58
58
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

139
139
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

455
455
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

143
143
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

236
236
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

166
166
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

370
370
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

525
525
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

695
695
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

221
221
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

343
343
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

287
287
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1086
1086
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

488
488
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

339
339

Meer sportnieuws