Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

244 stemmen
Dimitri De Condé verklaart pikante keuze voor Thorsten Fink

Bij KRC Genk stelden ze Thorsten Fink vandaag voor als de nieuwe trainer. Na een fantastisch seizoen maakte de Duitse coach de overstap van STVV. Bij Racing Genk gaven ze meer duiding over de transfer van Fink. VoetbalNieuws was ter plaatse.

Fink bekoorde bij STVV met de resultaten en zijn voetbalvisie. Hij wist met aanvallend combinatievoetbal STVV naar een zeer mooi seizoen te loodsen. Daarnaast liet de voormalige trainer van Hamburger SV en FC Basel ook de nodige jonge Belgische talenten doorbreken. Dat past helemaal in de kraam van KRC Genk, dat daarom niet toevallig voor Fink koos. Van STVV naar KRC Genk, het is altijd een pikante keuze.

LEES OOK: Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

Waarom koos Genk voor Fink?

Algemeen Directeur Erik Gerits opende. "We zijn een ambitieuze club en daar hoort ook een ambitieuze trainer bij. Fink is een coach die succes wil boeken en heeft het DNA van de club. De vader van Thorsten was een mijnwerker en ze weten wat hard werken is. Zijn palmares spreekt boekdelen als speler en als coach. Hij heeft een mooi parcours gereden met STVV, wat ons ook is opgevallen. We zijn dan ook heel tevreden dat hij onze nieuwe trainer is."

Head of Football Dimitri De Condé gaf ook meer uitleg  "Ik heb het gevoel dat ik niet heel veel moet zeggen (lacht). Velen zeggen dat het een juiste keuze is als je ziet wat hij bij STVV heeft neergezet. Hij past bij onze club en geeft jeugd kansen. Het is een vernieuwende trainer. Als mens maakte hij ook indruk. Het is een warme en correcte mens en dat heb ik al van veel mensen gehoord. Thorsten was onze eerste optie als nieuwe trainer."

"We hebben een speciaal seizoen achter de rug, maar wij kunnen zijn ervaring zeker gebruiken. Fink weet hoe hij met druk moet omgaan. De ambities? We willen Europees voetbal spelen.Wij als Genk willen goed voetbal spelen en de jeugd integreren… Er komen 5 of 6 jongens bij de A-kern. Vandaar ook de keuze voor Thorsten. Hij toonde al dat hij jonge talenten kansen durft geven. Kijk maar naar het lanceren van Son & co en de jongeren bij STVV, die nobele onbekenden waren, en het zeer goed deden. Zij zijn nu klaar voor de top van België. Ik kijk al uit naar de toekomst."

De Condé gaf ook aan dat Domenico Olivieri, Guy Martens en Michel Ribeiro bij de staf blijven. "Het zijn mensen met een hart voor Genk en dergelijke personen zijn zeer belangrijk in een club."

Geen Europees voetbal

Coach Thorsten Fink gaf zelf ook meer uitleg. "Het is een mooie kans om coach te zijn van een grote club als Genk. Ze hebben al een goede filosofie, dus die breng ik niet naar Genk. Alles is hier aanwezig om goed te werken. De infrastructuur, de kwaliteit van de spelersgroep, de jeugd... Dit is wat ik nodig heb als coach en ik ben zeer tevreden met mijn overgang naar Genk. Ik weet dat er hier een andere druk heerst dan bij STVV, want we willen prijzen pakken en Europa ingaan."

"Voor mij persoonlijk is het niet slecht dat we geen Europees voetbal spelen. We zetten misschien een stap terug om nadien twee stappen vooruit te zetten. Het seizoen was niet geweldig en we moeten nu kijken hoe we de kern gaan samenstellen. We moeten kijken wat er beter kan en moet. Wat dat is? Het is niet eerlijk om daar nu al dieper op in te gaan."

"Het was een goed jaar bij STVV. Ik kom nu naar een club die prijzen kan winnen. Het was bij STVV ook goed om de Belgische competitie te ontdekken. Het was voor mij geen moeilijke keuze omdat Genk een topclub is. We moeten de fans plezier gunnen en hen met plezier naar het stadion laten komen. De titel is volgend seizoen niet ons doel, al willen we uiteraard prijzen pakken."

Claudio Reulens

Gaat Fink succes boeken bij Genk?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

50
50
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

209
209
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

58
58
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

58
58
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

506
506
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

144
144
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

110
110
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

326
326
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

516
516
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

307
307
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

623
623
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

237
237
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

317
317
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

472
472
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

235
235
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

291
291
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

141
141
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

520
520
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws