Vanhaezebrouck lanceert open brief na breuk met AA Gent

453 stemmen
Vanhaezebrouck lanceert open brief na breuk met AA Gent

Hein Vanhaezebrouck is bezig aan zijn afscheidstournee bij AA Gent. De Buffalo's maakten dinsdagochtend bekend dat de samenwerking met de trainer na het seizoen niet zal verlengd worden. Inmiddels heeft de trainer ook zelf gereageerd op deze breuk.

Vanhaezebrouck keerde eind 2020 terug naar Gent, nadat hij de club in zijn eerste ambtstermijn onder meer de landstitel had bezorgd. Die terugkeer leidde onder meer tot bekerwinst, drie eindzeges in de Europe Play-Offs en enkele Europese uitschieters. Maar ondertussen ondergingen de Buffalo's ook een heuse metamorfose.

LEES OOK: Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Geen contractverlenging

Zo kwam de club in handen van Sam Baro, die het stokje overnam van de legendarische voorzitter Ivan De Witte. En hoewel Baro de trainer hoog inschat vanwege zijn voetbalkennis, raakte in de voorbije weken bekend dat zijn relatie met Vanhaezebrouck niet langer optimaal was. De openlijke uithalen van de coach deden daar uiteraard geen goed aan.

Uiteindelijk werd dan ook beslist om het aflopende contract van Vanhaezebrouck niet te verlengen. De club laat echter weten dat het gaat om een beslissing in 'onderling overleg'. Iets wat de trainer zelf ook lijkt te bevestigen. Via een open brief die gepubliceerd werd op de clubkanalen, reageerde hij namelijk op de breuk.

Geen onmin, wel teleurstelling

Daarin benadrukt Vanhaezebrouck dat hij niemand iets kwalijk neemt. "Ik vertrek absoluut niet in onmin met de club of Sam Baro, zoals soms ten onrechte wordt gezegd of geschreven. We hebben als verstandige mensen rond de tafel gezeten en er is een besluit genomen", klinkt het onder meer.

Wel geeft hij toe dat dit seizoen zijn verwachtingen niet inloste. "Ik dacht dat we er dit seizoen eindelijk weer wat bovenop waren en weer konden meedoen voor de mooiste prijzen, maar dat bleek een foute inschatting te zijn. Dat kwam voor mezelf, mijn staf en de spelers hard aan, en dat zal voor de fans niet anders geweest zijn."

Erg dankbaar

Voorts bedankt hij verschillende personen, van De Witte tot oud-burgemeester Daniel Termont. En uiteraard ook de supporters. "Dank aan alle Buffalo-fans, en zeker zij die ook in moeilijke tijden hun club blijven steunen. Dank aan alle medewerkers die zich vanuit hun hart voor de club, onbaatzuchtig inzetten voor hun Gantoise. Zonder jullie is een vlotte organisatie onmogelijk. Dank ook aan alle partners van de club, klein en groot, want zonder jullie zou er geen voetbal zijn."

🚀

Vanhaezebrouck hoort bij de tien beste Belgische trainers uit de geschiedenis ...

Meest recent

Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

48
48
'Nieuwe trainer RSCA: Sibierski strikt wit konijn'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

52
52
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat maakte de ...

53
53
Anderlecht verrast: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

83
83
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

78
78
Garcia slikt bittere pil: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

88
88
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

285
285
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

439
439
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

255
255
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

95
95
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

34
34
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

372
372
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

47
47
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

430
430
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

643
643
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

117
117
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

102
102
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

300
300
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

126
126
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

47
47
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

93
93
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

207
207
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

39
39
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

221
221
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

50
50

Meer sportnieuws