Blessin voert druk op: "Zij zijn de grootste titelfavoriet"

740 stemmen
Blessin voert druk op:

RSC Anderlecht wist zaterdagavond opnieuw beslag te leggen op de koppositie in de Champions' Play-Offs. Maar de titelstrijd is nog lang niet gelopen. Maandag nemen concurrenten Club Brugge en Union SG het immers nog tegen mekaar op.

Normaal gezien zou de topper tussen beide titelconcurrenten traditiegetrouw op zondag worden afgewerkt. Maar daar staken de Brugse ordediensten een stokje voor. Door de loopwedstrijd ‘Dwars door Brugge’ waren immers onvoldoende manschappen beschikbaar om ook nog zo'n belangrijke voetbalmatch in goede banen te leiden.

En dus werd de partij verplaatst naar maandag. Dat dagje uitstel kwam voor beide ploegen echter niet slecht uit. Club Brugge speelde afgelopen woensdag immers nog in de halve finale van de Conference League. Een dag later werkte Union dan weer de bekerfinale af.

LEES OOK: 'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Andere mindset

Die twee wedstrijden leverden beide teams wel een andere mindset op. Bij Club overheerste de teleurstelling na de Europese uitschakeling tegen ACF Fiorentina. Union won dan weer van Antwerp en kan dus met een prijs op zak afzakken naar het Jan Breydel-stadion.

Volgens coach Alexander Blessin zal dat echter niet voor gemakzucht zorgen bij de Brusselaars. "We hebben duidelijk geschiedenis geschreven en het geeft ons een boost, maar we hebben nog steeds iets om voor te spelen in de competitie. Het is onze verantwoordelijkheid om nog drie wedstrijden alles te geven", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Druk in Brugge

Blessin liep het overigens niet na om de druk op de tegenstander nog wat extra op te voeren. Want hoewel Anderlecht momenteel dus aan de leiding staat, is Club volgens hem nog steeds de grote favoriet. "Voor de Play-Offs lag de druk bij ons, nu ligt die druk bij Club Brugge. Zij hebben op dit moment de grootste kans op de titel. Ik weet niet of Skov Olsen zal kunnen spelen, maar hun aanval is gewoon zeer sterk", aldus de Duitse trainer.

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

1
1
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

27
27
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

71
71
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

297
297
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

82
82
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

147
147
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

317
317
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

69
69
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

495
495
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

43
43
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

202
202
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

47
47
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

221
221
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

386
386
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

862
862
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

501
501
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

161
161
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

475
475
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

264
264
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

733
733
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

191
191
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

686
686
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

135
135
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

261
261

Meer sportnieuws