Toch doorstart KV Oostende? "Zullen nog veel geruchten gaan"

283
Toch doorstart KV Oostende?

KV Oostende wist na een moeilijk seizoen het sportieve beleid in de Challenger Pro League nog veilig te stellen, maar vorige week kwam een mokerslag voor de kustploeg. Bewindvoerder Werner Van Oosterwyck moest immers laten weten dat een overname van de club niet tijdig afgerond kon worden voor het indienen van het licentiedossier, waardoor KVO geen proflicentie zal krijgen.

Dat betekent meteen ook het einde van de club. Zonder proflicentie zakt Oostende immers naar tweede nationale, maar daar kan de schuldenberg van 10 miljoen euro niet gemanaged worden. Van Oosterwyck zal daarom verplicht zijn om het faillissement aan te vragen wanneer zijn mandaat begin juni afloopt.

LEES OOK: Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

KVO werkt aan doorstart

De enige manier waarop Oostende nog kan overleven, is door een doorstart te maken. Dat moet ofwel gebeuren door vanaf nul te beginnen in de provinciale reeksen, ofwel door een fusie met een andere club. Bij de amateurclubs in de regio bleek het enthousiasme daarvoor echter niet groot.

Toch blijft Van Oosterwyck hoop houden. "Deze week staan er verscheidene gesprekken gepland, zowel intern als extern. Met de burgemeester en de Schepen van Sport, met de Pro League en de KBVB, met andere clubs", laat hij weten in een nieuwe update op de officiële kanalen van KVO.

Gesprekken met Pro League, KBVB en andere clubs

"Het is bij momenten een zeer complex juridisch gegeven: wat mag en kan, wat niet. Het stadsbestuur en de burgemeester staan echter volledig achter ons en intussen hadden we ook al een eerste gesprek met de Pro League en de KBVB. Wij hopen dat ze ons dermate faciliteren en constructief meedenken om deze uitgebreide community niet te laten verdwijnen. De tijd speelt niet in ons voordeel en we beseffen ook dat er de komende weken nog veel geruchten de ronde zullen doen. Zolang er niets concreet is, willen wij echter alle gesprekken intern houden en we zullen er in elk geval alles aan doen om met een zo goed mogelijke oplossing op de proppen te komen."

Van Oosterwyck laat ook nog weten dat hij een rol wil blijven spelen bij Oostende nadat zijn mandaat op 3 juni verstrijkt. Daarna neemt een curator in principe over. Het wordt dus afwachten wat de uitkomst wordt van de gesprekken over een eventuele doorstart.

Denk je dat KV Oostende nog een doorstart zal kunnen maken?

Meest recent

Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

0
0
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

69
69
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

16
16
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

23
23
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

33
33
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

63
63
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

29
29
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

88
88
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

151
151
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

187
187
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

178
178
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

129
129
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

875
875
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

221
221
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

139
139
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

437
437
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

223
223
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

151
151
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

390
390
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

709
709
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

30
30
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

112
112
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

222
222
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

163
163
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

835
835

Meer sportnieuws