Club naar Champions League: potentiële tegenstanders bekend

500 stemmen
Club naar Champions League: potentiële tegenstanders bekend

Na een onwaarschijnlijke sterke reeks in de Play-Offs, heeft Club Brugge zich zondagavond tot landskampioen gekroond. Hierdoor is het ook meteen geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. En een groot deel van de mogelijke tegenstanders is inmiddels bekend.

De timing van de titel is ideaal voor de Bruggelingen. Vorig seizoen moest de Belgische kampioen immers nog voorrondes spelen om de groepsfase van de UCL te halen, dit jaar leverde de titel een rechtstreeks ticket op. En dat terwijl het Kampioenenbal bij de volgende editie in een compleet nieuw kleedje wordt gestoken.

LEES OOK: 'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Geen groepsfase meer

Vanaf komend seizoen wordt in de Europese competities immers afscheid genomen van de traditionele groepsfase. In plaats daarvan wordt één algemeen klassement samengesteld met 36 teams. De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af.

Voor nieuwjaar zullen alle ploegen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing. Om te bepalen wie die tegenstanders worden zal eerst geloot worden. En daarvoor worden de teams eerst ondergebracht in verschillende potten.

Europese toppers, maar ook kansen

De samenstelling daarvan kan inmiddels al grotendeels ingevuld worden. Zo zal Club op basis van zijn UEFA-coëfficient in Pot 2 ondergebracht worden. Maar in tegenstelling tot de voorbije jaren levert dat nauwelijks voordeel op, vermits er sowieso gespeeld moet worden tegen twee clubs uit elke pot.

Blauw-Zwart moet dus rekening houden een zware campagne tegen pakweg PSG, Real Madrid, Arsenal FC, Bayer Leverkusen, PSV, Sporting, Aston Villa en AS Monaco. Maar tegen ploegen als Sturm Graz, Young Boys, Sparta Praag, Stade Brestois en Maccabi Tel Aviv liggen ook kansen. Eind augustus zal Club uitsluitsel krijgen tijdens de loting.

De vetgedrukte teams zijn al zeker, de anderen moeten nog voorrondes afwerken:

Club moet komend seizoen alles op de CL zetten ...

Meest recent

'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

8
8
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

29
29
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

80
80
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

304
304
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

83
83
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

147
147
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

322
322
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

72
72
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

499
499
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

43
43
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

206
206
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

47
47
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

223
223
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

387
387
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

866
866
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

503
503
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

162
162
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

476
476
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

265
265
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

735
735
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

192
192
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

688
688
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

135
135
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

261
261

Meer sportnieuws