Paris Saint-Germain ontsnapt? "Er is een klein duwtje"

67 stemmen
Paris Saint-Germain ontsnapt?

Ook de tweede halve finale van de Champions League blijft na de heenwedstrijd bijzonder spannend. Borussia Dortmund won woensdagavond wel van Paris Saint-Germain, maar met slechts een 1-0-voorsprong kan de return nog alle richtingen uit. Al had die bonus nog groter kunnen zijn.

Het werd een bijzonder aangename wedstrijd in het sfeervolle Signal Iduna Park, met heel wat intensiteit en een golf van kansen aan beide zijden. Uiteindelijk wist Dortmund als eerste toe te slaan. Met een goede lange bal werd Niclas Füllkrug richting doel gestuurd. De spits pakte uit met een goede controle en legde de openingstreffer netjes binnen.

PSG kon niet meteen met een antwoord komen op die tegengoal, maar wist na de rust dan toch de match in handen te nemen. Dat leidde tot enkele uitstekende kansen, maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout. Kylian Mbappé en Achraf Hakimi raakten bijvoorbeeld de binnenkant van de paal.

LEES OOK: Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Duwtje op Füllkrug

In de slotfase liet Ousmane Dembélé dan weer dé mogelijkheid liggen om de score in evenwicht te brengen. Dortmund mocht dus van geluk spreken. Al hadden de Duitsers zelf ook nog mogelijkheden om hun voorsprong te verdubbelen. Bovendien claimden ze tevergeefs een strafschop.

Na een goede voorzet van Julian Brandt kwam Füllkrug net tekort om de 2-0 binnen te koppen. In de herhaling was echter te zien hoe de spits net voor hij wou springen een duwtje kreeg van Nuno Mendes. De fase werd ook bekeken door de VAR, maar uiteindelijk oordeelde de wedstrijdleiding dat het onvoldoende was voor een penalty.

Te licht voor strafschop

Pech dus voor de Borussen. Maar volgens de analisten bij Pickx Sport was het al bij al toch een correcte beslissing van de arbitrage. "Ik denk dat het iets te licht was. De verdediger laat zijn handen daarvoor niet lang genoeg staan, hij trekt ze meteen terug. Oké er is een klein duwtje. Maar voor mij niet voldoende voor een penalty", aldus RCD Mallorca-verdediger Siebe Van der Heyden. Ook Mo Messoudi en Wesley Sonck schaarden zich achter die mening.

Strafschop of niet?

Meest recent

Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

25
25
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

247
247
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

164
164
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

78
78
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

152
152
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

132
132
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

69
69
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

195
195
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

457
457
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

128
128
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

188
188
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

371
371
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

89
89
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

594
594
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

53
53
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

58
58
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

251
251
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

421
421
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

958
958
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

524
524
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

175
175
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

502
502
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

282
282
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

806
806

Meer sportnieuws