Dure slipper Cercle Brugge: "Het is bang afwachten"

door
Dure slipper Cercle Brugge:

Cercle Brugge wist vorige week beslag te leggen op een knappe vierde plaats in de Champions' Play-Offs. Maar het dreigt die maandagavond alweer kwijt te spelen. De Vereniging ging zondagmiddag immers op eigen veld onderuit tegen Union SG: 1-2.

Ongeacht het uiteindelijke resultaat, kan Cercle nu al terugblikken op een geslaagde eerste campagne in de belangrijkste nacompetitie. De Vereniging had tot zondag nog maar twee duels verloren in de PO's. Bijgevolg deden ze volop mee voor de Europese tickets.

Groen-Zwart is zelfs al zeker van minstens de vijfde plaats, maar hoopt om vierde te worden en zo een rechtstreeks Europees ticket af te dwingen. Daarvoor had het zondag wel opnieuw nood aan een goed resultaat tegen Union. De Brusselaars moesten zelf dan weer winnen om hun titelkansen levend te houden.

LEES OOK: Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Fysieke veldslag

Een hoogstaande wedstrijd werd het desondanks niet in het Jan Breydel-stadion. Aan fysieke strijd nochtans geen gebrek, met zelfs een recordaantal aan overtredingen. Aan goed voetbal des te meer. En uiteindelijk wist Union die veldslag tot een goed einde te brengen: 1-2.

Volgens Cercle-coach Miron Muslic lag de oorzaak voor deze nederlaag in de tweede helft. "Een goed resultaat aan de rust, maar daarna stopten we met al die goede dingen te doen. We verloren onze kalmte, aanvallend en defensief. Als je dat tegen Union doet, weet je dat ze daar gebruik van gaan maken", analyseerde hij bij Sporza.

Hopen op zege Antwerp

Cercle blijft voorlopig wel vierde staan, maar kan maandag voorbij gestoken worden door KRC Genk. De Limburgers nemen het op eigen veld op tegen Antwerp FC. "Teleurstelling overheerst, zeker omdat we nog kansen kregen om de gelijkmaker te maken. Tegelijk is het ook mooi dat we als club toch teleurgesteld kunnen zijn met zo'n verlies, er zat meer in. Nu is het bang afwachten, maar we wel vol blijven gaan tot de laatste speeldag", aldus aanvoerder Thibo Somers.

Cercle wordt vierde ...

Meest recent

Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

10
10
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

98
98
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

108
108
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

83
83
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

458
458
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

301
301
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

95
95
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

281
281
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

209
209
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

713
713
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

78
78
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

139
139
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

170
170
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

487
487
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

240
240
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

96
96
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

355
355
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

314
314
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

185
185
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

498
498
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

273
273
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

608
608
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69

Meer sportnieuws