Club Brugge in overdrive voor wervelende transfer

871
Club Brugge in overdrive voor wervelende transfer

Club Brugge is in volle voorbereiding voor het komende seizoen, met mogelijk grote veranderingen in het verschiet. Dévy Rigaux staat voor een uitdagende taak met naar verwachting maar liefst veertig tot vijftig transferdossiers op zijn bord.

De club richt zich voornamelijk op versterkingen voor de aanvallende flanken, waarbij ook de naam van Edmund Baidoo circuleert. De 18-jarige Ghanese wervelwind maakt indruk bij Sogndal IL in Noorwegen en heeft interesse gewekt van verschillende clubs, waaronder Club Brugge, Anderlecht, Genk en Gent.

De Zweedse krant Expressen meldt ook buitenlandse belangstelling, met richtprijzen voor de flankaanvaller tussen 2 en 4 miljoen euro.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

‘Straffe’ Rigaux vol aan de bak: “40 tot 50 dossiers”

Club Brugge is volop bezig met de voorbereidingen voor het komende seizoen. Dévy Rigaux speelt hierin een centrale rol en is de laatste tijd veel op scoutingmissies. Hij zal zich ook actief bezighouden met de corebusiness, het voetbal, en vooral de transferonderhandelingen en rekrutering, en zal hierover rapporteren aan CEO Bob Madou.

Rigaux staat voor enorm uitdagende maanden, gezien de omvang van de taken tijdens de zomermercato bij Club Brugge, waarbij er sprake is van veertig tot vijftig dossiers, variërend van contractverlengingen van (jeugd)spelers tot het vinden van nieuwe aanwinsten.

“Dat is een zeer groot volume. Die verantwoordelijkheid gaan we geven aan Dévy Rigaux, die inmiddels veertien jaar bij Club is en een aantal jaren zeer nauw heeft samengewerkt met Vincent (Mannaert, red.)”, zei Madou aan Het Laatste Nieuws.

“Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers. Als een buitenlander zijn cv zou hebben, zou je zeggen: ‘Wauw, da’s ‘ne straffen.’”

Club Brugge gaat voor Edmund Baidoo

Deze zomer zou wel eens een periode van grote verandering kunnen worden voor Club Brugge, met mogelijk uitgaande transfers van onder meer Antonio Nusa, Andreas Skov Olsen en Ferran Jutgla op komst.

Daardoor bereidt de club zich vooral voor met het oog op versterkingen voor de aanvallende flanken. Lucas Langoni (Boca Juniors), Himad Abdelli (Angers SCO) en Williot Swedberg (Celta de Vigo) worden in deze optiek gelinkt aan een transfer naar blauw-zwart.

Volgens de Zweedse krant Expressen staat ook Edmund Baidoo op het verlanglijstje van Club Brugge. De 18-jarige flankaanvaller uit Ghana maakt momenteel indruk bij het Noorse Sogndal IL, waar hij nog maar twee maanden actief is.

Pas in maart werd Baidoo overgenomen van het Ghanese AsanSka FC, toen hij 18 jaar werd.

Ghanese wervelwind maakt vliegende start

Edmund Baidoo heeft een vliegende start gemaakt in zijn eerste Europees avontuur. Met 3 doelpunten en 1 assist staat de Ghanese wervelwind momenteel op de zesde plaats als meest beslissende speler in de Obos Ligaen, de Noorse tweede klasse.

Bovendien heeft Baidoo ook nog eens 2 goals en 3 assists op zijn naam staan in 3 bekerwedstrijden dit seizoen.

“Hij is een jonge en zeer opwindende speler. Hij heeft een grote snelheid en een goede techniek en kan elke verdediger uitdagen”, omschreef Tore André Flo, de trainer van Sogndal, de kwaliteiten van Baidoo. 

Gezien deze indrukwekkende statistieken lijkt de kans groot dat hij straks snel weer zal vertrekken bij Sogndal, wellicht richting België.

Club Brugge moet 2 tot 4 miljoen euro betalen

De Zweedse krant Expressen meldt dat naast Club Brugge, ook RSC Anderlecht, KRC Genk en AA Gent hun interesse hebben laten blijken in Edmund Baidoo. Er wordt dan ook verwacht dat er snel een concreet bod zal worden uitgebracht door een van deze clubs.

Bovendien is er ook aanzienlijke buitenlandse concurrentie: Villarreal, Leicester City, FC Copenhagen, FC Midtjylland, Malmö FF, Molde FK, Bodø/Glimt en FC Basel zouden eveneens belangstelling tonen.

Daarnaast zouden ook clubs uit Nederland, Engeland, Duitsland, Oostenrijk, Hongarije en de Verenigde Staten interesse tonen.

Sogndal betaalde in maart slechts een klein bedrag om Baidoo los te weken bij AsanSka FC, en de Noorse club hoopt komende zomer een aanzienlijke financiële winst te behalen bij de verkoop van de aanvaller.

Vanuit Scandinavië zijn richtprijzen te horen variërend van 2 miljoen euro tot 4 miljoen euro.

Club Brugge moet Baidoo halen

Meest recent

Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

13
13
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

59
59
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

66
66
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

62
62
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

23
23
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

145
145
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

154
154
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

138
138
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

21
21
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

96
96
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

396
396
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

232
232
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

192
192
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

201
201
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

215
215
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

503
503
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

123
123
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

45
45
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

192
192
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

729
729
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

339
339
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

362
362
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

414
414
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

98
98
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

204
204

Meer sportnieuws