Club-Cercle: om deze reden werd Lardot zelf naar scherm geroepen

door
Club-Cercle: om deze reden werd Lardot zelf naar scherm geroepen

Al voor de 19de keer in de clubgeschiedenis heeft Club Brugge beslag gelegd op de Belgische landstitel. Een 0-0-gelijkspel op de slotspeeldag tegen Cercle Brugge was voldoende om mathematisch zeker te zijn. Al zorgde de arbitrage wel opnieuw voor de nodige discussie.

Een hoogstaande titelmatch werd het niet bepaald in het Jan Breydel-stadion. Aan sfeer nochtans geen gebrek, maar beide ploegen slaagden er niet in om voetballend gezien een hoog niveau te halen. Aan spanning dan weer geen gebrek. Zeker in de slotminuten van de partij.

LEES OOK: Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Lardot zelf naar scherm

Union SG stond op eigen veld immers 2-0 voor tegen KRC Genk. Bij een nederlaag van Club zouden de Brusselaars dus alsnog met de titel aan de haal gaan. En in de 82ste minuut leek Cercle zowaar op voorsprong te komen toen Leonardo Lopes Da Silva de bal over de lijn werkte na een warrige fase.

Maar de VAR stak daar een stokje voor. Zo werd uiteindelijk geoordeeld dat de doelpuntenmaker bij het begin van de fase in buitenspelpositie stond en dat er geen sprake was van een nieuwe fase op het moment dat hij de bal over de lijn werkte. Wat opvallend was: hoofdref Jonathan Lardot werd zelf naar het scherm geroepen.

Interpretatie over fase

Normaal gezien is dat enkel aan de orde bij een fase die voor interpretatie vatbaar is, niet bij het beslissen van pakweg buitenspel of een bal die al dan niet over de lijn is. Oud-scheidsrechter Tim Pots meent echter te weten waarom Lardot toch zelf moest gaan kijken.

Volgens hem moest de hoofdref immers oordelen of het om een nieuwe fase ging. "Ik vond het raar dat de VAR hem naar het scherm riep want als je de lijn trekt, was het duidelijk dat Lopes offside stond. Maar blijkbaar vond de VAR dat er interpretatie mogelijk was of het al dan niet over een nieuwe fase ging. Misschien wilde de VAR, gezien het belang van de fase, daar liever de ref zelf in betrekken", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Belangrijkste beslissing van seizoen

Zijn oud-collega Serge Gumienny meent dat ook de grote belangen die op het spel stonden, een rol speelden om Lardot zelf te laten beslissen. "Wanneer je als ref dé belangrijkste beslissing van het seizoen moet nemen, wil je toch graag ook eens de beelden gezien hebben. De hoofdref blijft tenslotte de eindverantwoordelijke. Ik vind dat ze het goed hebben gedaan, want het was een zeer moeilijke beslissing", stelt Gumienny bij Sporza.

Lardot nam een correcte beslissing ...

Meest recent

Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

93
93
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

101
101
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

80
80
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

423
423
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

295
295
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

90
90
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

280
280
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

204
204
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

693
693
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

77
77
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

135
135
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

168
168
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

484
484
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

238
238
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

95
95
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

355
355
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

314
314
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

184
184
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

495
495
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

273
273
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

605
605
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

82
82

Meer sportnieuws