Zware discussie na Anderlecht-Antwerp: "Het was géén rood"

door
Zware discussie na Anderlecht-Antwerp:

RSC Anderlecht heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke zege. De recordkampioen haalde het zaterdagavond met 1-0 van titelverdediger Antwerp FC. Al was er wel heel wat te doen rond de rode kaart die de bezoekers vlak voor rust incasseerden.

De eerste minuten van de Champions' Play-Offs waren niet bepaald van een hoogstaand niveau. Antwerp begon weliswaar het beste aan de partij in het Lotto Park, maar amper doelgevaar creëren. Anderlecht speelde dan weer uit de reactie, het kwam zelf evenwel niet verder dan enkele speldenprikken.

LEES OOK: Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

Discutabel opstootje

In het slot van de eerste periode volgde echter een kantelmoment. Owen Wijndal kreeg het aan de zijlijn aan de stok met Thorgan Hazard en maakte daarbij een overbodige beweging met het hoofd. Hazard ging daar gretig op in en ging theatraal tegen de grond, waardoor Wijndal na het analyseren van de beelden een rode kaart kreeg.

Die uitsluiting speelde een grote rol op het wedstrijdverloop. Met een mannetje meer tussen de lijnen kon RSCA de partij immers naar zich toe trekken en vervolgens definitief op voorsprong komen. Het liet ook de nodige kansen liggen om die voorsprong verder uit te diepen. Achteraf werd er dan ook flink gediscussieerd over de beslissing van de arbitrage.

Geen kopstoot?

Volgens de letter van de wet was de rode kaart zeker terecht, Wijndal had zich beter moeten bedwingen. Toch heerste onvrede in het Antwerpse kamp. "Het is geen kopstoot, eerder een kleine reactie waar gretig gebruik van wordt gemaakt. Voor mij is dat nooit een rode kaart", sakkerde Toby Alderweireld bij Sporza.

Coach Mark van Bommel heeft dan weer vragen bij hoe de VAR deze fase beoordeelde. "Als je de beelden voor- en achteruit spoelt, kun je er inderdaad een kopstoot van maken. Het is maar hoe je het bekijkt. Als ik je even aanraak en je zet het beeld net dan stil, dan lijkt het ook alsof ik je neertrek. Maar dat heeft geen enkele impact. Is het dan een kopstoot?", klonk het bij GvA.

Niet slim

Van Bommel gaf wel toe dat Wijndal 'dom' was om de VAR de kans te geven om in te grijpen. Maar hij vindt het ook vreemd dat Hazard uiteindelijk pas na een fractie van een seconde tegen de grond ging in plaats van meteen na het contact. "Of het echt een kopstoot is van Wijndal: daar kun je over discussiëren. Als het echt een kopstoot is gaat het slachtoffer niet pas na twee seconden liggen, maar goed. Owen geeft de VAR de gelegenheid om in te grijpen. Dat is niet slim."

De rode kaart was terecht ...

Meest recent

‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

126
126
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

132
132
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

657
657
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

262
262
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

351
351
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

61
61
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

46
46
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

295
295
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

92
92
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

82
82
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

17
17
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

82
82
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

445
445
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

53
53
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

920
920
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

120
120
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

130
130
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

412
412
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

204
204
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

737
737
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

75
75
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

61
61
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

60
60
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

389
389
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

195
195

Meer sportnieuws