Zware discussie na Anderlecht-Antwerp: "Het was géén rood"

door
Zware discussie na Anderlecht-Antwerp:

RSC Anderlecht heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke zege. De recordkampioen haalde het zaterdagavond met 1-0 van titelverdediger Antwerp FC. Al was er wel heel wat te doen rond de rode kaart die de bezoekers vlak voor rust incasseerden.

De eerste minuten van de Champions' Play-Offs waren niet bepaald van een hoogstaand niveau. Antwerp begon weliswaar het beste aan de partij in het Lotto Park, maar amper doelgevaar creëren. Anderlecht speelde dan weer uit de reactie, het kwam zelf evenwel niet verder dan enkele speldenprikken.

LEES OOK: Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

Discutabel opstootje

In het slot van de eerste periode volgde echter een kantelmoment. Owen Wijndal kreeg het aan de zijlijn aan de stok met Thorgan Hazard en maakte daarbij een overbodige beweging met het hoofd. Hazard ging daar gretig op in en ging theatraal tegen de grond, waardoor Wijndal na het analyseren van de beelden een rode kaart kreeg.

Die uitsluiting speelde een grote rol op het wedstrijdverloop. Met een mannetje meer tussen de lijnen kon RSCA de partij immers naar zich toe trekken en vervolgens definitief op voorsprong komen. Het liet ook de nodige kansen liggen om die voorsprong verder uit te diepen. Achteraf werd er dan ook flink gediscussieerd over de beslissing van de arbitrage.

Geen kopstoot?

Volgens de letter van de wet was de rode kaart zeker terecht, Wijndal had zich beter moeten bedwingen. Toch heerste onvrede in het Antwerpse kamp. "Het is geen kopstoot, eerder een kleine reactie waar gretig gebruik van wordt gemaakt. Voor mij is dat nooit een rode kaart", sakkerde Toby Alderweireld bij Sporza.

Coach Mark van Bommel heeft dan weer vragen bij hoe de VAR deze fase beoordeelde. "Als je de beelden voor- en achteruit spoelt, kun je er inderdaad een kopstoot van maken. Het is maar hoe je het bekijkt. Als ik je even aanraak en je zet het beeld net dan stil, dan lijkt het ook alsof ik je neertrek. Maar dat heeft geen enkele impact. Is het dan een kopstoot?", klonk het bij GvA.

Niet slim

Van Bommel gaf wel toe dat Wijndal 'dom' was om de VAR de kans te geven om in te grijpen. Maar hij vindt het ook vreemd dat Hazard uiteindelijk pas na een fractie van een seconde tegen de grond ging in plaats van meteen na het contact. "Of het echt een kopstoot is van Wijndal: daar kun je over discussiëren. Als het echt een kopstoot is gaat het slachtoffer niet pas na twee seconden liggen, maar goed. Owen geeft de VAR de gelegenheid om in te grijpen. Dat is niet slim."

De rode kaart was terecht ...

Meest recent

‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

21
21
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

86
86
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

61
61
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

44
44
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

91
91
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

131
131
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

108
108
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

194
194
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

59
59
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

200
200
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

136
136
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

761
761
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

93
93
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

204
204
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

82
82
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

130
130
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

764
764
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

173
173
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

285
285
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

127
127
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

771
771
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

281
281
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

182
182
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

212
212

Meer sportnieuws