Drama bij Anderlecht: schade voor Hazard nóg groter

584 stemmen
Drama bij Anderlecht: schade voor Hazard nóg groter

RSC Anderlecht pakte zondag de koppositie in de Champions' Play-Offs over door eindelijk eens te winnen van Union SG. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit de derby. Zo viel Thorgan Hazard geblesseerd uit en de schade bij de sterkhouder is bijzonder groot.

Om de leiding te nemen in het klassement, moest Anderlecht iets doen waar het in de voorbije seizoenen niet in slaagde: winnen van de stadsgenoot. Voor de partij van zondag stonden de twee clubs negen keer tegenover mekaar sinds Union zijn rentree had gemaakt op het hoogste niveau. Acht van die duels werden gewonnen door Union, eentje eindigde gelijk.

Maar bij de tiende poging wist Anderlecht dan toch te winnen. Nochtans dreigde het eventjes helemaal verkeerd te lopen. Na een penalty en rode kaart voor Zeno Debast. Paars-Wit moest de match dus afwerken met een man minder tussen de lijnen én met Union dat langszij was gekomen. Desondanks kon Anderlecht de drie punten toch thuis houden via Francis Amuzu.

LEES OOK: Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

Zware blessure Hazard

De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was dan ook bijzonder groot achteraf. Behalve dan voor Hazard. De voormalige Gouden Schoen-winnaar verstapte zich na een duel en meteen werd duidelijk dat het ernstig was. Hazard moest noodgedwongen gewisseld worden, bij het verlaten van het veld had hij ook ondersteuning van de verzorgers nodig.

Na de match werd hij dan weer gespot op krukken. En daags nadien raakte ook het officiële verdict bekend: een zwaar letsel aan de kruisbanden. Volgens SudPresse zal hij eind deze week dan ook geopereerd worden door de specialist terzake dokter Geert Declerq. En vervolgens kan een bijzonder lange revalidatie beginnen.

Einde kalenderjaar?

RSCA wou zelf nog geen datum op zijn terugkeer plakken, maar al snel was er sprake van minstens zes maanden. Bij La Dernière Heure gaat men nog een stap verder en heeft men het zelfs over een afwezigheid tot minstens begin volgend kalenderjaar. Hazard is immers niet meer van de jongsten en het wordt extra lastig voor hem om in deze fase van zijn loopbaan terug te keren op niveau na zo'n zware blessure. Bij SudPresse heeft men het dan ook over 'één van de grootste uitdagingen uit zijn carrière'.

Denkt u dat we Hazard ooit nog op zijn beste niveau zullen zien?

Meest recent

Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

42
42
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

111
111
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

36
36
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

343
343
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

184
184
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

163
163
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

209
209
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

49
49
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

358
358
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

74
74
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

247
247
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

199
199
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

260
260
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1027
1027
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

509
509
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

174
174
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

90
90
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

241
241
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

219
219
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

605
605
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

753
753
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

334
334
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

650
650
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

493
493
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

720
720

Meer sportnieuws