Riemer neemt speler in bescherming: "Hij komt van ver"

door
Riemer neemt speler in bescherming:

RSC Anderlecht moet vanavond winnen van Cercle Brugge. Anders dreigt het de eerste plaats kwijt te spelen. Dan moeten een aantal jongens wel hun niveau gaan opkrikken. Vooral het middenveld moet beter voor de dag gaan komen.

Leoni in dipje

Bij Anderlecht is niemand echt in topvorm op het middenveld. Zo heeft Théo Leoni een dipje in deze Play-Offs. Brian Riemer neemt de speler alvast in bescherming.

"We moeten niet vergeten van waar hij komt… De stappen die hij dit seizoen heeft gezet zijn ongelooflijk. Niemand had dit verwacht. Het is logisch dat de verwachtingen stijgen. Dat verwachtingspatroon is hoger geworden en dat is nu normaal geworden", aldus de coach.

Hij ziet dat de jonge spelers wisselvalliger spelen. "Voor sommige jongens is het de eerste keer dat ze voor de titel meestrijden. Spelers als Zeno, Mario en Theo maakten dit nog niet mee bij de eerste ploeg. Dat is een leerproces. De ervaren spelers hebben al titels gewonnen. Theo werd gewisseld tegen Genk, maar iedereen had gewisseld kunnen worden. Enkel Schmeichel speelde sterk. Dat heb ik ook tegen de rest van de ploeg gezegd de dag na de match."

Verlies van Verschaeren

Anderlecht moet dringend terug sterk voor de dag komen op het middenveld. Zo wordt Thomas Delaney in de basis verwacht na zijn goede invalbeurt in Genk.

"We hebben op het middenveld wel al wat blessures gehad. Daar is er wat onzekerheid en we zoeken daar stabiliteit. Maar misschien komt het ook door mij, omdat ik er wat roteerde. Ik moet toegeven dat we Verschaeren missen. Wanneer de druk hoog is in een match, mis je iemand die een bal kan vasthouden."

Eerder gaven we al aan dat Anderlecht tegen KRC Genk vooral het voetballend vernuft miste van Debast, Verschaeren en Hazard. Nog meer dan enkel het modewoord van dit jaar: intensiteit.

JOUW MENING TELT:
Moet Leoni even op de bank?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

84
84
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

24
24
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

40
40
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

88
88
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

152
152
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

630
630
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

88
88
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

379
379
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1162
1162
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

676
676
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

477
477
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1686
1686
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

730
730
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

638
638
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

514
514
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

99
99
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

570
570
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

422
422
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws