JPL onder vuur: "Club Brugge kampioen, zou níét fair zijn"

door
JPL onder vuur:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels halfweg en nog steeds zijn er drie ploegen die een grote kans behouden op de landstitel. Zo heeft ook Club Brugge zich helemaal gemengd in de strijd. Al hebben de West-Vlamingen dat voor een groot deel aan de puntenhalvering te danken.

Het moet gezegd: het feit dat Club Brugge, en in mindere mate KRC Genk, nog steeds in aanmerking komen voor het kampioenschap, hebben Union SG en RSC Anderlecht ook aan zichzelf te danken. De winnaar van de reguliere competitie beleefde immers een dramatische heenronde van de PO's en bleef steken op een bedroevende 3 op 15.

LEES OOK: "Op zijn pik getrapt" - straffe reïncarnatie bij Genk

Opmars Club Brugge

RSCA wist daarvan te profiteren om de koppositie over te nemen. Maar ook de recordkampioen kon niet bepaald overtuigen en liet slechts bij momenten goed voetbal zien. Desondanks wist het voor eigen volk telkens zijn wedstrijden te winnen. Maar tijdens de duels die Anderlecht tot dusver op verplaatsing speelde, ging het telkens onderuit.

Club Brugge daarentegen, begon als een wervelwind aan de nacompetitie. Het pakte een indrukwekkende reeks van 13 op 15 en had mits wat meer precisie in de afwerking tegen Cercle Brugge, zelfs een perfect rapport voorgelegd. Door deze knappe reeks is Blauw-Zwart inmiddels opgeklommen tot de tweede plek, op slechts 2 puntjes van de leider.

Schandalig systeem

Maar die opmars heeft Club toch vooral te danken aan de puntenhalvering. Zo beëindigde het de reguliere competitie met liefst 19 punten achterstand op Union en 12 punten op Anderlecht. Indien de punten niet door twee werden gedeeld, zouden de Bruggelingen ondanks hun goede dus nog steeds achter de twee Brusselse clubs staan in het klassement. 

Door de recente ontwikkelingen is het competitieformat dan ook opnieuw onder vuur komen te liggen. "Rot toch op met je belachelijk play-offs, joh! Het blijft een schande voor het Belgische voetbal. Uiteraard ligt alles open, de punten worden gehalveerd", sakkert analist Jan Boskamp bij Het Belang van Limburg.

Niet uit te leggen in buitenland

Ook zijn collega Marc Degryse is kritisch. "Union had na de reguliere competitie 19 punten meer dan Club, maar Blauw-Zwart doet nu wel vol mee voor de titel. Eigenlijk is het ‘zottigheid’ dat dat kan. Niet fair, niet correct", stelt Degryse bij Het Laatste Nieuws, waarna hij ook een oplossing voorstelt. "Het zou toch pijnlijk zijn voor Union als Club alsnog de titel pakt? Dat krijg je in het buitenland niet uitgelegd. Wat mij betreft moeten we naar een competitie met zestien en Champions’ play-offs met vier clubs en zonder halvering van de punten."

🔥 Wat iedereen nu leest

Degryse kiest favoriet Gouden Schoen:
Degryse kiest favoriet Gouden Schoen: "Hij heeft alles"
Paniek bij Garcia: twee vervangers voor Lukaku vallen weg
Paniek bij Garcia: twee vervangers voor Lukaku vallen weg

Bent u voor of tegen het PO-systeem?

Meest recent

Club ruikt bloed: Hayen heeft slecht nieuws voor rivalen

Club Brugge staat voor een zeer belangrijk duel tegen Rangers FC. De Bruggelingen verdedigen een ...

175
175
Verhuurde JPL-spelers: spits zet de Eredivisie op zijn kop

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
'Voormalig JPL-smaakmaker duikt plots op bij Anderlecht'

Onze redactie haalde al regelmatig aan dat RSC Anderlecht er nog graag een flankaanvaller bij zou ...

320
320
Genk verrast iedereen: topclubs grijpen naast smaakmaker

KRC Genk kent een rustige mercato en de kans is klein dat er nog héél veel gaat ...

