RSC
Anderlecht heeft afgerekend met het zwarte beest, Westerlo. In de slotfase boog
Paars-Wit een achterstand nog om in een driepunter. De Brusselaars staan hierdoor op de eerste plek met vier punten meer dan AA Gent.
Club Brugge kan op een punt naderen, mits er gewonnen wordt tegen KV Kortrijk.
De beginfase was voor Anderlecht. Fernando Canesin was de bedreigende speler voor de verdediging van de thuisclub. Eerst besloot hij van dichtbij naast, daarna dwong hij Bart Deelkens tot een serieuze inspanning. Anderlecht domineerde, maar het was Westerlo dat scoorde uit zijn eerste kans. Na een halfuur spelen rondde Steven De Petter een aanval keurig af.
Na de rust gooide oefenmeester Ariel Jacobs zijn goudhaantje MatÃas Suárez in de strijd. Anderlecht begon scherp aan de tweede helft, maar Westerlo kon de druk weerstaan. Westerlo dreigde zelden, enkel een afstandsschot van Stijn De Smet ging net over.
Na een uur spelen voerde Anderlecht de druk op, maar de grote kansen bleven uit. Kouyate liet de beste liggen in het Westelse strafschopgebied. In de slotfase deden de bezoekers het dan toch, twee keer na een stilstaande fase. Stef Wils en Deelkens frommelden de bal er eerst zelf in en Gillaume Gillet besliste twee minuten voor tijd met het hoofd de eindstand.
Scoreverloop:
1-0 (32') Steven De Petter
1-1 (81') Stef Wils (eigen doelpunt)
1-2 (88') Gillaume Gillet