Anderlecht onder druk: verrassing in basiself verwacht

492 stemmen
Anderlecht onder druk: verrassing in basiself verwacht

RSC Anderlecht kan zaterdagavond minstens voor twee dagen opnieuw beslag leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Maar dan moet het op eigen veld wel zien te winnen van KRC Genk. Uitkijken dus naar hoe coach Brian Riemer zijn basisspelers zal opstellen. 

RSCA bleef vorige week steken op een 0-0-gelijkspel op het veld van directe concurrent Union SG. Op zich geen slecht resultaat, maar hierdoor bleef Paars-Wit wel achter met een povere 2 op 12 in wedstrijden buitenshuis. Bovendien kon Club Brugge optimaal profiteren door de leidersplaats over te nemen.

De kloof blijft echter beperkt tot twee punten, terwijl er nog drie speeldagen te gaan zijn. In principe kan het dus nog alle richtingen uit. Maar RSCA, dat weliswaar nog thuis speelt tegen Club, heeft amper marge om fouten te maken. Zaterdag is enkel een driepunter voldoende voor de Brusselaars.

LEES OOK: Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

Geen Vertonghen 

Anderlecht zal de wedstrijd tegen Genk echter gehavend moeten aanvatten. Voor Thorgan Hazard zit het seizoen er al een tijdje op. Hij kreeg deze week het gezelschap in de ziekenboeg van Jan Vertonghen en Majeed Ashimeru. Terwijl Yari Verschaeren onvoldoende hersteld lijkt om al volledige matchen af te werken.

En dus wordt het uitkijken naar wie hen zal vervangen in de basiself. Achterin lijkt Federico Gattoni de meest logische keuze op de positie van Vertonghen. Even werd gespeculeerd over Thomas Delaney die een rijtje achteruit zou gezet worden, maar dat lijkt vooralsnog geen concrete optie.

Stroeykens centraal?

Voorin zou coach Brian Riemer dan weer op een verrassingen broeden. Verschillende media tipper immers een basisplek voor Francis Amuzu. In dat geval zou Mario Stroeykens eindelijk weer centraal kunnen spelen. Een andere optie is om Théo Leoni aan de driehoek met Delaney en Mats Rits toe te voegen. Al lijkt zo'n formatie wel erg behouden, zeker in een thuismatch.

De mogelijke opstelling:

Schmeichel; Sardella, Debast, Gattoni, Augustinsson; Rits, Stroeykens, Delaney; Dreyer, Dolberg, Amuzu

Stroeykens is op zijn best in een centrale rol ...

Meest recent

'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

48
48
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

21
21
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

106
106
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

44
44
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

203
203
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

248
248
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

108
108
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

115
115
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

293
293
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

38
38
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

161
161
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

94
94
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

370
370
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

354
354
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

570
570
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

631
631
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

272
272
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

408
408
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

241
241
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

295
295
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

171
171
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

611
611
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

231
231
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

382
382
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

421
421

Meer sportnieuws