Chaos compleet: Standard bevestigt transferverbod

door
Chaos compleet: Standard bevestigt transferverbod

Sclessin staat dezer dagen op stelten. De sportieve resultaten blijven dik tegenvallen en de supporters hebben zich intussen helemaal gekeerd tegen eigenaar 777 Partners. De Amerikanen lijken er immers helemaal een puinhoop van te maken en de chaos lijkt stilaan compleet.

Na de berichten van de voorbije dagen over de vele rechtszaken die in de Verenigde Staten tegen 777 lopen, kwam er woensdag ook onrustwekkend nieuws naar buiten over de financiële situatie van Standard zelf. De spelerslonen van april zijn nog niet betaald en er werd ook gemeld dat de club een transferverbod zou gaan krijgen.

Standard bevestigt transferverbod

Dat laatste heeft Standard intussen ook bevestigd. "Onze club verscheen woensdag voor de Licentiecommissie in het kader van de maandelijkse controle en vernam dat ons een tijdelijk transferverbod zou worden opgelegd omdat we niet alle gevraagde betalingsbewijzen binnen de opgestelde termijn konden voorleggen", laten ze weten in een communiqué.

In Luik minimaliseren ze de situatie wel. "De club zal de komende dagen werken aan het opheffen van deze sanctie en heeft er vertrouwen dat het hierin zal slagen. We verwachten daarom dat dit geen impact zal hebben op de komende zomertransferperiode", klinkt het immers. "Het is ook belangrijk om te specificeren dat deze sanctie de verkregen licentie voor volgend seizoen niet in twijfel trekt."

Grote verwarring bij spelers over uitbetalen van lonen

Maar intussen lijkt er toch vooral chaos te heersen in de coulissen van Sclessin. Zo waren er de tegenstrijdige berichten over de spelerslonen, waarover grote onduidelijkheid heerst of die dit seizoen nog betaald zullen worden. Volgens Sudpresse komt de verwarring voort uit de onduidelijke communicatie van technisch directeur Fergal Harkin.

Die sprak woensdagochtend de spelersgroep toe over de benarde financiële situatie en gaf daarbij aan dat Standard de lonen zou betalen "wanneer het mogelijk is". Sommige spelers interpreteerden dat als dat ze dit seizoen niet meer betaald zouden worden, maar dat wordt vanuit de club ontkend.

Negatief advies voor licentie

En het is ook maar de vraag wat er met de licentie zal gebeuren. Standard benadrukt dat die niet in gevaar komt, maar Het Nieuwsblad en La Dernière Heure melden wel dat licentiemanager Nils Van Branteghem eigenlijk een negatief advies gegeven had, maar dat de Licentiecommissie dat uiteindelijk toch niet gevolgd heeft. Zij beroepten zich daarvoor vooral op een brief van 777 waarin ze zich financieel garant stelden. Gezien de ontwikkelingen van de voorbije dagen kan de waarde daarvan echter in twijfel getrokken worden...

JOUW MENING TELT:
Denk je dat er gevolgen zullen zijn voor de zomermercato van Standard?

Meest recent

'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

57
57
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

30
30
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

504
504
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

398
398
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

337
337
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1201
1201
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

360
360
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

446
446
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

380
380
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

180
180
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

125
125
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

118
118
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

177
177
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

71
71
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

530
530
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

163
163
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

380
380
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

62
62
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

88
88
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

561
561
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

115
115
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

132
132
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

765
765
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

243
243
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

374
374

Meer sportnieuws