Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

244
Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

Bij KRC Genk stelden ze Thorsten Fink vandaag voor als de nieuwe trainer. Na een fantastisch seizoen maakte de Duitse coach de overstap van STVV. Bij Racing Genk gaven ze meer duiding over de transfer van Fink. VoetbalNieuws was ter plaatse.

Fink bekoorde bij STVV met de resultaten en zijn voetbalvisie. Hij wist met aanvallend combinatievoetbal STVV naar een zeer mooi seizoen te loodsen. Daarnaast liet de voormalige trainer van Hamburger SV en FC Basel ook de nodige jonge Belgische talenten doorbreken. Dat past helemaal in de kraam van KRC Genk, dat daarom niet toevallig voor Fink koos. Van STVV naar KRC Genk, het is altijd een pikante keuze.

LEES OOK: Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Waarom koos Genk voor Fink?

Algemeen Directeur Erik Gerits opende. "We zijn een ambitieuze club en daar hoort ook een ambitieuze trainer bij. Fink is een coach die succes wil boeken en heeft het DNA van de club. De vader van Thorsten was een mijnwerker en ze weten wat hard werken is. Zijn palmares spreekt boekdelen als speler en als coach. Hij heeft een mooi parcours gereden met STVV, wat ons ook is opgevallen. We zijn dan ook heel tevreden dat hij onze nieuwe trainer is."

Head of Football Dimitri De Condé gaf ook meer uitleg  "Ik heb het gevoel dat ik niet heel veel moet zeggen (lacht). Velen zeggen dat het een juiste keuze is als je ziet wat hij bij STVV heeft neergezet. Hij past bij onze club en geeft jeugd kansen. Het is een vernieuwende trainer. Als mens maakte hij ook indruk. Het is een warme en correcte mens en dat heb ik al van veel mensen gehoord. Thorsten was onze eerste optie als nieuwe trainer."

"We hebben een speciaal seizoen achter de rug, maar wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken. Fink weet hoe hij met druk moet omgaan. De ambities? We willen Europees voetbal spelen.Wij als Genk willen goed voetbal spelen en de jeugd integreren… Er komen 5 of 6 jongens bij de A-kern. Vandaar ook de keuze voor Thorsten. Hij toonde al dat hij jonge talenten kansen durft geven. Kijk maar naar het lanceren van Son & co en de jongeren bij STVV, die nobele onbekenden waren, en het zeer goed deden. Zij zijn nu klaar voor de top van België. Ik kijk al uit naar de toekomst."

De Condé gaf ook aan dat Domenico Olivieri, Guy Martens en Michel Ribeiro bij de staf blijven. "Het zijn mensen met een hart voor Genk en dergelijke personen zijn zeer belangrijk in een club."

Geen Europees voetbal

Coach Thorsten Fink gaf zelf ook meer uitleg. "Het is een mooie kans om coach te zijn van een grote club als Genk. Ze hebben al een goede filosofie, dus die breng ik niet naar Genk. Alles is hier aanwezig om goed te werken. De infrastructuur, de kwaliteit van de spelersgroep, de jeugd... Dit is wat ik nodig heb als coach en ik ben zeer tevreden met mijn overgang naar Genk. Ik weet dat er hier een andere druk heerst dan bij STVV, want we willen prijzen pakken en Europa ingaan."

"Voor mij persoonlijk is het niet slecht dat we geen Europees voetbal spelen. We zetten misschien een stap terug om nadien twee stappen vooruit te zetten. Het seizoen was niet geweldig en we moeten nu kijken hoe we de kern gaan samenstellen. We moeten kijken wat er beter kan en moet. Wat dat is? Het is niet eerlijk om daar nu al dieper op in te gaan."

"Het was een goed jaar bij STVV. Ik kom nu naar een club die prijzen kan winnen. Het was bij STVV ook goed om de Belgische competitie te ontdekken. Het was voor mij geen moeilijke keuze omdat Genk een topclub is. We moeten de fans plezier gunnen en hen met plezier naar het stadion laten komen. De titel is volgend seizoen niet ons doel, al willen we uiteraard prijzen pakken."

Claudio Reulens

Gaat Fink succes boeken bij Genk?

Meest recent

Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

16
16
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

36
36
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

210
210
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

36
36
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

25
25
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

19
19
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

88
88
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

75
75
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

29
29
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

30
30
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

72
72
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

101
101
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

48
48
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

108
108
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

67
67
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

254
254
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

40
40
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

192
192
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

356
356
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

96
96
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

187
187
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

110
110
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

302
302
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

42
42

Meer sportnieuws