Keepersknoop doorgehakt: Koeman kiest nummer 1 bij Oranje

door
Keepersknoop doorgehakt: Koeman kiest nummer 1 bij Oranje

Op 7 juni moeten alle deelnemende landen bij de UEFA hun definitieve selectie voor het EK indienen, terwijl een week later het toernooi van start gaat. Momenteel worden dus volop de laatste knopen doorgehakt over wie nog moet afvallen uit de voorselecties en wie straks moet spelen in Duitsland. Bij Oranje hebben ze alvast een belangrijke knoop doorgehakt.

Nederland zat de voorbije weken immers met een keeperskwestie. Er was de voorbije jaren immers geen vaste nummer één onder de lat bij Oranje. Op het WK in 2022 kreeg Andries Noppert nog verrassend de voorkeur, maar hij kreeg bij Heerenveen te maken met een stevige vormdip en haalde zelfs de selectie niet.

LEES OOK: Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Verbruggen wordt nummer 1 bij Oranje

Ronald Koeman selecteerde Justin Bijlow, Mark Flekken en Bart Verbruggen voor het EK en zij leken allemaal met elkaar in balans te liggen. De bondscoach had wel al aangegeven dat hij in zijn hoofd de keuze gemaakt had. Nu heeft hij die ook bekend gemaakt.

Op zijn persconferentie bevestigde hij woensdag immers dat Verbruggen onder de lat zal staan in Duitsland. Dat was voor de Nederlandse pers geen verrassing, want de 22-jarige schoof ook mee aan op de persconferentie. Dat doen doorgaans enkel spelers die ook in de ploeg zullen staan.

Ex-doelman Anderlecht speelt ook twee oefenmatchen

Eerder had Koeman bovendien ook al aangegeven dat zijn nummer één ook sowieso de twee oefenmatchen voor het toernooi zal spelen. Verbruggen mag dus donderdag ook onder de lat staan tegen Canada en maandag tegen IJsland.

De ex-doelman van Anderlecht heeft de concurrentiestrijd dus gewonnen, nadat hij in oktober debuteerde in de EK-kwalificatiematch tegen Frankrijk. Hij had ook vijf van de laatste zes matchen al gespeeld en dus viel de keuze van Koeman wel te verwachten. Flekken kon zich dan weer minder tonen en Bijlow kampte bij Feyenoord regelmatig met blessures.

Goede keuze van Koeman?

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

98
98
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

24
24
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

148
148
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

85
85
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

57
57
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

378
378
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

106
106
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

257
257
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

164
164
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

682
682
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

404
404
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

398
398
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

326
326
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

433
433
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

110
110
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

754
754
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

163
163
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

345
345
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

393
393
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

531
531
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

711
711

Meer sportnieuws