Status quo in Play-Downs: KVK laat gouden zege liggen

door
Status quo in Play-Downs: KVK laat gouden zege liggen

De eerste speeldag van de Relegation Play-Offs in de Jupiler Pro League heeft geen veranderingen in het klassement opgeleverd. KV Kortrijk leek nochtans op weg naar een gouden zege op het veld van KAS Eupen. Maar in de tweede helft maakte de thuisploeg alsnog gelijk: 1-1-eindstand.

De Kerels hebben een bijzonder woelig seizoen achter de rug en leken lange tijd een vogel voor de kat. Als ultieme wanhoopspoging werd de IJslandse trainer Freyr Alexandersson tijdens de winterstop binnengehaald. En dat bleek wél een goede zet.

Onder zijn bewind kreeg Kortrijk opnieuw een positief elan en werden ook enkele knappe resultaten geboekt. De rode lantaarn werd netjes overgegeven aan RWDM en de Kerels begonnen aan de Relegation Play-Offs met het oprechte geloof dat ze alsnog het behoud kunnen afdwingen.

Beter Kortrijk

Die hoop kreeg zaterdag een extra boost. Sporting Charleroi, leider in de Play-Downs, bleef tegen RWDM immers op 0-0 steken. Bij een overwinning in Eupen kon KVK zo op slechts drie puntjes van de Carolo's komen. De eerste helft aan de Kehrweg werd evenwel een maat voor niets met erg matig voetbal aan beide zijden.

Kortrijk was in balbezit wel de betere ploeg en werd daar uiteindelijk ook voor beloond. Bij de start van de tweede helft wist Davies een poging van Kangwa deviëren en kwamen de bezoekers op voorsprong. Gezien het wedstrijdverloop was dat al bij al ook verdiend.

Dure gelijkmaker

De bezoekers bleven vervolgens behoorlijk dominant en kregen ook kansen om hun voorsprong uit te diepen. Avenatti en Davies lieten het echter liggen en daar profiteerde Eupen optimaal van. Via Charles-Cook werd het immers 1-1. Dat bleek meteen ook de eindstand. Zo blijft het klassement in de Relegation Play-Offs na één speeldag onveranderd. Komend weekend krijgt KVK het bezoek van Charleroi, Eupen kruist dan de degens met RWDM.

JOUW MENING TELT:
KV Kortrijk gaat zich alsnog redden ...

Meest recent

'City gaat compleet los: vijfde (!) zomeraanwinst binnen'

Manchester City start woensdag zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het Marokkaanse ...

17
17
'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

194
194
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

306
306
'Genk vreest vervelende clausule: exit steunpilaar dreigt'

Bij KRC Genk staat de voorbereiding op het komende seizoen alweer voor de deur. Aanstaande vrijdag ...

155
155
'Toptarget maakt zwaar offer voor droomtransfer Barça'

FC Barcelona was afgelopen seizoen de oppermachtige ploeg in Spanje en wil die suprematie in de ...

77
77
'Keepersdilemma bij Anderlecht: drie opties op tafel'

Bij de vernieuwing van de omkadering van de eerste ploeg, pakte RSC Anderlecht ook uit met de ...

232
232
'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

460
460
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

258
258
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

363
363
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

82
82
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

151
151
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

100
100
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

924
924
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

154
154
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

191
191
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

416
416
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

481
481
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

260
260
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

265
265
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

418
418
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

1156
1156
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

582
582
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

169
169
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1674
1674
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

372
372

Meer sportnieuws