Ajax sluit horror-seizoen af met zoveelste afgang

door
Ajax sluit horror-seizoen af met zoveelste afgang

In Nederland werd zondagnamiddag de laatste speeldag van de Eredivisie afgewerkt. En dat heeft voor een zoveelste blamage bij Ajax gezorgd. De gevallen recordkampioen kon pas diep in de extra tijd een nederlaag voorkomen tegen hekkensluiter Vitesse: 2-2.

Ajax heeft één van de meest dramatische seizoenen in zijn clubgeschiedenis achter de rug. Intern rammelde het immers langs alle kanten bij de Nederlandse recordkampioen. Binnen de bestuurskamer ontstond een waren puinhoop, wat ook zijn effect had op de sportieve werking met slechte transfers en verkeerde trainerskeuzes.

De resultaten waren dan ook navenant. Ajax sneuvelde al snel op het Europese toneel en in de beker werd het zowaar gewipt tegen amateurclub USV Hercules. In de Eredivisie vertoefden de Amsterdammers zelfs een tijdje in de onderste regionen. Uiteindelijk werd wel een inhaalbeweging ingezet, maar dat kan nauwelijks een succes genoemd worden.  

LEES OOK: Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

Puntje bij rode lantaarn

Zo hebben de Ajacieden het seizoen afgesloten op de vijfde plaats, de slechtste eindnotering sinds 2000. Het mag desondanks wel nog deelnemen aan de Europese voorrondes van komend seizoen. Maar daarvoor zal wel een flinke metamorfose moeten volgen tijdens de zomermaanden. Want ook in de slotmatch werd Ajax nog eens met de neus op de feiten gedrukt.

De Amsterdammers leken immers op weg naar een nederlaag op bezoek bij het in crisis verkerende Vitesse, dat flirt met een faillissement en al een tijdje veroordeeld is tot degradatie. De thuisploeg wist tot twee keer toe op voorsprong te komen. Pas diep in de extra tijd kon Steven Berghuis een nederlaag voorkomen: 2-2.

Twente knap derde

Van de andere ploegen bovenaan het klassement, liet enkel AZ Alkmaar (3-3 tegen FC Utrecht) zich op een foutje betrappen. Hierdoor is FC Twente zeker van derde plaats in de eindstand. Kampioen PSV en nummer twee Feyenoord wisten hun afsluitende wedstrijden wel te winnen. Naast Vitesse degradeert ook FC Volendam, terwijl Excelsior Rotterdam via de nacompetitie zal moeten strijden om het behoud. Tot slot delen Luuk de Jong (PVS) en Vangelis Pavlidis (AZ) de topschutterstitel.

Ajax doet volgend seizoen weer mee voor de titel ...

Meest recent

FIlip Joos slaat nieuwe weg in: "Hebben het ver geschopt"

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

7
7
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

7
7
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

34
34
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

114
114
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

55
55
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

279
279
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

139
139
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

39
39
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

43
43
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

158
158
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

333
333
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

476
476
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

63
63
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

71
71
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

990
990
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

256
256
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

804
804
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

222
222
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

441
441
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

44
44
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

158
158
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

53
53
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

58
58
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

81
81
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

396
396

Meer sportnieuws