Ajax sluit horror-seizoen af met zoveelste afgang

door
Ajax sluit horror-seizoen af met zoveelste afgang

In Nederland werd zondagnamiddag de laatste speeldag van de Eredivisie afgewerkt. En dat heeft voor een zoveelste blamage bij Ajax gezorgd. De gevallen recordkampioen kon pas diep in de extra tijd een nederlaag voorkomen tegen hekkensluiter Vitesse: 2-2.

Ajax heeft één van de meest dramatische seizoenen in zijn clubgeschiedenis achter de rug. Intern rammelde het immers langs alle kanten bij de Nederlandse recordkampioen. Binnen de bestuurskamer ontstond een waren puinhoop, wat ook zijn effect had op de sportieve werking met slechte transfers en verkeerde trainerskeuzes.

De resultaten waren dan ook navenant. Ajax sneuvelde al snel op het Europese toneel en in de beker werd het zowaar gewipt tegen amateurclub USV Hercules. In de Eredivisie vertoefden de Amsterdammers zelfs een tijdje in de onderste regionen. Uiteindelijk werd wel een inhaalbeweging ingezet, maar dat kan nauwelijks een succes genoemd worden.  

LEES OOK: Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Puntje bij rode lantaarn

Zo hebben de Ajacieden het seizoen afgesloten op de vijfde plaats, de slechtste eindnotering sinds 2000. Het mag desondanks wel nog deelnemen aan de Europese voorrondes van komend seizoen. Maar daarvoor zal wel een flinke metamorfose moeten volgen tijdens de zomermaanden. Want ook in de slotmatch werd Ajax nog eens met de neus op de feiten gedrukt.

De Amsterdammers leken immers op weg naar een nederlaag op bezoek bij het in crisis verkerende Vitesse, dat flirt met een faillissement en al een tijdje veroordeeld is tot degradatie. De thuisploeg wist tot twee keer toe op voorsprong te komen. Pas diep in de extra tijd kon Steven Berghuis een nederlaag voorkomen: 2-2.

Twente knap derde

Van de andere ploegen bovenaan het klassement, liet enkel AZ Alkmaar (3-3 tegen FC Utrecht) zich op een foutje betrappen. Hierdoor is FC Twente zeker van derde plaats in de eindstand. Kampioen PSV en nummer twee Feyenoord wisten hun afsluitende wedstrijden wel te winnen. Naast Vitesse degradeert ook FC Volendam, terwijl Excelsior Rotterdam via de nacompetitie zal moeten strijden om het behoud. Tot slot delen Luuk de Jong (PVS) en Vangelis Pavlidis (AZ) de topschutterstitel.

Ajax doet volgend seizoen weer mee voor de titel ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

5
5
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

46
46
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

22
22
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

179
179
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

155
155
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

90
90
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

252
252
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

183
183
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

131
131
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

128
128
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

247
247
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

65
65
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

76
76
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

134
134
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

263
263
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

507
507
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

247
247
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

425
425
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

247
247
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

393
393
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

650
650

Meer sportnieuws