133
133
'Beslissing is gevallen: Fofana zorgt voor transferschok'

De laatste week van de zomermercato is ingezet. Het is te zeggen: in de grote competities. Er zullen ...

68
68
Rel dreigt: Spileers door Club de deur uit gejaagd

Jorne Spileers (20) tekende tot 2028 en scoorde tegen Rangers, maar blijft speelbal van het ...

614
614
'Droomtransfer Lukebakio: deze grootmacht drukt door'

Dodi Lukebakio is een absolute smaakmaker bij Sevilla. Hij verdient een club waar hij meer kan mee ...

120
120
'Renard zoekt: Anderlecht ziet plots enorme buitenkans'

Enkele weken geleden brachten we jullie het nieuws dat RSC Anderlecht in een ideale wereld op dat ...

288
288
D-Day voor Anderlecht: Hasi krijgt goed & slecht nieuws

Nadat het in eigen huis op een 1-1 gelijkspel bleef steken moet RSC Anderlecht zich donderdag in ...

169
169
'Leko krijgt zin: miscasts richting exit bij AA Gent'

Om de discipline aan te scherpen koos AA Gent voor Ivan Leko als nieuwe coach, al stelde ook hij ...

209
209
'Hayen hakt knoop door: ultieme kans voor Nilsson?'

Club Brugge verdedigt woensdag in de laatste voorronde van de Champions League een 1-3 bonus tegen ...

505
505
'Erik Van Looy heeft sensationele relatie met biseksuele BV'

Erik Van Looy begint binnenkort aan een nieuw seizoen van zijn paradepaardje: 'De Slimste Mens ter ...

638
638
Paniek bij Garcia: twee vervangers voor Lukaku vallen weg

Volgende week ruimen de nationale competities alweer plaats voor interlandvoetbal. Voor de Rode ...

386
386
'Troostprijs voor Genk: goudhaantje laat kassa rinkelen'

Ook in het buitenland geniet KRC Genk een prima reputatie als kweekvijver van talent. Niet alleen ...

279
279
'Club Brugge op ramkoers met Ordonez: sancties dreigen'

Club Brugge hoopt woendag tegen Rangers de poort naar de Champions League open te beuken. Om de 1-3 ...

664
664
'Anderlecht casht op Simic: Renard verrast met opvolger'

In de late uurtjes van de mercato staat er vooral nog uitgaand verkeer op til bij RSC Anderlecht. ...

763
763
Tom Waes kraakt in interview: “Ik ben meer dan dat ongeval”

Als er één moment is waarbij Tom Waes de klok zou willen terugdraaien, dan is dat ...

169
169
Club Brugge helemaal wild van nieuwe revelatie

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen heel wat talenten kansen gegeven. Vanuit de eigen ...

739
739
‘Last-minute toptransfer Lucas Stassin op komst’

De zomertransferperiode is voor de meeste competities bijna ten einde, maar sommige Belgen staan nog ...

210
210
Hayen en Mechele doorbreken stilte over Ordonez-oorlog

Het is hommeles bij Club Brugge. Blauw-Zwart staat voor de Europese clash tegen Rangers en ondanks ...

560
560
“Hij ergerde de fans” - Vandenbempt ziet goud bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet nog een late leegloop vrezen, maar de competitiestart van Stef Wils en ...

613
613
Nieuwe Rode Duivel bij Club Brugge: “Het gaat snel”

Niemand lijkt er nog aan te twijfelen dat Joaquin Seys zal worden opgeroepen voor de Rode Duivels. ...

280
280
Kerkhofs schept duidelijkheid over toekomst Mertens

Dries Mertens wordt al geruime tijd met een definitief pensioen genoemd. De 38-jarige Rode Duivel is ...

236
236
‘Lijdensweg Lavia blijft duren: Chelsea grijpt zwaar in’

Chelsea legde meer dan 60 miljoen euro op tafel voor Romeo Lavia, maar de Engelse topclub kon nog ...

346
346
HVH lik op stuk: Kana slaat keihard terug bij Anderlecht

Marco Kana maakte zijn debuut bij RSC Anderlecht onder Vincent Kompany, maar vervolgens verdween de ...

386
386

Meer sportnieuws