Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

244 stemmen
Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

Bij KRC Genk stelden ze Thorsten Fink vandaag voor als de nieuwe trainer. Na een fantastisch seizoen maakte de Duitse coach de overstap van STVV. Bij Racing Genk gaven ze meer duiding over de transfer van Fink. VoetbalNieuws was ter plaatse.

Fink bekoorde bij STVV met de resultaten en zijn voetbalvisie. Hij wist met aanvallend combinatievoetbal STVV naar een zeer mooi seizoen te loodsen. Daarnaast liet de voormalige trainer van Hamburger SV en FC Basel ook de nodige jonge Belgische talenten doorbreken. Dat past helemaal in de kraam van KRC Genk, dat daarom niet toevallig voor Fink koos. Van STVV naar KRC Genk, het is altijd een pikante keuze.

LEES OOK: Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Waarom koos Genk voor Fink?

Algemeen Directeur Erik Gerits opende. "We zijn een ambitieuze club en daar hoort ook een ambitieuze trainer bij. Fink is een coach die succes wil boeken en heeft het DNA van de club. De vader van Thorsten was een mijnwerker en ze weten wat hard werken is. Zijn palmares spreekt boekdelen als speler en als coach. Hij heeft een mooi parcours gereden met STVV, wat ons ook is opgevallen. We zijn dan ook heel tevreden dat hij onze nieuwe trainer is."

Head of Football Dimitri De Condé gaf ook meer uitleg  "Ik heb het gevoel dat ik niet heel veel moet zeggen (lacht). Velen zeggen dat het een juiste keuze is als je ziet wat hij bij STVV heeft neergezet. Hij past bij onze club en geeft jeugd kansen. Het is een vernieuwende trainer. Als mens maakte hij ook indruk. Het is een warme en correcte mens en dat heb ik al van veel mensen gehoord. Thorsten was onze eerste optie als nieuwe trainer."

"We hebben een speciaal seizoen achter de rug, maar wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken. Fink weet hoe hij met druk moet omgaan. De ambities? We willen Europees voetbal spelen.Wij als Genk willen goed voetbal spelen en de jeugd integreren… Er komen 5 of 6 jongens bij de A-kern. Vandaar ook de keuze voor Thorsten. Hij toonde al dat hij jonge talenten kansen durft geven. Kijk maar naar het lanceren van Son & co en de jongeren bij STVV, die nobele onbekenden waren, en het zeer goed deden. Zij zijn nu klaar voor de top van België. Ik kijk al uit naar de toekomst."

De Condé gaf ook aan dat Domenico Olivieri, Guy Martens en Michel Ribeiro bij de staf blijven. "Het zijn mensen met een hart voor Genk en dergelijke personen zijn zeer belangrijk in een club."

Geen Europees voetbal

Coach Thorsten Fink gaf zelf ook meer uitleg. "Het is een mooie kans om coach te zijn van een grote club als Genk. Ze hebben al een goede filosofie, dus die breng ik niet naar Genk. Alles is hier aanwezig om goed te werken. De infrastructuur, de kwaliteit van de spelersgroep, de jeugd... Dit is wat ik nodig heb als coach en ik ben zeer tevreden met mijn overgang naar Genk. Ik weet dat er hier een andere druk heerst dan bij STVV, want we willen prijzen pakken en Europa ingaan."

"Voor mij persoonlijk is het niet slecht dat we geen Europees voetbal spelen. We zetten misschien een stap terug om nadien twee stappen vooruit te zetten. Het seizoen was niet geweldig en we moeten nu kijken hoe we de kern gaan samenstellen. We moeten kijken wat er beter kan en moet. Wat dat is? Het is niet eerlijk om daar nu al dieper op in te gaan."

"Het was een goed jaar bij STVV. Ik kom nu naar een club die prijzen kan winnen. Het was bij STVV ook goed om de Belgische competitie te ontdekken. Het was voor mij geen moeilijke keuze omdat Genk een topclub is. We moeten de fans plezier gunnen en hen met plezier naar het stadion laten komen. De titel is volgend seizoen niet ons doel, al willen we uiteraard prijzen pakken."

Claudio Reulens

Gaat Fink succes boeken bij Genk?

Meest recent

'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

25
25
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

215
215
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

201
201
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

125
125
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

473
473
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

519
519
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

307
307
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

572
572
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

144
144
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

249
249
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

422
422
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

98
98
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

516
516
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

103
103
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

975
975
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

109
109
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

357
357
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

208
208
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

804
804
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

437
437
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

354
354
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

210
210
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

494
494
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

152
152
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

268
268

Meer sportnieuws