Drama bij Anderlecht: schade voor Hazard nóg groter

door
Drama bij Anderlecht: schade voor Hazard nóg groter

RSC Anderlecht pakte zondag de koppositie in de Champions' Play-Offs over door eindelijk eens te winnen van Union SG. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit de derby. Zo viel Thorgan Hazard geblesseerd uit en de schade bij de sterkhouder is bijzonder groot.

Om de leiding te nemen in het klassement, moest Anderlecht iets doen waar het in de voorbije seizoenen niet in slaagde: winnen van de stadsgenoot. Voor de partij van zondag stonden de twee clubs negen keer tegenover mekaar sinds Union zijn rentree had gemaakt op het hoogste niveau. Acht van die duels werden gewonnen door Union, eentje eindigde gelijk.

Maar bij de tiende poging wist Anderlecht dan toch te winnen. Nochtans dreigde het eventjes helemaal verkeerd te lopen. Na een penalty en rode kaart voor Zeno Debast. Paars-Wit moest de match dus afwerken met een man minder tussen de lijnen én met Union dat langszij was gekomen. Desondanks kon Anderlecht de drie punten toch thuis houden via Francis Amuzu.

LEES OOK: Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

Zware blessure Hazard

De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was dan ook bijzonder groot achteraf. Behalve dan voor Hazard. De voormalige Gouden Schoen-winnaar verstapte zich na een duel en meteen werd duidelijk dat het ernstig was. Hazard moest noodgedwongen gewisseld worden, bij het verlaten van het veld had hij ook ondersteuning van de verzorgers nodig.

Na de match werd hij dan weer gespot op krukken. En daags nadien raakte ook het officiële verdict bekend: een zwaar letsel aan de kruisbanden. Volgens SudPresse zal hij eind deze week dan ook geopereerd worden door de specialist terzake dokter Geert Declerq. En vervolgens kan een bijzonder lange revalidatie beginnen.

Einde kalenderjaar?

RSCA wou zelf nog geen datum op zijn terugkeer plakken, maar al snel was er sprake van minstens zes maanden. Bij La Dernière Heure gaat men nog een stap verder en heeft men het zelfs over een afwezigheid tot minstens begin volgend kalenderjaar. Hazard is immers niet meer van de jongsten en het wordt extra lastig voor hem om in deze fase van zijn loopbaan terug te keren op niveau na zo'n zware blessure. Bij SudPresse heeft men het dan ook over 'één van de grootste uitdagingen uit zijn carrière'.

Denkt u dat we Hazard ooit nog op zijn beste niveau zullen zien?

Meest recent

Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

2
2
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

10
10
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

31
31
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

135
135
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

193
193
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

122
122
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

104
104
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

30
30
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

156
156
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

57
57
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

38
38
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

106
106
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

81
81
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

68
68
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

569
569
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

264
264
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

163
163
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

54
54
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

198
198

Meer sportnieuws