Ajax sluit horror-seizoen af met zoveelste afgang

door
Ajax sluit horror-seizoen af met zoveelste afgang

In Nederland werd zondagnamiddag de laatste speeldag van de Eredivisie afgewerkt. En dat heeft voor een zoveelste blamage bij Ajax gezorgd. De gevallen recordkampioen kon pas diep in de extra tijd een nederlaag voorkomen tegen hekkensluiter Vitesse: 2-2.

Ajax heeft één van de meest dramatische seizoenen in zijn clubgeschiedenis achter de rug. Intern rammelde het immers langs alle kanten bij de Nederlandse recordkampioen. Binnen de bestuurskamer ontstond een waren puinhoop, wat ook zijn effect had op de sportieve werking met slechte transfers en verkeerde trainerskeuzes.

De resultaten waren dan ook navenant. Ajax sneuvelde al snel op het Europese toneel en in de beker werd het zowaar gewipt tegen amateurclub USV Hercules. In de Eredivisie vertoefden de Amsterdammers zelfs een tijdje in de onderste regionen. Uiteindelijk werd wel een inhaalbeweging ingezet, maar dat kan nauwelijks een succes genoemd worden.  

LEES OOK: De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

Puntje bij rode lantaarn

Zo hebben de Ajacieden het seizoen afgesloten op de vijfde plaats, de slechtste eindnotering sinds 2000. Het mag desondanks wel nog deelnemen aan de Europese voorrondes van komend seizoen. Maar daarvoor zal wel een flinke metamorfose moeten volgen tijdens de zomermaanden. Want ook in de slotmatch werd Ajax nog eens met de neus op de feiten gedrukt.

De Amsterdammers leken immers op weg naar een nederlaag op bezoek bij het in crisis verkerende Vitesse, dat flirt met een faillissement en al een tijdje veroordeeld is tot degradatie. De thuisploeg wist tot twee keer toe op voorsprong te komen. Pas diep in de extra tijd kon Steven Berghuis een nederlaag voorkomen: 2-2.

Twente knap derde

Van de andere ploegen bovenaan het klassement, liet enkel AZ Alkmaar (3-3 tegen FC Utrecht) zich op een foutje betrappen. Hierdoor is FC Twente zeker van derde plaats in de eindstand. Kampioen PSV en nummer twee Feyenoord wisten hun afsluitende wedstrijden wel te winnen. Naast Vitesse degradeert ook FC Volendam, terwijl Excelsior Rotterdam via de nacompetitie zal moeten strijden om het behoud. Tot slot delen Luuk de Jong (PVS) en Vangelis Pavlidis (AZ) de topschutterstitel.

Ajax doet volgend seizoen weer mee voor de titel ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

23
23
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

56
56
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

104
104
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

185
185
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

247
247
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

93
93
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

74
74
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

175
175
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

515
515
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

199
199
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

745
745
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

191
191
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

239
239
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

663
663
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

374
374
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

321
321
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

185
185
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

430
430
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

205
205
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

56
56
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

329
329

Meer sportnieuws