Redding in zicht: KV Oostende dicht bij nieuwe eigenaars

272
Redding in zicht: KV Oostende dicht bij nieuwe eigenaars

KV Oostende staat komend weekend voor een cruciale afspraak in de Challenger Pro League. De uitmatch tegen directe concurrent RFC Seraing kan wel eens bepalend worden in de strijd om het behoud. In aanloop naar dat duel kreeg de Kustploeg alvast een heuse extra-sportieve opsteker.

KVO zorgde dit seizoen voor een mooie stunt. Zo plaatste de Kustploeg zich voor de halve finales van de Croky Cup door onder meer KRC Genk, RWDM en KAS Eupen uit te schakelen. In die halve finales was titelverdediger Antwerp FC uiteindelijk te sterk over twee wedstrijden.

LEES OOK: Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Financiële puinhoop

De bekercampagne was echter één van de weinige hoogtepunten. In de Challenger Pro League konden de West-Vlamingen echter geen goede beurt maken. Zo zakte KVO weg in het degradatiemoeras, momenteel is het nog steeds volop aan strijden voor het behoud.

Maar vooral de extra-sportieve perikelen hingen als een zwaard boven het hoofd van de club. De Amerikaanse eigenaars hadden er dusdanig een boeltje van gemaakt, dat zelfs een faillissement dreigde. Begin dit kalenderjaar werd Werner Van Oosterwyck dan ook aangesteld als tijdelijke bewindvoerder.

Letter of Intent

Hij leverde gelukkig goed werk. Nadat hij eerst de financiële puinhoop opkuiste, ging Van Oosterwyck op zoek naar nieuwe overnemers. En die heeft hij inmiddels gevonden. Via de clubkanalen laat de bewindvoerder immers weten dat twee partijen zelfs al een intentieverklaring ondertekenden.

Op de clubwebstek gaf Van Oosterwyck meer uitleg bij die recente ontwikkelingen. "In zo’n ‘Letter of Intent’ staan dan bijvoorbeeld ook enkele opschortende voorwaarden om de club te kopen. We voldoen intussen aan de meeste van die voorwaarden. Het gaat dus de goede richting uit maar we zijn er zeker nog niet."

Meerdere kandidaten

Voor deze twee kandidaten speelt het behoud geen rol, voor andere partijen wel. De kans bestaat dus dat KVO straks meerdere kandidaat-overnemers heeft. "Ik vind het vooral belangrijk dat er een langetermijnvisie kan worden voorgelegd waarbij er duidelijke financiële engagementen worden aangegaan maar ook dat er aandacht is voor de lokale verankering van de club", geeft Van Oosterwyck de belangrijkste factoren bij het maken van een keuze.

KVO heeft zijn plaats in het Belgische profvoetbal ...

Meest recent

1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

22
22
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

2
2
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

436
436
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

42
42
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

78
78
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

21
21
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

43
43
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

103
103
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

73
73
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

195
195
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

48
48
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

175
175
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

167
167
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

61
61
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

35
35
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

43
43
Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen. De Buffalo’s staan verrassend mee aan ...

210
210
Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

KV Mechelen staat laatste in de Jupiler Pro League. Het is daarom des te opvallender dat Benito ...

320
320
Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

45
45
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

52
52
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

78
78
Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

310
310
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

90
90
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

128
128
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

136
136

Meer sportnieuws